Čačanski bendovi

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
Mislim da bi bilo lepo da se na ovoj temi osvrnemo na bendove, ali i pojedince iz sveta muzike, koji su ponikli u Čačku i stvarali njemu, da kažemo nešto o njima i upoznamo druge sa lokalnim bendovima koji van Čačka nisu poznati, a zavređuju pažnju svojim kvalitetom i kreativnošću. "Imperator" je svojevremeno pobedio na Gitarijadi, Čorba je Čačanin, da ne govorim o Rašku i grupi "Za jednu noć",a vredi i pomenuti neke novije poput "Gužve u šesnaestercu", "Antidogme" i njima sličnih mladih bendova

Uzgred, navedite koji vam je omiljeni čačanski bend, aktivni ili neki od mnogih koji su minuli na muzičkoj sceni Čačka proteklih decenia
 
Poslednja izmena:
Bend Anti-Dogma dolazi iz Srbije iz grada Čačaka.Bend je poceo sa radom polovinom 2005.kao Punk bend pod nazivom Konflikt da bi 2006. promenio ime u Anti-Dogma.Bend svira Hard Core sa uticajima Thrash Metala i Punka.Postavu benda cine :Nikola Milosevic-Vocal,Luka Milosevic-Guitar,Milovan Simeunovic-Guitar,Marko Curcic-Bass,Milos Burojevic-Drums.Bend osim demo snimaka nema ozbiljniji snimak.Ova pema (Unity) je snimljena 2008. na probi benda.

 
Litter Infection


Bend dolazi iz Čačka, svira old-school death metal od 2001. godine. Imao je dužu pauzu, od 2005. do 2009. godine. Pojavio se na čačanskoj kompilaciji bendova "Studio Izvodljivost" 2005. godine. Bend je učestvovao na Demo masters turniru radija 202 2004. i 2005. godine. Od demo snimaka postoje "Hipestezija" iz 2003. godine, "Introduction to destruction" 2004., "Murder Morbid Pleasure" 2005., "Infected" 2008. i najnoviji snimak "Traumatic Destiny" iz 2009. godine. Na ovom snimku bend čine: Luka Milošević - gitara i vokal, Stefan Vasilić - gitara, Bojan Babić - bas i Živko Grčić - bubnjevi. Najnoviju postavu čine: Goran Rajić - vokal, Luka Milošević - gitara, Stefan Vasilić - gitara, Đorđe Miladinović - bas i Živko Grčić - bubanj.


 
Za ove bendove se ne zna u BG...Ovde se ne doduše ne vidi dalje od kruga dvojke tako da i cela teritorija prestonice nije ravnopravna...Kažu ako ima kvalitet uspeće kad tad ali za Srbiju to ne važi.
 
"Za jednu noć" i "Imperatora" sam povremeno čuo na ponekom BG radiju dok sam studirao. Ta dva benda odavno ne postoje, a ovi mlađi su povremeno gostovali na svirkama u BG-u i na Egzitu, ali sve u svemu nisu mnogo poznati van ovog dela Srbije. Ima još nekoliko stvarno finih i dobrih bendova, ali ne mogu da pronađem njihove snimke na tjubu
 
Brate muzika pobune 90.-tih je bio R'N'R,malo repa i to...Muzika ''pobede'' 5.-og oktobra je bio R'N'R.Muzika postpetoktobarske Srbije je ljigava tehnoza + novo vraćeni narodnjaci.
 
Brate muzika pobune 90.-tih je bio R'N'R,malo repa i to...Muzika ''pobede'' 5.-og oktobra je bio R'N'R.Muzika postpetoktobarske Srbije je ljigava tehnoza + novo vraćeni narodnjaci.

E kad se samo setim nekadašnjeg Trećeg kanala i muzike i emisija koje je promovisao :D tad sam bio mali i glup, i nisam kontao o čemu se radi, i pitao se zašto ne puštaju "kao sav normalan svet" Miru Škorić i Cecu :hahaha: E sad su ga ukinuli, a dobre stvari samo na internetu možeš da nađeš, i to samo slučajno
 

Back
Top