Snovi...

Afro_Bušman

Početnik
Poruka
11
Naime, dete mi je juče imalo jedan, za njega, veoma strašan san.San je ovako nekako glasio:

kod mojih u selu (sad je vise kao veca varosica na velikoj povrsini) imamo jednu poljanu pored kuce gde moji cuvaju jednu kozu.E sad, dete je sanjalo da ga je koza kratko jurila a on je poletio i plasio je.Leteo je kratko a onda je hteo da isproba "kontrole" i pao je na zemlju.Kada je koza to vidila velikom brzinom je naletela na njega ali ga nije udarila jer se tu probudio.Koza je bila bele boje i imala je 4 dugacka gora kao divokoza.

A drugi san je malopre sanjalo.Radilo se o tome da je kao nekom ubici namesteno da je ubio nekog preko falsifikovanja potpisa.E sad: taj koji je to uradio dosao je kod mog sina i spremali su se da izadju.Taj covek je rekao da je ozbiljna situacija i da ce moj sin morati a ode u program zastite svedoka.Kada je oblacio patike u "klozetu" (mala sobica iza ulaznih vrata) zazvonio je ubica.Taj covek je otvorio a ubica mu je spalio glavu sprejem (ali bez upaljaca) i zabio makazice za nokte u glavu.Ali nigde nije bilo krvi i nije ga bolelo.U tom trenutno povredjen covek je poceo da trci na dole stepenicama (5. sprat u zgradi) ali cim je potrcao moj sin je imao osecaj kao to da radi.Ubica mu je rekao da ako uspe da dotrci do izlaza iz zgrade bice mrtav.Tu se dosetio da pozvoni komsijama sa visokog prizemlja i skoci sa terace, ali kada je pozvonio tu se probudio.

Ako je bitno sin ima 13 godina i dosta dobro se razume u racunare.Voli da gleda serije slicne "Bones"-u ali nije mnogo zaludjen.

Molim vas pomognite zato sto je veoma uzrujan a ima kontrolni iz matematike u utorak a namerava da dobije 5.
 
Snovi su 100% slucajeva prepricavanje tj.odmotavanje filma predhodnog dana i zbog toga se u decijim glavam takvi neverovatni fantasticni snovi prepricavaju na njima svojstven nacin kako ga oni zamisljaju to je jednostavno jedna unutrasnja masta njih samih i predeugo zadrzavanje sa PC igricama ,play station...x box dovode do fantasticnih snova koje zbunjuju i nas kada nam se ispricaju ....pokusajte jednostavnu terapiju nedelju dana zbrabna igranja igrica i ostalih elektronskih pomaga la za ubivanje vremena i ODLAZAZK U PRIRODU ...NA PLANINU ...SETNJA UZ REKU ....videcete kako se bolje spava ,bolje razmislja a snovi budu normalnii lepi kao i sto trebaju biti ........hvala ovoje dobronameran ali utesan poruka za jednostavnom terapijom koja ne kosta nista
 
Ma voli od da ide u prirodu a odožava da vozi biciklu.Televizor dnevno gleda oko 10 minuta a na računaru uči veb dizajn.Siguran sam da ne igra igre masovnog ubijanje (Osim Call Of Duty 2 i Medal Of Honor-a).Znaci to je sve normalno?
 
Naime, dete mi je juče imalo jedan, za njega, veoma strašan san.San je ovako nekako glasio:

kod mojih u selu (sad je vise kao veca varosica na velikoj povrsini) imamo jednu poljanu pored kuce gde moji cuvaju jednu kozu.E sad, dete je sanjalo da ga je koza kratko jurila a on je poletio i plasio je.Leteo je kratko a onda je hteo da isproba "kontrole" i pao je na zemlju.Kada je koza to vidila velikom brzinom je naletela na njega ali ga nije udarila jer se tu probudio.Koza je bila bele boje i imala je 4 dugacka gora kao divokoza.

