Koliko naplacujete?

SluX

Zainteresovan član
Poruka
132
1)Izradu obicne web prezentacije(html+malo jscripta)
2)Naprednu web prezentaciju(+php ili asp)
3)Mesecno azuriranje web prezentacije
4)Izradu nekih web programa(php ili java)

Bio bih veoma zahvalan na ciframa(ali molim vas da ne preterujete). Ovo mi veoma znaci, jer ce mi pomoci da prezivim narednih godina.
 
SluX:
1)Izradu obicne web prezentacije(html+malo jscripta)
2)Naprednu web prezentaciju(+php ili asp)
3)Mesecno azuriranje web prezentacije
4)Izradu nekih web programa(php ili java)

Bio bih veoma zahvalan na ciframa(ali molim vas da ne preterujete). Ovo mi veoma znaci, jer ce mi pomoci da prezivim narednih godina.

10 evra po satu pa nebitno sta je u pitanju!!!
Jednostavno ne mozes tek tako da globalizujes stvari!
Obicnu veb prezentaciju!!!! Pa ta prezentacija moze da ima i 150 i 200 strana a to vec nije obicno!!!...
Ako je sajt jednostavan bice gotov za deset sati, a ako ima komplikovanu bazu podataka moze da potraje i celu nedelju pa i duze.
Recept je jednostavan koliko para toliko i muzike!
 
1)Izradu obicne web prezentacije(html+malo jscripta) od 150 eura/5strana pa navise
2)Naprednu web prezentaciju(+php ili asp) zavisi sta
3)Mesecno azuriranje web prezentacije zavisi koliko ima da se uploaduje i koliko cesto
4)Izradu nekih web programa(php ili java) zavisi sta
 
Zavisi sta radis
otprilike 10 evra po stranici ako je HTML samo u pitanju i JavaScript

za dinamicke web preztnacije
php/mysql, asp, perl, Java, asp.net 15 evra po satu i vise

uglavnom kada malo vise udjes u poslove imaces i jedno i drugo
dizajn i programiranje
 
web_dizajner:
Zavisi sta radis
otprilike 10 evra po stranici ako je HTML samo u pitanju i JavaScript

za dinamicke web preztnacije
php/mysql, asp, perl, Java, asp.net 15 evra po satu i vise

Petnaest evra po satu??? pa to znaci da je tvoja dnevnica 150 evrica zar ne mislis da je to malo previse! pa ako radis 20 dana u mesecu ti ces onda zaraditi 3000 evrica sto je oko 225000 dinara!!! Pa toliko nema ni predsednik Srbije!!!
 
sonne:
web_dizajner:
Zavisi sta radis
otprilike 10 evra po stranici ako je HTML samo u pitanju i JavaScript

za dinamicke web preztnacije
php/mysql, asp, perl, Java, asp.net 15 evra po satu i vise

Petnaest evra po satu??? pa to znaci da je tvoja dnevnica 150 evrica zar ne mislis da je to malo previse! pa ako radis 20 dana u mesecu ti ces onda zaraditi 3000 evrica sto je oko 225000 dinara!!! Pa toliko nema ni predsednik Srbije!!!
Napolju se to znanje placa 30-70$/h. Zato nemoj previse da se cudis!
 
fotograf:
sonne:
web_dizajner:
Zavisi sta radis
otprilike 10 evra po stranici ako je HTML samo u pitanju i JavaScript

za dinamicke web preztnacije
php/mysql, asp, perl, Java, asp.net 15 evra po satu i vise

Petnaest evra po satu??? pa to znaci da je tvoja dnevnica 150 evrica zar ne mislis da je to malo previse! pa ako radis 20 dana u mesecu ti ces onda zaraditi 3000 evrica sto je oko 225000 dinara!!! Pa toliko nema ni predsednik Srbije!!!
Napolju se to znanje placa 30-70$/h. Zato nemoj previse da se cudis!

Ala si nasao poredjenje svaka ti cast!
 
Evo i mene. Interesantna mi je ova tema o ceni. Sličnog sam razmišljanja da cena ne sme da bude manja od 10e po strani, ali za jako dobar dizajn se naplaćuje i više. Ja poslove uvek pogađam ujedno i nikada nisam omašio, jer realno procenim potrebno vreme za izradu i platežnu moć. Ali kao što rekoh ne odstupam od ovih vrednostil, ako je to uopšte vrednost, jer na zapadu se cene kreću i do 100 dolara za stranu (govorim o profi)
 
U principu ce pre ili kasnije i taj koji misli da je 10 evra po satu mnogo videti da je i to malo

a zasto sada misli da je 10 evra mnogo i odmah ide logikom

pa verovatno sto tek sada polako pravi prve korake i tek kada nesto nauci vidi o cemu se radi
 
Nije bas vezano za cenu, ali kako se uglavnom naplacuje posao?
Da li se otvaraju firme, da li se placa kao honorar na ziro racun, ili u kesu, bez potrebe da se drzava i poreska uprava uvlace u sve to :wink: ?
 
Ne ja ne mislim da je 10 evra po satu mnogo vec dovoljno jer se 10 evra po satu naplacuje i svaki ostali rad na racunaru (graficki dizajn...)a definitivno nisam pocetnik.
A ko kaze da je 10 evrica po satu malo taj sigurno ima neki problem. naravno malo je kada uradis jednu prezentaciju mesecno koja jos nema potrebu da se update-uje narednih godinu dana. Ali ako standardno imas posao onda je to vise nego dovoljno.
Meni inace Web dizajn nije primarna stvar ali mi sa jedno 70-ak sati mesecno prilicno dopuni budzet 70x10=700 + plus redovni priliv novca to uopste nije malo!
Naravno ni ja nisam alergican na pare juce mi je satnica bila 25 evrica ali to ne bi trebalo da se ustali jer je nerealno.
Placanje se vrsi po dogovoru a najcesce na racun kao ugovor o delu jer je za to najmanji porez.
 
Hackers:
djool:
Hackers:
Ma jok ajmo svi da radimo po 15 din/h i da svi budu zadovoljni. :wink:
15 DIN??????????!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: Jesi ti lud ili zivis u Africi i neznas koliko je jedan dinar vredan?????? 8 do 10 eura naj manje!!

Pre bilo kakvog komentara procitaj malo postove iznad pa ces shvatiti sto sam to napisao.

Uuups, izvini..
 

Back
Top