Samo misao postoji!

Jedna velika istina glasi da postoji samo misao.
Pokusajte da dokazete da jos nesto pored misli postoji....

Uh sto ti je istina.
Sta li ti zamisljas pod "misao"?

Misljenje je funkcija razuma pri kojoj uporedjujemo pojmove i shvatamo odnose izmedju njih. A pojmovi su tkz. predstave iz predstava nastale apstrahovanjem razlika i reflektovanjem slicnosti iz nista vise nego opazajnih predstava.

Zanci misljenje podrazumeva postojanje pojmova i opazajne stvarnosti ... postojanje svega drugacije receno ali onda kao sto vidis, ne postoji samo "misljenje"....:lol:

Ta tvoja istina je banalnost. Prava istina je da je ono sto postoji ili "supstancija" transcendentna "Stvar po sebi" izvan mogucnosti saznanja i svake njegove funkcije pa i misljenja.
 
to podrazumeva postojanje..tvorca jel..velikog mislioca na nebu ili gde se vec nalazi
Sve sta postoji postoji radi misli i u misli. Naravno da je neko sve ovo kreirao a taj neko je MISAO. Ljudi su samo razbacane misli o svemu i svacemu, misli zadenute u snu... A SMISAO ZIVOTA JE KREIRATI STO VELICANSTVENIJU I BLISTAVIJU MISAO
 
Ma misljenje nije moguce bez objekata.. bez opazaja. A objekti nisu postojani. Objekti su korelati subjekta i postoje samo kao njegova predstava. Tako da reci da je misao osnova svega,nije tacna, jer se zaniva na apsurdu postojanja objketa po sebi. a ne dodiruje subjekat.

Mada Navar je u pravu. Postoji misljenje ali i onaj ko misli...TACNO. ALI TAJ koji misli nije misljenje vec kao sto rekoh transcendenta stvar po sebi. Jer mi mozemo misliti ali ne mozemo misliti mislioca. Mislioc nije objekat on je blizak subjektu a subjekat je neopazljiv.

Sto znaci da je ova Ramoxova recenica netacna. a da sasvim posredno ona moze ukazati na "mislioca" sto je isto kao da ukazuje na transcendentno (izvan mogucnosti saznanja).
 
Ma misljenje nije moguce bez objekata.. bez opazaja. A objekti nisu postojani. Objekti su korelati subjekta i postoje samo kao njegova predstava. Tako da reci da je misao osnova svega,nije tacna, jer se zaniva na apsurdu postojanja objketa po sebi. a ne dodiruje subjekat.
I objekat je samo misao kao sto je to i subjekat.
Postoji smao misao jer ja sam misao i sve oko mene je misao.
BEZ MISLI OZIMANE NISTA NE BI NI POSTOJALO
ZATO RECENICA NIJE APSURD VEC ISTINA KOJU TI IZGLEDA NE MOZES DA POJMIS
 
Ako si pokazao prstom i rekao "taj" nisi pokazao na subjekat vec na objekat. A ako je to objekat onda nije subjekat.
Subjekat je misao. Upriranje prstom je misao. Objekat je misao. Sve je misao i ta istina je neoboriva.

Ima onog ko je mislio. A ko je on i sta je on..znas ono .."transcendentno".
Da nema misli nema ni onog ko je mislio. Kao sto vidis, dzaba se mucis. Bolje priznaj da je sve sta postoji misao i da bez misli nema niceg.. Nije ovo samo ramcox rekao, ne brini se... Pricao je o tome i jedan cika u prici cija radnja je smestena u jedno malo austrijsko selo pogodi koje...
 
Subjekat je misao. Upriranje prstom je misao. Objekat je misao. Sve je misao i ta istina je neoboriva.

Misljenje je kao sto ti vec rekoh nalazenje odnosa iemdju pojmova a pojmovi su izvedeni iz objekata. a objekti su fundamentalno razliciti od subjekta. Tako da ne mozes reci da je subjekat misao jer si time izrekao apsurd.

Da nema misli nema ni onog ko je mislio.

