Srpska vojska nepoželjna u Moskvi

DeDa

Ističe se
Poruka
2.566
Rusija je jasno saopštila nedavno da dalje širenje NATO na istok smatra direktnim ugrožavanjem njene bezbednosti. Ali, istočno do nas su članice NATO - Bugarska, Turska i Rumunija, severno je to Mađarska, zapadno Hrvatska, južno Albanija, koja je aplicirala za članstvo, a tu su i Bosna i Crna Gora.


- Mi ćemo ući u NATO ili nećemo, zato što mi tako hoćemo, a ne zato što tako kaže Moskva. Rusija kao svaka velika sila želi svoju dominaciju ili uticaj nad drugom državom. A mi imamo političare koji ne samo da su s ruskim političarima u vezi, već se ponašaju kao deo ruskog, a ne srpskog političkog života - kaže Dragišić.

Šta s druge strane treba da znači jučerašnji poziv generalnog sekretara NATO Andersa Foga Rasmusena u Bukureštu na unapređenje veza Alijanse i Srbije i njegove reči: „Jako bih želeo da se odnosi Srbije i NATO unaprede”? Da li je to diskretan, ali jasan poziv Srbiji za učlanjenje u NATO?

Ministar odbrane je ubeđen da će otvaranje kancelarije Srbije pri NATO u Briselu omogućiti razvijanje ne samo vojnih odnosa već i vojnog zdravstva, energetske bezbednosti, ekologije…


Za Aleksandra Radića, vojnog analitičara, Rasmusenova izjava je, poput drugih koje u poslednje vreme stižu iz Brisela, ništa drugo do zeleno svetlo Srbiji da zatraži punopravno članstvo u NATO.

- Signali su vrlo očigledni i sada dolazi trenutak u kome se donosi odluka hoćemo ili ne. Na Srbiji je odluka - kaže Radić.. Vojna neutralnost za njega je neprihvatljiva iz više bezbednosnih i ekonomskih razloga, ona podrazumeva, između ostalog, veće snage odvraćanja i daleko značajnija ulaganja u vojsku, sredstva koja Srbija nema.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/188375/Srpska-vojska-nepozeljna-u-Moskvi

Tema je u skopu sa " ispalom " o ocheshcu VS na paradi u Moskvi...
 
Poslednja izmena:
A mi imamo političare koji ne samo da su s ruskim političarima u vezi, već se ponašaju kao deo ruskog, a ne srpskog političkog života - kaže Dragišić.

lol dobro je sto nemamo politicare koji su sa europskim politicarima u vezi i koji se ponasaju kao deo europskog a ne srpskog politickog zivota

dragisic opet bulazni

I nista u temi cak ni ne sugerise da je Srbija na korak blize NATO paktu pa treba izmeniti naziv teme
 
Rusija je jasno saopštila nedavno da dalje širenje NATO na istok smatra direktnim ugrožavanjem njene bezbednosti. Ali, istočno do nas su članice NATO - Bugarska, Turska i Rumunija, severno je to Mađarska, zapadno Hrvatska, južno Albanija, koja je aplicirala za članstvo, a tu su i Bosna i Crna Gora.


- Mi ćemo ući u NATO ili nećemo, zato što mi tako hoćemo, a ne zato što tako kaže Moskva. Rusija kao svaka velika sila želi svoju dominaciju ili uticaj nad drugom državom. A mi imamo političare koji ne samo da su s ruskim političarima u vezi, već se ponašaju kao deo ruskog, a ne srpskog političkog života - kaže Dragišić.

Šta s druge strane treba da znači jučerašnji poziv generalnog sekretara NATO Andersa Foga Rasmusena u Bukureštu na unapređenje veza Alijanse i Srbije i njegove reči: „Jako bih želeo da se odnosi Srbije i NATO unaprede”? Da li je to diskretan, ali jasan poziv Srbiji za učlanjenje u NATO?

Ministar odbrane je ubeđen da će otvaranje kancelarije Srbije pri NATO u Briselu omogućiti razvijanje ne samo vojnih odnosa već i vojnog zdravstva, energetske bezbednosti, ekologije…


Za Aleksandra Radića, vojnog analitičara, Rasmusenova izjava je, poput drugih koje u poslednje vreme stižu iz Brisela, ništa drugo do zeleno svetlo Srbiji da zatraži punopravno članstvo u NATO.