A drugi san je malopre sanjalo.Radilo se o tome da je kao nekom ubici namesteno da je ubio nekog preko falsifikovanja potpisa.E sad: taj koji je to uradio dosao je kod mog sina i spremali su se da izadju.Taj covek je rekao da je ozbiljna situacija i da ce moj sin morati a ode u program zastite svedoka.Kada je oblacio patike u "klozetu" (mala sobica iza ulaznih vrata) zazvonio je ubica.Taj covek je otvorio a ubica mu je spalio glavu sprejem (ali bez upaljaca) i zabio makazice za nokte u glavu.Ali nigde nije bilo krvi i nije ga bolelo.U tom trenutno povredjen covek je poceo da trci na dole stepenicama (5. sprat u zgradi) ali cim je potrcao moj sin je imao osecaj kao to da radi.Ubica mu je rekao da ako uspe da dotrci do izlaza iz zgrade bice mrtav.Tu se dosetio da pozvoni komsijama sa visokog prizemlja i skoci sa terace, ali kada je pozvonio tu se probudio.

Ako je bitno sin ima 13 godina i dosta dobro se razume u racunare.Voli da gleda serije slicne "Bones"-u ali nije mnogo zaludjen.

Molim vas pomognite zato sto je veoma uzrujan a ima kontrolni iz matematike u utorak a namerava da dobije 5.
Ne daj sinu da gleda svakakve serije, filmove i igra PG 13+ igrice. Ja sam kao mali igrao blood, undying i slichno, ali to mi nije smetalo zato shto sam znao da nije stvarno (naravno malo sam se plashio, mozda pola sata, sat posle igrachke sesije, ljudi smo ...) Ako dete ne moze da podnese ono shto gleda, treba mu zabraniti da gleda ...
 
Ovo je savim normalno u njegovom uzrasu. Zar niko od vas nije imao slicne snove kao tinejdzer? Letenje, padanje, trcanje, sve se to sanja u pubertetu, i ima neke veze sa razvojem. Drugi san sa ubicom je verovatno proizvod gledanja kriminalistickih serija, ali ne mislim da bi trebalo da mu zabranis da ih gleda. Jednostavno mu objasni da je to sve normalno za njegove godine, a bilo bi dobro da mu kazes da si i ti tako sanjao kad si bio u pubertetu ( iako se ocigledno ne secas tih snova).
Snovi tvog malog su mala maca za ono sto sam ja sanjala u pubertetu. Odrubljene glave koje pricaju, demone i sl. Kad ti kazem da sam u tom uzrastu gledala horore kao luda bice ti jasno zbog cega sam tako sanjala.
Ne slusaj ove sto ti kazu da ti je sin lud i sl. lupaju gluposti i ne krecu od sebe samih. To su faze u zivotu koje svako od nas prolazi...
 
Jednostavno mu objasni da je to sve normalno za njegove godine, a bilo bi dobro da mu kazes da si i ti tako sanjao kad si bio u pubertetu ( iako se ocigledno ne secas tih snova).
Snovi tvog malog su mala maca za ono sto sam ja sanjala u pubertetu. Odrubljene glave koje pricaju, demone i sl. Kad ti kazem da sam u tom uzrastu gledala horore kao luda bice ti jasno zbog cega sam tako sanjala.
Kako detetu objasniti tako neshto? Nema leba sem restrikcija ... Svi smo sanjali neshto gadno u zivotu, ali to nije deo odrastanja, vec deo celokupnog zivota (svako ima koshmare samo shto ne ide ko dete i zali se nekome) .... Ne treba josh nadodavati na to. Imash dece koja ne mogu da podnesu to sto gledaju i ne treba im davati da gledaju ...
 
Ma to je samo posledica vidjenog u toku dana a verovatno je pod stresom zbog skole
SKOLA + IGRICE+ SERIJE + MASTA = HOROR SNOVI
Ja i sad sanjam "strasne snove "ako pred spavanje razmisljam sta bi bilo kad bi bilo...:think:
Klinci su verovatno optereceni svim i svacim...monstrumima iz horor filmova i igrica ili smakovima sveta.:eek:
posebno ako ide na veronauku ...nemam nista protiv toga nego verovatno mu se neke reci ili situacije iz price urezu negde u svest i povremeno razmislja o tome..Posebno kad je kontrolni iz matematike u najavi..:D
Moja generacija je uvek bila najpoboznija i najcesce isla u crkvu pred kraj godine ...:whistling: ne bi li nam Bog sve oprostio i "castio"nas nekom ocenom..:rotf:
 
