Klajv Barker

Barker... ko se samo toga setio. Ja sam mislio da sam samo aj ludak koji cita njega. Covek je zakon. Njegova strava je do sad ne vidjena.
Ako je E.A. Po osnivac horora, onda mu je Barker najuspesniji sin. On je zacetnik novog horora i ako se horor i dalje bude citao on ce se zasnivati na njihovim osnovama: E.A.Po, H.F. Lovkraft i Klajv Barker.

Onima koji nisu citali za pocetak preporucujem da pocnu od zbirke prica Knjiga krvi, a onim koji su naklonjeni kompijuteriji perdlazem igre Doom, Qake ili Undaing( nisam siguran kako se pise).
 
Klajv Barker je napisao "Igra Prokletstva" u izdanju Lagune (www.laguna.co.yu) Inace citat "video sam buducnost horora...ime joj je Klajv Barker " je citirao sam S.King na koricama gore pomenute knjige.
Knjiga je odlicna ali ja licno mislim da je bolja:
"Leto noci" i nastavak "Ukleta Zima" od Den Simonsa
Ako niste procitali a volite tu tematiku nemojte da propustite.
Pozdrav
 
Posle "Knjiga Krvi" Barker je, kazu, poceo da "pada"... Ne preporucujem "Kradljivca vecnosti" (jbg, ipak je to decija knjiga) a "Utkani svet" je prilicno klimav pokusaj epsko-magijske fantastike...
Igru prokletstva nisam citao, ali s obzirom, da mu je to prvi roman, mozda je i dobar.
Uzgred, za neupoznate, C.B. je napisao scenario i rezirao Hellraiser-a. Nisam gledao ostale filmove koje je radio. Kakvi su?
 
Ljudi reci te mi gde mogu da nabavim u kojoj knjizari tacnije knjige krvi 4,5,6 od barkera naravno.Ubih se trazeci ali stvarno ne znam ko je to kod nas izdao.Unapred zahvalan na pomoci.Hvala
 

Back
Top