Grcka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

iva91

Početnik
Poruka
11
Da li je bezbedno ici u Grcku, zbog ovih protesta?? Treba da idem za 2 nedelje.. sad ne znam sta da radim!! :sad2: Mislim da ima jos ovakvih ljudi koji treba da putuju za par dana..
 
Da li je bezbedno ici u Grcku, zbog ovih protesta?? Treba da idem za 2 nedelje.. sad ne znam sta da radim!! :sad2: Mislim da ima jos ovakvih ljudi koji treba da putuju za par dana..

Pa sad ako ides u Atinu ili mozda Solun tu su uglavnom demonstracije. Ako ides na more sumnjam da se ista desava u tim malim primorskim mestima. Niko tebe nece da dira :D osim ako sama ne odes u guzvu.
 
Pitanje je da li ćeš moći da se vratiš ako odeš pošto su štrajkovi svakodnevni, ja bi
ti preporučila da odustaneš. Neke od zapadnih zemalja su dale preporuku
svojim državljanima da otkažu aranžmane za Grčku.
 
Pitanje je da li ćeš moći da se vratiš ako odeš pošto su štrajkovi svakodnevni, ja bi
ti preporučila da odustaneš. Neke od zapadnih zemalja su dale preporuku
svojim državljanima da otkažu aranžmane za Grčku.

Ma koje zapadne zemlje.

Normalno da je sada malo glupo ici u Atinu pre svega i recimo Solun....ali ici u mala turisticka mesta na moru je opustencija....jedino sto moze da bude frka tamo jeste neki strajk pa da blokiraju puteve ili sl. mada mislim da i tada bi moglo nekako da se prodje ali malo bi komplikacije bile.
 
naravno da je bezbedno, grci su profilisani isključivo za samouništenje :)
dlaka sa glave strancu u grčkoj neće pasti, ali će dok boravi u greece
plaćati 23% PDV i akcize kao i svaki grk
 
Jos mozes i da iskoristis letovanje da se malo prikljucis demonstracijama i utreniras i pripremis za one koje ce biti ovde.....taman malo udjes u ritam bacanja monotovljevih koktela i baratanjem go.vnjivom motkom.
 
Poslednja izmena:
Da li znate da je Grcka od 26.aprila ukinula aerodromske takse za sve aerodrome osim u Atini u periodu april-septembar. Nase turisticke agencije NISU OBAVESTENE i dalje NAPLACUJU TAXE.
 

Informacija za one koji iduce sedmice krecu u Grcku: http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=25869&catid=3

Generalni strajk,je 20 maja.... i kao sto se zna (ovde u gckoj) na dan strajka treba izbegavati centar gradova solun i atina.

Da nije pocela tur. sezona.."podrazumevalo" bi se da strajkuje i carina,ali u ovim uslovima mislim ( moje misljenje !!) da ce biti normalan prelaz granice,ali tacnu informaciju nemam..
ZA svaki slucaj treba proveriti za granicu,aerodrome,luke.....
Podrazumeva se da ce vecina privatnika raditi......
 
Da. Grci su preduzeli neke (po meni) neverovatno dobre mere da se pojaca poseta ove i narednih sezona i ublaze rezultati mera koje nam je vlada odredila.
Pored taksi,koje su ukinute vrsi se i pritisak na brodske kompanije da se smanje cene prevoza prema ostrvima,kao i smanjenje (ili bar zadrzavanje istih) cena robe shiroke potrosnje. U solunu i atini....zaista ima shok cena (niskih) za mnogo sto sta iz prostog razloga jer je promet drasticno opao.

Sad, sto je grcka vlada ukinula takse... ne moraju strani tur operateri pod obavezno i oni da ukinu ( naplacuju). Ali, bi po svakoj logici ( zbog opste svetske krize) bilo logicno...
Sad, ako je taksa ukinuta..... nije mi jasno sta naplacuju?

PS. nisam siguran, da li su ukinute takse samo za charter letove ili generalno.
bas cu da potrazim,veceras....
Nadjoh : na svim aerodromima u grckoj osim u Atini,vise se ne placaju aerodromske takse.
Rezultat,aktivnosti i delovanja ministarke turizma (Luka Katseli)..
 
Poslednja izmena:
Pa sad ako ides u Atinu ili mozda Solun tu su uglavnom demonstracije. Ako ides na more sumnjam da se ista desava u tim malim primorskim mestima. Niko tebe nece da dira :D osim ako sama ne odes u guzvu.

Rođena sestra mi živi i radi već 13 god u jednom gradu na obali Jonskog mora. Čujemo se svakih par dana i kaže mi da negleda tv nebi ni znala da je štrajk. Opušteno na put !
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top