OFY igracke

pele27

Primećen član
Poruka
959
Da li je neko od vas bio na meti neopisivog bezobrzluka ove radnje u Beogradu? Naime, od firme sam dobio dva vaucera na po 3.200din (sve zajedno 6.400) za Novu Godinu umesto paketica...i tek smo juce otisli da mu kupimo igracke posto ce mu rodjendan..i tako napunismo mi kolica za te pare, plus sam prekoracio nekih 140din i to sam doplatio na vaucere..i evo, tek malopre vidim racun iz OFYja na stolu i kao bacim pogleda i imam sta da vidim - konacni zbir moje kupovine na racunu je 4.140din a ne 6.140 koliko sam i platio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dok smo kupovali ja sam na mobilnom ukucavao cene da bih sabirao da znamo gde smo sa parama i kada smo dosli do 6 hiljada tu smo prestali....a racun kaze 4 hiljade!! U cemu je fora? Ja sutra idem tamo....
 
Da li je neko od vas bio na meti neopisivog bezobrzluka ove radnje u Beogradu? Naime, od firme sam dobio dva vaucera na po 3.200din (sve zajedno 6.400) za Novu Godinu umesto paketica...i tek smo juce otisli da mu kupimo igracke posto ce mu rodjendan..i tako napunismo mi kolica za te pare, plus sam prekoracio nekih 140din i to sam doplatio na vaucere..i evo, tek malopre vidim racun iz OFYja na stolu i kao bacim pogleda i imam sta da vidim - konacni zbir moje kupovine na racunu je 4.140din a ne 6.140 koliko sam i platio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dok smo kupovali ja sam na mobilnom ukucavao cene da bih sabirao da znamo gde smo sa parama i kada smo dosli do 6 hiljada tu smo prestali....a racun kaze 4 hiljade!! U cemu je fora? Ja sutra idem tamo....

Nista ne razumem. Imas vaucere od 6400...doplatio si 140 = 6540

A racun koji si dobio ..na njemu pise 4140 mada si ti platio 6140 sto je 140 dinara vise od vrednosti vaucera koja je 6400 dinara :D:hahaha::think:
 
pa krajnja cena bi bila 6540 din...vaučeri su ukupno bili vrednosti 6400 din,ti si na tu cenu doplation 140 din,što je ukupno 6540 din a ne 6140 kako si ti napisao...a na računu si imao 4140 umesto 6540,a ne umesto 6140 din..jel sad jasnije?:D..u svakom slučaju srećno sa raspravom...
 
Pa dobro, izvin'te zeznuo sam se u racunu...da, vauceri su u vrednosti 6.400din, a na kasi kada su provucene sve igracke je bilo 6.540, znaci da dolplatim u keshu 140din!!! A racun, evo gledam ga kaze da sam platio 4.140din!!!!!!
Evo, npr bager smo platili (tj cena zalepjena na njemu) 990din, a na racunu pise da on kosta 623din!!! U cemu je fora? Kako mogu da na proizvodu imaju jednu cenu, ljudi iskesiraju tu kintu a oni na kvarno daju racun gde pise da on kosta 300 kinte manje? Verovatno imaju neko objasnjenje, normalno, ali videcemo danas...
 
Odgovor OFYa - tvoja firma je uplatila na nas racun 2000din po radniku, a onda smo mi tu ukljucili neki popust, cene na fiskalnom racunu su nase nabavne cene bla bla bla...nista mi nije jasno! Lepo ih pitam - kako je moguce da jednu cenu placam a da je druga na fiskalnom? Pa kao to je sve regularno, trte-mrte, ja lepo kazem da koliko znam to nije legalno ali po njima je sve ok...eto...
 
To se i ja pitam....sve je to lepo sto je ona meni rekla ali mi i dalje nije jasno KAKO na displeju kase pise cifra koju sam ja platio, a kasa (ciji je onaj displej) izbacuje potpuno drugaciji fiskalni racun....
 
Koliko se ja razumem u te stvari ( doduše, ne drži me za reč, razumem se kao i svaki iole informisani kupac ), kupac je dužan da plati iznos koji piše na računu. A ukoliko ne dobije račun, nije dužan da plati ništa.
Ti radi kako misiš da treba, ali ja bih to prijavila inspekciji. Ne radi te dve hiljade, ili koliko je već, već zato što nemam ogromne uši, rep, niti njačem :)
 
Trzisna,nego sta..
to je sve prilicno sumnjivo :think:

Evo ovako,vi uzmete odnosno vasa firma plati 2000dinara za vaucer a Ofy odobri 20% popusta dodatnih na taj vaucer.znaci vi mozete da kupite robe za 2500dinara.onda se na kasi na iznos od 2500dinara kuca popust od 20%.Znaci na 2500dinara popust od 20% je 500 dinara.nema nikakve mutljavine,nego cist racun,proverite jel vam pise iznos popusta na fiskalnom racunu i to je to,nikakve teorije zavere i zako to.pozdrav
 

Back
Top