najstariji covek/zena na svetu

Ras0

Zainteresovan član
Poruka
297
news_26473.jpg


Antisa Kvičava iz sela Sačina na Kavkazu možda je najstarija osoba na planeti, pošto, ako su podaci o njenom rođenju tačni, ima 129 godina.
Starica, snimljena kako igra društvene igre i pije votku, živi sa sinom, unucima i praunucima u selu 170 milja od gruzijske prestonice Tbilisi.

Dokumenti u koje su imali uvid reporteri lokalne televizije navode da je starica rođena 1880. godine, što tvrdi i njena porodica.

Lokalni zvaničnici žele da Antisa uđe u Ginisovu knjigu rekorda.


stavite i vi nesto zanimljivo,ima vise prica ko je najstarija osoba na svetu
 
habib-vr.jpg


Najstariji čovek na svetu, Indijac koji je imao 138 godina, umro je u zapadnom indijskom gradu Džaipuru, objavila je njegova porodica.

брате колико има оваквих прича ко је најстарији :think::think::think::think::think::think::think:
 
Ne znam koliko je istinito, ali znam da taj podatak plasticno pamtim vec dugo dugo godina, jer mi je bio i tada kao klincu impresivan.
Naime, u tadasnjem "politikinom mozaiku" ciji sam ja revnosni citalac bio(uz politikin zabavnik naravno), stajao je podatak da je naduze ziveo izvesni Madjar koji je doziveo 174 godine, a da je najstarija zena na svetu NJEGOVA zena koja je dozivela 167 godina...
Nigde kasnije u doba net-a nisam uspeo da taj podatak potvrdim.....
 
Ne znam koliko je istinito, ali znam da taj podatak plasticno pamtim vec dugo dugo godina, jer mi je bio i tada kao klincu impresivan.
Naime, u tadasnjem "politikinom mozaiku" ciji sam ja revnosni citalac bio(uz politikin zabavnik naravno), stajao je podatak da je naduze ziveo izvesni Madjar koji je doziveo 174 godine, a da je najstarija zena na svetu NJEGOVA zena koja je dozivela 167 godina...
Nigde kasnije u doba net-a nisam uspeo da taj podatak potvrdim.....

Ja sam redovno čitao Politikin zabavnik i sve mu verovao dok jednog dana nisam pročitao u njemu da ovce nikad ne piju vodu???? A ja i drug se upravo vratili sa njegovim stadom ovaca koje smo upravo pojili na reci. Tada smo zaključili da novine samo lažu. Od tada do danas niko nije uspeo da me razuveri i danas tvrdim da NOVINE LAŽU!!!:rtfm:
 

Back
Top