Ne znam za vas ali ja sam vec uveliko momak i ne plasim se snova ali nije mi svejedno kad sam u zadnjih godinu dana sanjao vise puta:

-Ja na jednoj klupi , 3-ica momaka istrcavaju iz vrtica sa pistoljima, jedan me vidi da sam svjedok i ispali kisu metaka u mene. Tri me pogode,i na svaki osjetim bol, a zanimljivo da je ispaljivanje metkova bilo sve usporeno,vidio sam kuglicu kako ide put mene i pogadja me... ---- Taj san, prezivaljavanje rana i strah

-Ja u nekom rovu,ko zna dje, citav san prolaze iznad mene neprijatelji sa puskama i ja samo mislim o smrti,kako ceme naci.Posle te muke ,nadju me i ubiju...

Eto to je ono,kad prezivis sav strah i bol a probudis se i samo reces mrs U ***** MATERINU....


---------------------
Isto da se nadovezem na ovakve snove -san je posledica nosenja tatinog pistolja a da on ne zna.....

Sanjam kao po obicaju uzeo tatin pistolj i idem gradom, i neka tuca i ja ispalim 3-4 metka u vazduh i to svi se razbjeze. Sad citava policija mene trazi, da me uhapsi zbog pucanja i nosenja oruzja,a meni samo u glavi da vratim tati pistolj u fioci i to je to.Idem nekim zabacenim ulicama, mucenje zivo, stan tako blizu a tako daleko.Stignem ja nekako i vratim pistolj, gledam tv... Na vrata policija,kao ja pucao,ovo ono,ja u san samo vicem nisam,nisam,nisam...Povedu me oni u stanicu i daju mi nesto i objasnjavaju kao ako mi trznuprsti pucao sam iz vatrenog oruzja.Svi se okupili da vide, ovo-ono,ja ubijedjen da ruku utrnemi stavim ja ruku,kad prsti sami tri-cetir puta kao simuliraju pucnavu. Ja poludio u san, probudim se i shvatim da je sve bilo samo san :)
 
usmeri tu kreativnost na nesto konstruktivno...

Evo ti ga na


*****
******
*******
******
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
******
*******
*********
***********
*************
***************
***************
**************
**************
************
********​
 
*****
******
*******
******
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
******
*******
*********
***********
*************
***************
***************
**************
**************
************
********
 
*****
******
*******
******
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
******
*******
*********
***********
*************
***************
***************
**************
**************
************
********​
 
1

*****
******
*******
******
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
******
*******
*********
***********
*************
***************
***************
**************
**************
************
********
 
2

*****
******
*******
******
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
******
*******
*********
***********
*************
***************
***************
**************
**************
************
********​
 
3

*****
******
*******
******
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
******
*******
*********
***********
*************
***************
***************
**************
**************
************
********​
 
Evo ti ga na


*****
******
*******
******
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
*****
******
*******
*********
***********
*************
***************
***************
**************
**************
************
********​

Dobro ti je ispala ova varjaca.
 
Kako detetu objasniti tako neshto? Nema leba sem restrikcija ... Svi smo sanjali neshto gadno u zivotu, ali to nije deo odrastanja, vec deo celokupnog zivota (svako ima koshmare samo shto ne ide ko dete i zali se nekome) .... Ne treba josh nadodavati na to. Imash dece koja ne mogu da podnesu to sto gledaju i ne treba im davati da gledaju ...
Pa mozes mu objasniti ukoliko je dete veliko, a kad to kazem ako ima vise od 4-5 god.
Slazm se da postoje extremni slucajevi, ali nazalost, kod tih slucajeva mozda nisu samo snovi uzrokovani serijama i igricama problem, vec uzrok treba traziti negde drugde. Ako ti detetu zabranis da igra nasilne igrice, onb ce otici kod druga pa ce mu biti jos sladje. Jednostavno ne treba dizati frku, u fazonu, jao Boze, sta se s tobom desava...vec na njegovo zaljenje ostati smiren i reci da je to sasvim normalno i da ste i vi sami prolazili kroz te faze...
 

Back
Top