Netacno. Posmtraj to ovako. Imamo supstanciju i akcidencije. Akcidencije su forme i oblici onoga sto se menja a sto je nosilac istih ili supstancija.
Ako sada kazes da ako nema oblika nema ni supstancije, sta si rekao?. Apsurd.
Jer se samo oblici menjaju a supstancija ostaje nepromenjiva. Ona niti nastaje niti nestaje,
Epa vidis. Misao je objekat ili akcidnecija koja se neprestano menja u svesti subjekta gde nastaje i nestaje a subjekat ili sama svest mzoemo reci je neopazljiva i ona nije samim tim objekat a ako nije objekat niti nastaje, niti nestaje..

Kao sto vidis, dzaba se mucis. Bolje priznaj da je sve sta postoji misao i da bez misli nema niceg.. Nije ovo samo ramcox rekao, ne brini se... Pricao je o tome i jedan cika u prici cija radnja je smestena u jedno malo austrijsko selo pogodi koje

Ne znaima me ko je to pisao jer nije tacno. Bar ne na taj nacin kako ga ti ovde preznetujes. Mada znam sta mozemo da ocekujemo ovde sledecih nekoliko dana na svim temema.... SVE JE SAMO MISAOOOO! :D..
 
Misljenje je kao sto ti vec rekoh nalazenje odnosa iemdju pojmova a pojmovi su izvedeni iz objekata. a objekti su fundamentalno razliciti od subjekta. Tako da ne mozes reci da je subjekat misao jer si time izrekao apsurd.
:hahaha:

Netacno. Posmtraj to ovako. Imamo supstanciju i akcidencije. Akcidencije su forme i oblici onoga sto se menja a sto je nosilac istih ili supstancija.
Ako sada kazes da ako nema oblika nema ni supstancije, sta si rekao?. Apsurd.
Jer se samo oblici menjaju a supstancija ostaje nepromenjiva. Ona niti nastaje niti nestaje,
Epa vidis. Misao je objekat ili akcidnecija koja se neprestano menja u svesti subjekta gde nastaje i nestaje a subjekat ili sama svest mzoemo reci je neopazljiva i ona nije samim tim objekat a ako nije objekat niti nastaje, niti nestaje..
Kako ne razumes...nije mi jasno.... :neutral:

Ne znaima me ko je to pisao jer nije tacno. Bar ne na taj nacin kako ga ti ovde preznetujes. Mada znam sta mozemo da ocekujemo ovde sledecih nekoliko dana na svim temema.... SVE JE SAMO MISAOOOO! ..
Naravno da je sve misao, uvek je tako bilo i ostace. Reci ti meni sta je to sto postoji pored misli - NABROJ
 
:hahaha:
Kako ne razumes...nije mi jasno.... :neutral:

Prvo ti trebas razumeti sta je misao i misljenje a onda mozda neces traziti od drugih da to sto si smuckao "razumeju".

Naravno da je sve misao, uvek je tako bilo i ostace. Reci ti meni sta je to sto postoji pored misli - NABROJ

Pa vec ti rekoh. Misljenje zahteva pojmove koje ces uporedjivati i izvoditi odnose izmejdu njih. Pojmovi zahtevaju postojanje celog objektivnog sveta. Pored misli kao sto vidis imas SVE!!! trebala bi mi vecnost da nabrojim, Sve si ukljucio time, sve osim onog najbitinijeg ili neopazljivu stvar po sebi, transcendenciju ..supstanaciju pa mozemo reci i "subjekat" a da pri tom mislimo na transcendentno. izvan mogucnosti saznanja. To nisi ni dodrinuo tom "istinom".

Ti si samo dao premisu koja glasi Postoji opazajni svet. a resenje? Gde je resenje? Gde je filozofija?
 
Prvo ti trebas razumeti sta je misao i misljenje a onda mozda neces traziti od drugih da to sto si smuckao "razumeju".
Ozimane nadam se da ce mo se videti tj cuti tj razmeniti misli negde gore tj dole tj levo tj desno.
Poenta je da ces tada shvatiti da je sve samo misao.

Pa vec ti rekoh. Misljenje zahteva pojmove koje ces uporedjivati i izvoditi odnose izmejdu njih.
Pojam je misao, misljenje je misao....sve sta si rekao je misao..... Naparosto bez misli nista ne moze da postoji.

