Фатмиру Љимају прети 55 година затвора! (цепање)

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Љимају прети 55 година затвора



t_ljimaj22.jpg



limajovk.jpg
Фатмир Љимај у униформи ОВК (фото архива)


Јохан ван Вресвијк, в. д. главног тужиоца Еулекса на Косову, изјавио је да су министар за телекомуникације Фатмир Љимај и Неџад Краснићи, који је шеф набавке у министарству, осумњичени за прање новца, организовани криминал, злоупотребу службене дужности, преваре и узимање мита.

Он је листу „Коха диторе” рекао да је за та дела, по косовском закону, укупно предвиђена казна 55 година затвора.

Ван Вресвијк је гарантовао косовским званичницима и грађанима да Еулекс има доказе за овај случај и да води истрагу у још шест случајева корупције и организованог криминала.
Овог званичника Еулекса су, како је рекао, наљутили коментари косовског премијера Хашима Тачија и осталих косовских званичника о истрази против онога што он назива случај „Љимај”.

Он је нагласио да премијер Косова и министри могу да буду мирни, уколико нису кршили закон, преноси „Коха диторе”.
„Када постоји кршење закона, не би смели да мисле да ћемо закуцати на врата и питати их да ли можемо да уђемо”, рекао је Вресвијк.

На питање колико су докази чврсти Вресвијк је одговорио:
„Да ли стварно мислите да би професионална организација, са високо квалификованим тужиоцима, са вишегодишњим искуством, кренула против високог званичника без доброг случаја? Ми нисмо будале. Судија који је издао налог за претрес је видео све.”

Специјални тужиоци Еулекса били су присутни током свих рација, како би се осигурало ефикасно прикупљање доказног материјала, навео је Еулекс у саопштењу након претреса.

Холандски тужилац у мисији на Косову рекао је да му је јасно како ће да „очисти Косово” од организованог криминала и „гарантује да ће се против криминала водити рат у свим деловима, на свим нивоима”.

Ван Вресвијк објашњава да високи званичници који су под истрагом, нису само чланови Тачијеве Демократске партије Косова.

Еулекс полиција неколико дана заредом претресала је просторије косовског Министарства за транспорт и објекте повезане са Фатмиром Љимајем, некадашњим командантом ОВК, хашким оптужеником и једним од главних Тачијевих ривала за примат у владајућој Демократској партији Косова.
Све се дешава само неколико дана пошто је Европска унија упозорила лидере косовских Албанаца да се морају жешће ухватити у коштац са корупцијом, уследила је акција полиције.

Док је трајао састанак Хашима Тачија и шефа Еулекса Ива де Кермабона, полиција је претресла и кућу Фатмира Љимаја.

Министарство на чијем се челу налази Љимај у протекле три године трошило је највише средстава из косовског буџета. У току 2008. године добило је 139 милиона евра, 2009. године 21 милион више, док је за ову годину планирано 124 милиона евра.

Р. Х.


[објављено: 07/05/2010]

Јаојјјјјјјј.......ку-ку...... где је онај Адем.... нема га ниЂе од када кренуше да ватају криминалце.......:per::per::per:
 
Plasim se da ista sudbina ceka i Tacija...pitanje trenutka....

ee ajd da i to vidimo....ko zna koliko tona je droge dato za njihovu politicku zastitu...na kraju ce biti prodani kad ispune sva ocekivanja poslodavaca...ali kad ce to biti...jos su upotrebljivi...a i uvek mogu nabaviti jos organa za biznis...ovi sad iz avganistana daleko od evrope...
 
ee ajd da i to vidimo....ko zna koliko tona je droge dato za njihovu politicku zastitu...na kraju ce biti prodani kad ispune sva ocekivanja poslodavaca...ali kad ce to biti...jos su upotrebljivi...a i uvek mogu nabaviti jos organa za biznis...ovi sad iz avganistana daleko od evrope...

Seti seda je Husein bio americki covek...tako je bilo i sa Milosevicem....ko s` djavolom tikve sadi,o glavu mu se lupaju....
 
Цитат:
Оригинал поставио eremita
Јаојјјјјјјј.......ку-ку...... где је онај Адем.... нема га ниЂе од када кренуше да ватају криминалце.......:per::per::per:

kao ni tebe:per: i ostalih miševa:per: kad ja postavim temu koja se vama ne sviđa:zper:...svi se zavučete u rupice i čekate da mi tema ode na 16tu stranu :hahaha1:

Ахаха...:hahaha: када ти поставиш тему она је толико глупа и неинтересантна да је нормално да оде на 16ту страну...
 
Koliko sam ja mogao da primetim Adem je pristalica Rugovine partije...mozda i gresim...ali mislim da ne....
A sto se tice hapsenja...pa mogu slobodno da im pohapse celu vladu...nece pogresiti....

samo da kazem, adema boli ona stvar za bilo koju partiju. ako izadjem na galsanje, dam glas nekome ko je tokom kampanje zvucao iskreno i "radno"
 
samo da kazem, adema boli ona stvar za bilo koju partiju. ako izadjem na galsanje, dam glas nekome ko je tokom kampanje zvucao iskreno i "radno"


Добро, Адеме, ниси ништа изјавио о томе ДА ЛИ ПОДРЖАВАШ ХАПШЕЊЕ ОВИХ ТВОЈИХ КРИМИНАЛАЦА, А ??? :per:
 
sta vam je?Ako treba ubice i sudiju i ljimanija....nikakav problem za njih.Siptari da organizuju fer sudjenje i da osude svog coveka?:eek::hahaha:

:hahaha:
Тачно тако... арбанашке планинске хијене...нису способне за цивилизацијске токове...које данас круже око њихових планина...
 
Добро, Адеме, ниси ништа изјавио о томе ДА ЛИ ПОДРЖАВАШ ХАПШЕЊЕ ОВИХ ТВОЈИХ КРИМИНАЛАЦА, А ??? :per:

podrzavam hapsenje bilo kakvih kriminalaca, i mojih i tvojih i... kamo srece da svi kriminalci budu iza resetaka... ili makar oni veliki, bosovi...
 

Back
Top