piramida

Ima logike...Nikad nećemo saznati za šta su služile...Mada što kaže jedan moj poznanik,najbliže je istini teorija da su pravljene tako da duh ''faraona'' direktno kroz otvor koji prolazi od podzemlja do ''neba'' ode tamo gde treba neometan od ''zlih sila''.
 
Ima logike...Nikad nećemo saznati za šta su služile...Mada što kaže jedan moj poznanik,najbliže je istini teorija da su pravljene tako da duh ''faraona'' direktno kroz otvor koji prolazi od podzemlja do ''neba'' ode tamo gde treba neometan od ''zlih sila''.

osim raznih prica, postoje i tvrdnje da su vrseni neki eksperimenti koji nisu zahtevni, i da se otkrilo da... e o njima bih ja, ako je neko pokusava da proveri koliko ima istine u njima.
 
Е ово ме подсетило на моју професорку физике...Она каже да су у тој пирамиди уписане све могуће вредности,да је она математички прорачуната тако да се може очитати растојање Земље од Сунца,и остало...толико од мене ;)
 
Е ово ме подсетило на моју професорку физике...Она каже да су у тој пирамиди уписане све могуће вредности,да је она математички прорачуната тако да се може очитати растојање Земље од Сунца,и остало...толико од мене ;)
Ima neka teorija...Još uvek je Teorija i u domenu ''alternativne nauke''...
 
Relativna udaljenost od Zemlje do Sunca je oko 150miliona km, visina Keopsove piramide je oko 146m...

Zanimljivo je to sto 3 velike piramide kod Kaira kada se gledaju iz vazduha stoje ( su rasporedjene ) kao 3 zvezde koje zive Pojas Oriona...
 
Podrzavam tezu da su piramide starije od egipatske civilizacije,da su nastale mnogo pre nastanka egipatske drzave.Zanimljivo je da ne postoji ni jedan tekst u staroegipatskoj knjizevnosti o tome kako su nastale.E sad pitanje ko je sagradio i kako i kada....
 
Е ово ме подсетило на моју професорку физике...Она каже да су у тој пирамиди уписане све могуће вредности,да је она математички прорачуната тако да се може очитати растојање Земље од Сунца,и остало...толико од мене ;)

niko da da ni jedan post koji ce pogoditi poentu teme, a to je... npr. culi ste da ako se u piramidi stavi neki stari upotrebljen i tup zilet, kineskog porekla, iz njega cete izvuci nov ostar zilet americke proizvodnje. e to je poenta moje teme, da li je neko probao nesto slicno. ili stavis mleko, ujutro uzmes i pijes jogurt. znaci to su stvari koje moze jedan obican smrtnikproveriti. ja nesto gledaona Tv i resih da proverim, ali mislim, bolje da pitam ovde, mozda je neko vec bio sumnjicav i pokusao to isto.
a sto se tice te profesorke,i ja sam cuo slicne tvrdnje, ali...
 
niko da da ni jedan post koji ce pogoditi poentu teme, a to je... npr. culi ste da ako se u piramidi stavi neki stari upotrebljen i tup zilet, kineskog porekla, iz njega cete izvuci nov ostar zilet americke proizvodnje. e to je poenta moje teme, da li je neko probao nesto slicno. ili stavis mleko, ujutro uzmes i pijes jogurt. znaci to su stvari koje moze jedan obican smrtnikproveriti. ja nesto gledaona Tv i resih da proverim, ali mislim, bolje da pitam ovde, mozda je neko vec bio sumnjicav i pokusao to isto.
a sto se tice te profesorke,i ja sam cuo slicne tvrdnje, ali...
Znaci ako ja stavim ficu cekaceme ferari right?
 
niko da da ni jedan post koji ce pogoditi poentu teme, a to je... npr. culi ste da ako se u piramidi stavi neki stari upotrebljen i tup zilet, kineskog porekla, iz njega cete izvuci nov ostar zilet americke proizvodnje. e to je poenta moje teme, da li je neko probao nesto slicno. ili stavis mleko, ujutro uzmes i pijes jogurt. znaci to su stvari koje moze jedan obican smrtnikproveriti. ja nesto gledaona Tv i resih da proverim, ali mislim, bolje da pitam ovde, mozda je neko vec bio sumnjicav i pokusao to isto.
a sto se tice te profesorke,i ja sam cuo slicne tvrdnje, ali...

Probali su oni likovi iz Myth Busters-a, nije im poslo za rukom.
 
