Renault Lagun....

Moze li mi neko reci svoja iskustva sa Renault Lagunom, planiram da kupim 1.8 ili 2.0... sa plinom..... 1996-98 god..... karakteristike, pouzdanost, kvarovi, potrosnja......

Uzmi slobodno.

Kao što reče Opelman - lađa od kola.

Moj drugar je ima, doduše nešto stariju. Motor 2.0 se pokazao jako dobrim i izdržljivim. Naravno, podrazumeva se da ga redovno servisiraš. ;)

S obzirom da ćeš se uglavnom voziti na plin, trudi se da rezervoar uvek bude pun oko 1/3. I vozi je povremeno na benzin.

Elektronika je umela da ide na živce kod modela 94-95. godište, a u kasnijim modelima posebno od 1998. problemi sa klimom, putnim računarom i startovanjem motora su uglavnom otklonjeni. Trun u oku ume da bude ventilator kabine koji zbog prljavštine i nekorišćenja hoće da se zaglavi. Zato uvek proveravaj da li je isključen da ne bi planuo.

Stariji modeli su imali problema sa korozijom, koji je vremenom rešavan. Ako uzimaš redizajnirani model, može da ti se desi da ti se farovi zamute.

Takođe. veoma bitno, proveri koji je model, zaboravio sam tačno, ali jedni imaju 4 x disk kočnice, drugi 2 x disk, 2 x doboš. Naravno uzimaš prvu varijantu. ;)

Sama vožnja - auto je startan, udoban za vožnju, sedišta su mekana, i barem po meni, auto ima lepu liniju i još uvek prolazi kao pi*olovac. ;)
 

Back
Top