Preobražaj energije Arkana pomoću vizuelizacije

Valeria

Elita
Poruka
20.300
Kada izvlačimo Dnevnu Arkanu, nekad zastrepimo ako nam "izađe" neka karta sa malo nezgodnom simbolikom, na primer, Kula ili Đavo. Čak u takvim momentima uzalud sebe podsećamo da svaka Arkana ima i pozitivno značenje; jednostavno, skloni smo tome da dan provedemo promatrajući šta će nezgodno da se desi.

To može biti vrlo nezahvalno, jer na taj način sebi stvaramo negativnu sugestiju, a ako pođemo od čuvene maksime "slično privlači slično", stanje naše svesti će i provocirati i provući negativne okolnosti!

Zato je dobro sebe lišiti te vrste nelagodnosti i pomoću vizuelizacije (intenzivnog zamišljanja) preobraziti snagom uma te potencijalno negativne aspekte. To ćemo učiniti na sledeći način.

Sednemo u opušten položaj, s tim što je dobro da je kičma ispravljena. Ako se baš nikako ne možemo namestiti da telo bude u lagodnom položaju, možemo i da legnemo prilikom izvođenja ove tehnike (ali onda je potrebno povesti računa da ne zaspimo). Zatvorimo oči.
Polako opustimo telo, mišić po mišić.

Kada osetimo da smo dovoljno opušteni, i da se telo "ne buni" (hoće da se "kreće" ili nas nešto svrbi i sl), onda jasno zamislimo ispred nas Arkanu koja nas je uznemirila. Na primer, to može biti karta Đavo.

bg1tvs.jpg


Dakle, zamišljamo je intenzivno ispred sebe. Za ovako nešto je dobro imati istreniranu moć vizuelizacije (zamišljanja).

Za momenat možemo osvestiti i negativne emocije koje u nama izaziva ova karta.

Zatim, u mislima ćemo obrnuti kartu naopačke!!! Ona postaje sve bleđa i bleđa.. i na kraju se pretvara u prah i na naše oči se rasipa... Sad, u tom momentu, zamislite kako se uz taj prah rasejava i vaša negativna sugestija i nestaje.

Nakon toga, polako izlazimo iz meditativnog stanja. Otvaramo oči, uz saznaje da smo eliminisali nepotreban strah.

Ova tehnika je isprobana i u praksi. Sad, ona može varirati, pa umesto pretvaranja karte Đavo u prah, može Đavo na slici da se preobrazi u neku prijateljsku figuru, koja u vama budi drugačije asocijacije. Na vama je kako ćete modifikovati ovu tehniku.

Preuzeto sa:
http://tarot-ana-kladarin.blogspot.com/2010/05/preobrazaj-energija-arkana-pomocu.html
 
Ne znam da li je neko imao prilike da procita knjigu Spasoja Vlajica "Moc je u mislima"..Toplo preporucujem,i evo jednog citata ,nije vezano konkretno za tarot,al indirektno jeste za ovu temu

"Pravilnom upotrebom misli i govora svako može biti sopstveni lekar i iscelitelj.
Misao prethodi govoru. Hteli to ili ne, misli (reči) - ostavljaju svoj trag u našoj svesti i biohemiji tela. Na tome se zasniva lekovita moć misli i govora."

ja recimo odavno primenjujem prociscenje elementom vode,o cemu si vec pisala,i itekako pozitivno deluje
 
Ne znam da li je neko imao prilike da procita knjigu Spasoja Vlajica "Moc je u mislima"..Toplo preporucujem,i evo jednog citata ,nije vezano konkretno za tarot,al indirektno jeste za ovu temu

"Pravilnom upotrebom misli i govora svako može biti sopstveni lekar i iscelitelj.
Misao prethodi govoru. Hteli to ili ne, misli (reči) - ostavljaju svoj trag u našoj svesti i biohemiji tela. Na tome se zasniva lekovita moć misli i govora."

ja recimo odavno primenjujem prociscenje elementom vode,o cemu si vec pisala,i itekako pozitivno deluje

Ovo je tako jednostavno, a tako istinito. Šteta što ljudi nisu više voljni da osveste tu činjenicu u sebi. I jeste, ipak je povezano i sa Tarotom, cela ova digresila oko misli, jer svaki ezoterični sistem samounapređenja (pa i Tarot) neizostavno mora da se bavi i analizom uma i njegovim plodovima :).
 
I te kako. Relativno skoro mi je izašla Devetka Mačeva. Za neupućene, to je ona karta gde se čovek budi noću i očajan drži dlanove na licu, a iznad njega je devet mačeva :sad2: . (spora mi konekcija pa teško mogu da uploadujem slike). Tad sam vizuelizovala kako se ti mačevi pretvaraju u prah i pepeo, a čovek čio ustaje iz kreveta :lol: .
 

Back
Top