Prema kome osećate žaljenje?

Oh na ovu temu bih mogla da pricam 3 dana i 3 noci :D Necu da duzim, stoga cu navesti samo nekoliko primera. Zalim ljude koji su povrsni, materijalisti, znas na sta mislim? Zalim one koji su tu kad ti je dobro, kad si nasmejan, a od kojih ostane samo prasina kad ti treba neko. Zalim dvolicne, jer smatram da takvi nemaju svoje ja, vec se upravljaju prema trenutnom najjacem faktoru u drustvu. Najvise zalim ljude koji te povrede, koji su svesni onoga sto cine, a nije im zao ni malo, zive bez grize savesti. Ne mogu da shvatim kako neko uopste ne mari ni za sta, ni za koga, brine samo o svojim osecanjima. Oh da, umalo da zaboravim, najvise zaljenja izrazavam prema osobama koje su glupe, a same ne shvataju to :D Toliko za sada :mrgreen:
 
Najviše prema onima kod kojih je ulogu odigrala neka, da kažem, kosmička nepravda, i odredila im nešto što će ih pratiti čitavog života. Bolesni, retardirani, ljudi u njihovom okruženju, ljudi koji su od najmlađih dana osuđeni da prose, gladuju, da se ne kupaju, da ne idu u školu, da nemaju nikakvu budućnost, da im se drugi rugaju zbog toga.

Naravno, sve ovo se ne odnosi ni na kakav tip ličnosti, svako neka je izgrađuje onako kako misli da treba (pa neka i greši, neka bude u zabludi) već na neka uglavnom unapred određena svojstva za koja ljudi sami nisu odgovorni.
 
prema svakome ko je neslobodan ko se folira ceo život i živi život po nekoj malograđanskoj kvazi normi i uzori i vrednosti su im neke površnosti.... mislim da nema ništa gore od te mentalne konzervacije... nije ono kao e glupi seljaci nego prosto foleri... i sputani, robovi nekih nametnutih ideala koji nemaju muda da prate svoj put i svoj izraz

sve drugo je magla
 
prema svakome ko je neslobodan ko se folira ceo život i živi život po nekoj malograđanskoj kvazi normi i uzori i vrednosti su im neke površnosti.... mislim da nema ništa gore od te mentalne konzervacije... nije ono kao e glupi seljaci nego prosto foleri... i sputani, robovi nekih nametnutih ideala koji nemaju muda da prate svoj put i svoj izraz

sve drugo je magla

Hm,trudim se da izbegavam ta budi svoj sranja,ali upravo.

i trudim se da saosecam,ne da sazaljevam.
 
Hm,trudim se da izbegavam ta budi svoj sranja,ali upravo.

i trudim se da saosecam,ne da sazaljevam.

pa i ta budi svoj politika kad je prenaglašena i forsirana nasilno je zapravo foliraža

a iskreno ne saosećam i ne žalim u smislu nekog emocionalnog angažovanja nikoga


al ono kontam da je trulo kad si ceo život nešto što nisi


(i onda se čudim(o) što su svi namrgođeni, nezadovoljni, besni, nadr.kani... pa šatro lova nam glavni problem...)
 
Sazaljenje nije pozitivno osecanje(u mojim ocima),i ljude koji su u nekoj zivotnoj teskobi ne treba sazaljevati,nego saosecati,pa mi stoga vecina odgovora na ovo temi ne stima bas:/

kapiram šta hoćeš da kažeš ali generalno (moj stav) - šta ima od saosećanja ili bilo kog sličnog osećanja i žalilac i žaljeni... ako želiš i možeš pomozi ako ne ćuti i živi svoj život.... (ovo mi je u vezi sa sindromom majki terza)
 
aj još jednu poruku da dodam: :mrgreen: u vezi sa vernicima, što neki pomenuše, pa upoznao sam neke prema kojima skoro pa osećam žalljenje... to su uglavnom oni fanatici, zatrovane duše koji ne vide dalje od tog svog svetog pisma šatro i ževe konzervirano i suputano opet štatro zbog te religije...
 

Back
Top