No kill azil za lutalice u Novom Sadu

A moze li neko da potrazi neke online clanke o tome, ali one koji ce nam reci nesto sto ne znamo?
Ja sam probao, ali bezuspesno, mozda ce neko imati vise srece!
Ali iskreno, ne bi me cudilo da je neko pokrao pare i ostavio nezavrsen azil; u kakvoj zemlji zivimo, to bi bilo najrealnije! :evil:
 
Ovo su reci Jelene Tinske. Na leto 2007, Fond za Kapitalna Ulaganja APVojvodine, odvojio je 3.000 000 dinara za Projekat za Azil. koji je pred vama.
Zbog nesuglasica sa ARKOM, u ciju sam ideju verovala i bila im godinu dana Media manager, i zbog nekih otkrivenih malverzacija u pokusaju, postala sam koordinator programa za izgradnju ovog Azila, ispred Fonda za KUAPV.
Kako je Azil prvobitno trebalo da bude na zemljistu Zatvora "Novi putevi",a direktor je smenjen, stvar je odlagana sve dok nismo doznali da je Urbanistickim planom odredjeno mesto u Novom Sadu i da mu je svrha, koja se ne moze menjati bas Azil za male zivotinje.

1641 ТГ ПДР ДЕЛА РАДНЕ ЗОНЕ "СЕВЕР IV" У НОВОМ САДУ бр. 2.4.3/2006
(Сл. лист Града Новог Сада бр.25/2007)
http://www.nsurbanizam.rs/

Dakle parcela 916/11 - je ta na kojoj ce se graditi Azil.
No kako je to republicko zemljiste, moralismo da sacekamo da nam ga Republika prebaci bez nadoknade.

Uz ljubaznost Ministra Sase Dragina i njegovog sefa kabineta Davida Radakovica, i uz trud sefa Kabineta Gradonacelnika Novog Sada Igora Pavlicica te njegovog sefa Kabineta Aleksandra Basica, i takodje uz znanje pravnice Lidije Jarmaz i veliki trud projektanata i moj, ovaj proces se privodi kraju i trebalo bi da na prolece krenemo u realizaciju izgradnje Azila.

Nije bilo lako izboriti se.Sa jedne strane imala sam protivnike u republickoj Upravi za veterinu, a sa druge sa raznim oponentima mada sa foruma, koji su izmisljali bljuvotine o meni, tipa;Jelena Tinska je uzela 3.000 000 dinara.
No Jelena Tinska je sve ovo tri godina radila iz Ljubavi prema zivotinjama, bez i jednog tudjeg dinara, a novac za Projekat je i dalje u kasi FKUAPV i ceka da Projekat bude sasvim gotov i precizno izradjen, sto je u toku.I sto pripada projektantima.
 

Back
Top