Znaci ako ja stavim ficu cekaceme ferari right?

mislim da treba biti malo skroman.npr mecedes ili sl. :hahaha::hahaha:

Probali su oni likovi iz Myth Busters-a, nije im poslo za rukom.

e to je to. ono su zaista face, i ako su oni to rekli, ja im verujem.

ps. nekada sam njih gledao sa prevodom, ali zadnjih mesec ili nesto vise, nema prevoda, zna li neko zasto?
 
e to je to. ono su zaista face, i ako su oni to rekli, ja im verujem.

ps. nekada sam njih gledao sa prevodom, ali zadnjih mesec ili nesto vise, nema prevoda, zna li neko zasto?

Kakve face ? Kada sam gledao njihovu emisiju u kome su proveravali da li je sletanje na mesec lazirano uz kretenske osmehe onog kineza i uz nazovi "eksperimente" skoro se moglo oseteti prisustvo nekog agenta CIE koji im je naredio kakvi rezultati njihovih tv eksperimenata moraju da budu.
Na kraju znao se zakljucak. Njihovi osmesi uz reci "Naravno da su Nasa i Cia putovali na Mesec.

Isto je i sa piramidama. Ono sto su oni "istrazili" mora biti onakvo kako pise u zvanicnim udzbenicima. U suprotnom one face ostale bi bez hleba, pa i gore od toga.

Metod njihovog istrazivanja jeste ovaj:

"Ako se činjenice ne poklapaju sa teorijama i pretpostavkama, promeni činjenice." A. Anštajn
 
niko da da ni jedan post koji ce pogoditi poentu teme, a to je... npr. culi ste da ako se u piramidi stavi neki stari upotrebljen i tup zilet, kineskog porekla, iz njega cete izvuci nov ostar zilet americke proizvodnje. e to je poenta moje teme, da li je neko probao nesto slicno. ili stavis mleko, ujutro uzmes i pijes jogurt. znaci to su stvari koje moze jedan obican smrtnikproveriti. ja nesto gledaona Tv i resih da proverim, ali mislim, bolje da pitam ovde, mozda je neko vec bio sumnjicav i pokusao to isto.
a sto se tice te profesorke,i ja sam cuo slicne tvrdnje, ali...

To sa mlijekom moze i bez piramide:D
 
Kakve face ? Kada sam gledao njihovu emisiju u kome su proveravali da li je sletanje na mesec lazirano uz kretenske osmehe onog kineza i uz nazovi "eksperimente" skoro se moglo oseteti prisustvo nekog agenta CIE koji im je naredio kakvi rezultati njihovih tv eksperimenata moraju da budu.
Na kraju znao se zakljucak. Njihovi osmesi uz reci "Naravno da su Nasa i Cia putovali na Mesec.

Isto je i sa piramidama. Ono sto su oni "istrazili" mora biti onakvo kako pise u zvanicnim udzbenicima. U suprotnom one face ostale bi bez hleba, pa i gore od toga.

Metod njihovog istrazivanja jeste ovaj:

"Ako se činjenice ne poklapaju sa teorijama i pretpostavkama, promeni činjenice." A. Anštajn

Za sletanje na mesec mogu da se slozim....

A jel ti stvarno mislis da Piramide imaju moci?

Metod tvog zakljucivanja je sledeci:

" Ako se cinjenice ne poklapaju sa mojim teorijama, onda nemas pojma o cemu pricas " slobodno mozes da me citiras,,,,
 
ja sam cuo da u nekim piramidama ima onih sarkofaga,blaga i ostalih cudesa iz egipta i da su ameri ili ko vec pokusali da dodju do toga pomocu onih robota jer su prolazi uzani i valjda covek ne moze da prodje...svaki robot koji su poslali se zagubi tj kao da postoji lavirint i nemoguce je doci do toga...sad koliko je tacno nzm... :D
 
puno tekstova se moze naci o piramidama, svojstvu i sl. intresuje me ima li iko od forumasa da je sam eksperementisao nakon citanja nekih "nemogucih" desavanja u piramidama, i da je dosao do nekog slicnog rezultata

Ne znam bas da li su forumasi radili oglede, ali mnogi su radili oglede, ukljucujuci najozbiljniju nauku.

Mnoge stvari su poznate, ali mnoge se drze i u tajnosti.

Nisu sva vremena za sve istine.

Recimo, pouzdano se zna da su semena, koja su ostavljali u piramidama ZADRZALA KLIJAVOST i nakon 4.500 godina! (Normalno je da zadrzavaju klijavost u kontrolisanim uslovima od godine do tridesetak godina, u zavisnosti od vrste semena).

Takodje je poznato da se istupljeni zilet naostri sam od sebe ako jedno vreme provede u piramidi.

Meso i poljoprivredni proizvodi u piramidi se znatno teze i sporije pokvare nego van nje.

I jos mnogo toga...

Zasto je to tako - niko tacno ne zna.
 

Back
Top