Isti odnos raznih religija prema ženama

Vernici svih konfesija imaju isti odnos prema ženama

  • Tačno

    glasova: 1 4,5%
  • Netačno

    glasova: 16 72,7%
  • Mož da bidne ne mora da znači

    glasova: 5 22,7%
  • Ne znam

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    22
  • Anketa je zatvorena .
Zilka Spahić-Šiljak nije saglasna sa stavom reis-ul-uleme Mustafe Cerića da žena najbolje može da se ostvari u islamu: „Ne slažem se sa tom ocenom. Svi sveti spisi, sami po sebi, ne diskriminišu ženu, ali problem nastaje u interpretaciji. Sva tumačenja su kreirali muškarci. Zato ne mogu da tvrdim da je žena najbolje ostvarena u judaizmu, hrišćanstvu ili islamu. Mislim da svaka religijska tradicija nudi okvir u kojem se može graditi ravnopravnost između žene i muškarca.”
 
http://forum.krstarica.com/threads/278242&highlight=hriscanstvo+zene


Mislim da hriscanstvo i islam degradiraju zenu u svakom pogledu i tretiraju kao masinu za radjanje.
najsvetija zena u hriscanstvu je Devica Marija, zasto? zato sto je rodila. I to ne bilo kako...nego kao devica.
sta to govori o stavu te religije o zeni, kad zena jedino moze da bude sveta ako rodi dete i to ako je moguce da ostane devica. :confused:
 
http://forum.krstarica.com/threads/278242&highlight=hriscanstvo+zene


Mislim da hriscanstvo i islam degradiraju zenu u svakom pogledu i tretiraju kao masinu za radjanje.
najsvetija zena u hriscanstvu je Devica Marija, zasto? zato sto je rodila. I to ne bilo kako...nego kao devica.
sta to govori o stavu te religije o zeni, kad zena jedino moze da bude sveta ako rodi dete i to ako je moguce da ostane devica. :confused:

Sve priznate religiozne spise u meni poznatim religijama pisali su muškarci.
Zato žene u njima imaju drugorazredni značaj.
Npr. u judaizmu za molitvu mrtvome mora biti prisutno devet muških makar bili i klinci a žene se ne računaju.
Zapadni hrišćani imaju PAPU a ne MAMU,
Istočni imaju PATRIJARHA a ne MATRIJARHA
U islamu čovek može imati četiri ZAKONITE žene a obratno nemože biti.Itd...
Primera je premnogo da bi se dovela u pitanje konstatacija o podređenosti žene.Zato me mnogo čudi da su upravo žene nosioci vere u pomenutim religijama.U crkvama je uvek više žena na molitvama,kod venčanja skoro uvek je mlada inicijator crkvenog obreda,pri krštenju isto...
 
Sve priznate religiozne spise u meni poznatim religijama pisali su muškarci.
Zato žene u njima imaju drugorazredni značaj.
Npr. u judaizmu za molitvu mrtvome mora biti prisutno devet muških makar bili i klinci a žene se ne računaju.
Zapadni hrišćani imaju PAPU a ne MAMU,
Istočni imaju PATRIJARHA a ne MATRIJARHA
U islamu čovek može imati četiri ZAKONITE žene a obratno nemože biti.Itd...
Primera je premnogo da bi se dovela u pitanje konstatacija o podređenosti žene.Zato me mnogo čudi da su upravo žene nosioci vere u pomenutim religijama.U crkvama je uvek više žena na molitvama,kod venčanja skoro uvek je mlada inicijator crkvenog obreda,pri krštenju isto...

Ово је тако, али то говори ШТА???:dontunderstand:
 

Back
Top