Horor književnost - nekad i sad

Pa razvijao se, ako smem da priznam u pozitivnom smeru.
Do duse nema tako popularnih kreatura poput vukodlaka, vampira ili frankenstajna ali to ne znaci stagniranje horora. Strasne situacije ne moraju da budu kad izleti Fredi Kruger s namerom da te posluzi sa spagetama, dovoljno horor ume da bude i kad ne izleti nista... :lol:
 
Sto se tice horora Po je najbolji.Skoro sva njegova dela su prozeta takvom jezom,ali ne ono tipa mucenje i ubijanje nego cistom neprevazidjenom psiholoskom jezom i onim stvarnim uzasom.A skoro podjednako dobro kao i njegova dela je "Slucaj Carlsa Dekstera Vorda" Hauarda Lavkrafta.
 
"LETO NOCI"-Den Simons
>>Ako"Leto Noci"nije najbolji horor roman objavljen u poslednjih pet godina,onda je svakako jedan od tri najbolja-sjajna i zastrasujuca prica o pet decaka koji se suocavaju sa jezivom i tajanstvenom pojavom tokom jednog leta pre trideset godina.Ovo je jedna od onih retkih knjiga koje se moraju procitati.Den Simons me je zadivio.<<Stiven King
Pa sada vi procitajte i prosudite sami! Puno pozdrava!!!
 
"LETO NOCI"-Den Simons
>>Ako"Leto Noci"nije najbolji horor roman objavljen u poslednjih pet godina,onda je svakako jedan od tri najbolja-sjajna i zastrasujuca prica o pet decaka koji se suocavaju sa jezivom i tajanstvenom pojavom tokom jednog leta pre trideset godina.Ovo je jedna od onih retkih knjiga koje se moraju procitati.Den Simons me je zadivio.<<Stiven King
Pa sada vi procitajte i prosudite sami! Puno pozdrava!!!
Pročitao sam je! Moj omiljeno horor roman. Naravno ni "ukleta zima" nije loša. Moje preporuke!
 

Back
Top