- Signali su vrlo očigledni i sada dolazi trenutak u kome se donosi odluka hoćemo ili ne. Na Srbiji je odluka - kaže Radić.. Vojna neutralnost za njega je neprihvatljiva iz više bezbednosnih i ekonomskih razloga, ona podrazumeva, između ostalog, veće snage odvraćanja i daleko značajnija ulaganja u vojsku, sredstva koja Srbija nema.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/188375/Srpska-vojska-nepozeljna-u-Moskvi

Tema je u skopu sa " ispalom " o ocheshcu VS na paradi u Moskvi...
jel ste konacno prezalili to, ili jos boli i razara srdasce junacko ? :sad2::roll:
 
Pa barem sto se tice ovoga mogu biti siguran da vecina gradjana Srbije nece podrzati ulazak u NATO.
A i koji ce nam NATO?Skup ratnih profitera koji se bave ubijanjem,stvaranjem haosa,trafikingom(od droge do ko zna cega) i cime sve jos.Elem najorganizovanija mafija na planeti!
E sad ,kad si ovako postavio jos zvuci primamljivo:rumenko: , dobra organizacija je majka svega !:rtfm:
 
E sad ,kad si ovako postavio jos zvuci primamljivo:rumenko: , dobra organizacija je majka svega !:rtfm:

Aj da smo desna ruka velikog dona...ali ovako sta bi smo bili?:mrgreen:
Crni humor na stranu koji ce nam to ***** brate?

Nedavno sam citao da srpska mafija zauzima 8.mjesto u svijetu.
Eto razlog vise da udjete u NATO. Barem ce neko imati partnera tamo. ;)

A muje su pozvani da bi bili sta tacno?:think:
 
Moje misljenje je apsolutno NE,a na takvo misljenje navode me sledece cinjenice i zakljucci:
1.Emocionalni razlozi.Zemlje zapadne alijanse u svojoj "diplomatskoj politici" poznaju samo jezik sile i zakon jaceg,sto smo i mi sami debelo iskusili na vlastitoj kozi.Zar da budemo vojni saveznici onima koji su nas mimo svih civilizacijskih normi obasuli tonama bombi,nazivajuci tu "akciju" milosrdni andjeo,zar se Boga ne boje?Zasto?..da bi nam oteli jos jedan deo teritorije i to onaj najsvijetiji,ciji svaki kvadratni cm je natopljen i nasom krvlju i znojem,teritorijem,gde nasi vjerski Hramovi svedoce o vijekovnom postojanju na tom podrucju..
Zar da budemo saveznici onima, koji su sa svog ognjista protjerali stotine hiljada Krajisnika?
Ili i to sve trebamo da zaboravimo,bilo pa proslo?
2.Polozaj srpskog vojnika u okviru NATO-a....
.Ako budem imao sina ,ne zelim da on,kao buduci srpski vojnik,bude angazovan od strane Alijanse,da na tamo nekoj tacki planete,zasipa bombama neki drugi narod "u ime slobode,prava i jednakosti" jer taj narod samo zeli da zivi slobodno u okviru svoje teritorije.
I sve to u ime demokratije. Koja je samo izgovor za potrebe pojedinih zemalja.
I kakva je to sloboda koju namecu tudje bombe...

3.Rusko upozorenje Srbiji...
Mi smo Pravoslavna zemlja i kao takva,zna se i kom dijelu svijeta pripadamo.Trebalo bi se jednom odluciti gdje cemo i kome cemo,ne mozemo stalno jednim dupetom na dvije stolice,obe nam izmicu...i debelo razbija o glavu..A i Putin nam je ovaj put bio jasan,u stilu,nemamo nista protiv vaseg "puta u Evropu",ali udjete li u NATO,neprijatelji ste nam br.1...ne zaboravimo da Rusiju sada vodi Rus,a ne neki politicar natopljen alkoholom kojeg jasu u Bijeloj Kuci...Polaritet je promijenjen.Novi blok stvara se na relaciji Rusija,Kina,Indija,varira jos Japan.Ne zaboravimo ni rusku ponudu u kojoj se jasno naglasava da jedna Moskva moze "progutati" sav privredni proizvod Srbije...

Gasovod, ce da prodje kroz Bugarsku pa ce da prodje. Kroz Srbiju ama uopste ne mora da prodje . Ni da je okrzne. Razumjete? Da li ce Srbija videti 1km tog gasovoda zavisi od ruske dobre volje i nasih postupaka
_46163369_oil_pipelines_nabucco_nord_south_stream.gif

Nabuko ili Juzni tok njima je svejedno :)
 
Poslednja izmena:
Srbija , nadam se nece uci u NaATO pakt . Ni prosli put nismo usli u itovetan savez . ( 1941 ) , panecemop ni sad .
Radic je NATO agent .

Тачно, а исто важи и за оног масног Драгишића, тај је још и преварант.

Какав црни НАТО... то питање МОРА НА РЕФЕРЕНДУМ - А ОДГОВОР ЈЕ ЈАСАН...уосталом само треба навести КОЛИКО КОШТА ЧЛАНСТВО ЗА ТО ДРИПАЧКО НАЦИСТИЧКО УДРУЖЕЊЕ...
 

Back
Top