Pojmovi zahtevaju postojanje celog objektivnog sveta. Pored misli kao sto vidis imas SVE!!! trebala bi mi vecnost da nabrojim, Sve si ukljucio time, sve osim onog najbitinijeg ili neopazljivu stvar po sebi, transcendenciju ..supstanaciju pa mozemo reci i "subjekat" a da pri tom mislimo na transcendentno. izvan mogucnosti saznanja. To nisi ni dodrinuo tom "istinom".
Sve sta si rekao rodila je misao jedino sta misao moze da kreira su misli. Mislis da susptancija postoji da nema misli? Hajde da zanemarimo i to...ne moze da postoji ali uzmimo slucaj da moze. Ko ce da je opazi, razume, doda joj znacenje...ko ce da joj da ime transcendenrno? Da se razumemo ni ta supstancija ne moze da postoji bez misli.

Ti si samo dao premisu koja glasi Postoji opazajni svet. a resenje? Gde je resenje? Gde je filozofija?
Postoji misao, ne opazajni svet. Ni misao ne bi postojala da nema nje same. Filozofija je u jednoj recenici znas kojoj. Resenje - koji problem te muci Ozi?
 
Bolje pokusaj da razmislis o ovome sta sam napisao ovde ..malo bolje. Besmisleno je da ponavljam jedno isto.

Ako razues ok, ako ne svaka tema sledecih par dana bice zatrpana recenicom: SVE JE SAMO MISAO!!!! Jesam li u pravu ?. :)
 
Samo jedno:

Sve sta si rekao rodila je misao jedino sta misao moze da kreira su misli. Mislis da susptancija postoji da nema misli? Hajde da zanemarimo i to...ne moze da postoji ali uzmimo slucaj da moze. Ko ce da je opazi, razume, doda joj znacenje...ko ce da joj da ime transcendenrno? Da se razumemo ni ta supstancija ne moze da postoji bez misli.

Supstancija je neopazljiva. Ona je nosilac oblika ali sama nema oblik. A ono sto nema oblik nije opazljivo.
Mozda ti je razumljivije da umesto supstancije uzmes rec "energija" . Energija prelazi iz jednog oblika u drugi ali sama nema oblika niti nastaje niiti nestaje. A ako nema oblika nju samu ne mozes opaziti.
Ovim smo banalizovali stvari ali mozda ti je jasnije.
 
Bolje pokusaj da razmislis o ovome sta sam napisao ovde ..malo bolje. Besmisleno je da ponavljam jedno isto.
Znam da je tesko da prihvatis Ozi ali tako je. Razumeses jednog dana...

Ako razues ok, ako ne svaka tema sledecih par dana bice zatrpana recenicom: SVE JE SAMO MISAO!!!! Jesam li u pravu ?.
Razocaravas me... Kako ne vidis da je sve misao? Vrata ne postoje ako nema misli, atomi takodje...nista! Zasto? Pa zato sto su vrata misao. Ceo svet je kreiran iz misli sa bekonacno savrsenim matematickim proracunima tj mislima. Mislis da to sta jedes nije misao? O da, itekako je misao. Misao medjutim ima svoje karakteristike koje definisu kolika moc kreacije misli je moguca. Covek ima vrlo slabu moc ciji je domet vrlo prizeman i podlozan pravilima matrixa. rodio se medjutim jedan, jedan koji kreira spopstvena pravila.
 
Supstancija je neopazljiva. Ona je nosilac oblika ali sama nema oblik. A ono sto nema oblik nije opazljivo.
Mozda ti je razumljivije da umesto supstancije uzmes rec "energija" . Energija prelazi iz jednog oblika u drugi ali sama nema oblika niti nastaje niiti nestaje. A ako nema oblika nju samu ne mozes opaziti.
Ovim smo banalizovali stvari ali mozda ti je jasnije.
Ti si opazio energiju kako si je opazaio a apsolutno nije bitno da li je to istina. Razumes poentu? Energija je misao, tvoja moja nije vazno, ona je misao. Mislis da misao o nekom objektu kreiram samo kad je uocim? Gresis i to podosta.
 

Back
Top