The Human Centipede

Nije sala :neutral: !


Snimljena su dva dela ...drugi ce biti sledece godine ,cini mi se ...

Mada zaista deluje kao sala ...kao u onoj kletvi "da bog da ti dete bilo stonoga i ceo zivot radio samo za obucu" ...mora da je to bila inspiracija :hahaha: !
 
Hm, skinuo sam film.
Sasvim solidan snimak.
Premotao na trenutak.
Videh par scena
i ono sto sam video
ne deluje nimalo niskobudzetno
i nebulozno, iako jeste
previse bolesno.
Nakon sto sam odgledao
svakakve gadosti,
mislim da ovaj film mozda
i nije cist promasaj.

Kada (i ako) ga odgledam
u celini, javljam impresije. :cool:
 
Izgleda da sam ovde sasma zabludela, il luda.

Ne smeta mi krvoproliće, ma koliko sad to svakojako zvučalo. Otrpeću i krvlju oblivene zidove, i najbestijalnije prizore smrću : glava pod kredenac, levi testis tamo, desni vamo - ako mogu da uhvatim - bar i najbleđu - nit priče.

Um psihopate može biti savršeno logičan ako se čovek potrudi da ga pogleda iz njegovog ugla.


Šta ima logično ovde?


Što reče neko na nekom linku na koji sam zabasala, cilj vrlog doktora beše da pravi ljudske stonoge da bi mu radile.... šta?


Oni koji su gledali film, molim da me prosvetle: šta je doc hteo?


Evo, složiću se čak i sa estetikom. Čak i sa odgovorom: voleo je kako to izgleda.


Uopšte nisam u stanju da se složim sa: eto, bio dokon čovek.


Gluposti. :roll:
 
Oni koji su gledali film, molim da me prosvetle: šta je doc hteo?

Постоји мотив.

Човек је читав живот раздвајао сијамске близанце. То му је специјалност као хирурга. У оном моменту када је почео да развија лудило у себи, почео је да развија идеју о спајању више бића у један организам у којем ће свако бити свестан себе, а немоћан да се одвоји. Неки вид супротности свему што је до тада у животу радио. Прво му се то јавило као идеја, болесна идеја над којом се згрозио као и већина нас када је први пут прочитала опис филма. А затим је почео да развија перверзну садистичку страст према томе. Развијао је концепт као идеју, затим се осмелио па експериментисао са псима, а на крају су му шака пали живи људи.

Комбинација хирургије и садизма равног ономе у 100 дана Содоме. Довољан мотив за хируршко мучење људи. А опседнутост сијамским близанцима и њиховим раздвајањем, мотив за стварање људске стоноге.

Нешто најболесније што сам можда у целом животу видео на филму.
 
Постоји мотив.

Човек је читав живот раздвајао сијамске близанце. То му је специјалност као хирурга. У оном моменту када је почео да развија лудило у себи, почео је да развија идеју о спајању више бића у један организам у којем ће свако бити свестан себе, а немоћан да се одвоји. Неки вид супротности свему што је до тада у животу радио. Прво му се то јавило као идеја, болесна идеја над којом се згрозио као и већина нас када је први пут прочитала опис филма. А затим је почео да развија перверзну садистичку страст према томе. Развијао је концепт као идеју, затим се осмелио па експериментисао са псима, а на крају су му шака пали живи људи.

Комбинација хирургије и садизма равног ономе у 100 дана Содоме. Довољан мотив за хируршко мучење људи. А опседнутост сијамским близанцима и њиховим раздвајањем, мотив за стварање људске стоноге.

Нешто најболесније што сам можда у целом животу видео на филму.


Bravo covece odlican post,bas sam ja hteo lepo da izlozim psihoanalizu filma ali nema potrebe sve sto sam ja hteo da napisem ti si to napisao bas onako kako sam ja hteo....

Upravo je u tome poenta............Njegovo ludilo je nastalo kao neki unutrasnji kontrarni odgovor podsvesti...Ceo zivot je razdvajao sijamske blizance....U filmu se kaze da je jedan od najboljih svetskih hirurga,vidis li da cak i policajci ne smeju da vide njegova istrazivanja u laboratoriji ko zna mozda je radio i za vojsku Nemacke kao eksperimentator......Poznato je da su doktori a posebno hirurzi izuzetno izlozeni stresu...prvo sto ima fax najdiuze traje - 6 godina bar kod nas,pa onda da bi specijalizirao moras da imas visok prosek pa onda specijalizacija ko zna koliko godina pa onda pocnu da operisu a operacije neke su i po 24 casa bez prestanka...Zamislite da to sve izdrzi neko ljudsko bice koje ima predispozicije za razvijanje neke psihicke bolesti ili poremecaja licnosti???U psihologiji postoje ovakvi poremecaji koji su urodjeni i prenose se genima........I eto puko covek,bio je extrem,najbolji hirurg,ziveo stresno ali imucno ima kintu koliko hoce,bazen u kuci,mercedes najnoviji ali dzabe na kraju je ipak "prso"............
 
Ne mogu da gledam taj film :confused:
Ajde nek neko kaze kakav je. :lol:

Odlican je sto se tice ideje i grozote bez mnooogo groooznih scena....Glumac koji glumi ludog hirurga je ekstra odglumio poremecenog coveka,jedan od najboljih po meni.....Ali fil obiluje nekim ratardiranostima koje mogu da iznerviraju....Neke scene jednostavno nisu realne,u smislu da u realnoj situaciji covek to ne bi uradio a ovi u filmu bas to urade,,,,,To je ono sto malo nervira,ali uzmi da gledas obavezna,ja jedva cekam da izadje drugi deo
 
Ovo je toliko bolesno da ne znam sta da kazem. Svaki komentar je suvisan. A sto je najgore, svet je pun ljudi koji vole ovo da gledaju. Zbog toga se i snimaju ovakvi "filmovi"! Zboh njih se i desavaju svakakve grozote u svetu. Uzasno.
 
Ovo je toliko bolesno da ne znam sta da kazem. Svaki komentar je suvisan. A sto je najgore, svet je pun ljudi koji vole ovo da gledaju. Zbog toga se i snimaju ovakvi "filmovi"! Zboh njih se i desavaju svakakve grozote u svetu. Uzasno.

Мислим да грешиш. Можда звучи невероватно, али статистике показују да тамо где се о овим стварима наслободније прича, најмање се дешавају.

На пример, у Јапану цензура што се тиче оваквих ствари малтене не постоји, а земља су са најмањом стопом силовања, насиља и сл. (од технолошки најразвијенијих). У фикцији је дозвољена и педофилија, нарочито када су аниме и манге у питању, а најмању стопу педофилије имају. На западу хапсе људе који само на такве сајтове иду, све тог типа је забрањено, а сваки час неки педофил направи неку грозоту неком детету.

Кроз ову фикцију, манијаци као да се празне и да не пожеле ишта овако у стварности. И иначе су љубитељи хорора махом мирни људи.
 
Јако интересантна и оригинална идеја која је лоше реализована. Други део много боље урађен. Трећи ми је у плану.
 

Back
Top