Madredeus

Hose Arcadio

Početnik
Poruka
45
Snažnu sintezu emocija, suptilne strasti i božanskog glasa u izvođenju Tereze Salgueiro, imao sam priliku čuti samo još kod Loreene McKennit i Irene Papas (Vangelis - Odes). Jako volim ovaj portugalski sastav. Možete samo zamisliti koliko sam bio iznerviran kada sam sa velikim zakašnjenjem saznao da su gostovali u Beogradu! S obzirom da ne poznajem veliki broj osoba koji intenzivno slušaju Madredeus, zanima me šta mislite o njima? Je li neko bio na njihovom koncertu?
 
O Luz da Alegria


Eu ouvi um sereno canto
Nas alturas do céu cantar
E as montanhas da minha terra em silêncio a escutar...
Eu ouvi um canto sereno
Nas douradas ondas do mar
E nas praias da minha terra, muita gente a escutar...
Ó Luz da Alegria, Ó Alma da Vida!
Ó Luz da Alegria, só te vê quem dá...
Das montanhas da minha terra
Às sagradas praias do mar
Toda a gente escutando espera o Divino Cantar...
Ó Luz da Alegria. Ó Alma da Vida!
Ó Luz da Alegria, só te vé quem
 
Prvi put sam ih čuo u filmu Lisaboska priča i onda sam prevrnuo grad da ih nađem. Drugi koncert sam promašio za milimetar (ispaljen) i nikako da prebolim.

Nisam slušao poslednji album. Da li je neko slušao album na kome drugi (Massive Atack itd.) remiksuju Madredeus? Jeli oskrnavljeno ili je interesantno?
 
I onda kada se najmanje nadam... :) Pretpostavljam da ce cijena ulaznice biti prilicno visoka, no za razliku od R.E.M.-a, siguran sam da necu zazaliti za novcem koji cu ostaviti na blagajni bilet-servisa. SC je pravo mjesto za koncert ovog sjajnog sastava. U-hu, jako se radujem!!!
 
Zapravo ja ih gotivim vec godinama. Ono sto mi j ekod njih fascinantno je to sto su u samom Portugalu najpopularnija portugalska grupa sto puno govori o samoj zemlji. Karte inace kostaju 1500, 1300 i 1000 dinara. Oni u februaru i Dead Can Dance u martu u Varsavi i ja sam estetski namiren za ovu polovinu godine.

Hose Arcadio:
I onda kada se najmanje nadam... :) Pretpostavljam da ce cijena ulaznice biti prilicno visoka, no za razliku od R.E.M.-a, siguran sam da necu zazaliti za novcem koji cu ostaviti na blagajni bilet-servisa. SC je pravo mjesto za koncert ovog sjajnog sastava. U-hu, jako se radujem!!!
 
Jedva jednom!!! Krajnje je vreme bilo da se potegne ovo pitanje. Meni su se uvek, kao i sve egzoticno, toplo i iskreno, jako dopadaju.

Naziv Madredeus potice od imena crkve Madre de Deus (mislim da je tako, poznavaoci portugalskog nek me isprave), iliti Bogorodicina crkva.

E, svuda sam trazila informaciju koliko ce kostati karte za 11. februar, hvala Gwydion sto mi je pruzila tu informaciju!
 

Back
Top