ARTEMIJE penzionisan...

Ни црква није поштеђена сукоба у својим редовима, нажалост. Али то не значи да сада треба да је кртикујемо где стигнемо и пљујемо њене поглаваре, јер неки једва чекају разлог да бацају дрвље и камење на СПЦ. А што се тиче Срба на КиМ, они ће бити веома љути због овога али ће се помирити са одлуком на крају или можда неће,...:per:
 
Poslednja izmena:
Papisti jasu za Vatikan, samo ne znam koga ce da povedu :per::per::per::per:demokrate, **********se...., ma hebe mi se ?

ma svi znaju da sam ateista..ali sam svestan da SPC treba da bude matica u srpskoj kosnici...ako iko ima sansu da iole ujedini srbe u mozda najtezim godinama po srbiju to je SPC...barem bi to trebalo biti..ali izgleda da je podela napravljena i u SPC...nadam se da se varam...
 
ma svi znaju da sam ateista..ali sam svestan da SPC treba da bude matica u srpskoj kosnici...ako iko ima sansu da iole ujedini srbe u mozda najtezim godinama po srbiju to je SPC...barem bi to trebalo biti..ali izgleda da je podela napravljena i u SPC...nadam se da se varam...

СПЦ је институција стара око 800 година(основана 1217. године), она нас је одржала кроз најтеже периоде наше историје и захваљујући њој ми данас живимо као хришћани, а не као муслимани. У поделе у цркви сумњам и мислим да то није истина.
 
ma svi znaju da sam ateista..ali sam svestan da SPC treba da bude matica u srpskoj kosnici...ako iko ima sansu da iole ujedini srbe u mozda najtezim godinama po srbiju to je SPC...barem bi to trebalo biti..ali izgleda da je podela napravljena i u SPC...nadam se da se varam...

Не вараш се, ово је трагична вест нарочито по Србе на Космету... али не могу јавно да коментаришем јер би морао свашта да кажем на рачун неких владика ... све у свему неће се на добро завршити све ово...:sad2: веома ми је жао због свега...
 
СПЦ је институција стара око 800 година(основана 1217. године), она нас је одржала кроз најтеже периоде наше историје и захваљујући њој ми данас живимо као хришћани, а не као муслимани. У поделе у цркви сумњам и мислим да то није истина.

i ja se nadam da nije istina...
 
Не вараш се, ово је трагична вест нарочито по Србе на Космету... али не могу јавно да коментаришем јер би морао свашта да кажем на рачун неких владика ... све у свему неће се на добро завршити све ово...:sad2: веома ми је жао због свега...

eto..a ja ocekujem tvoju analizu svega ovoga...
 
i ja se nadam da nije istina...

Naravno da nije istina, dok se god slusa Sinod, a vladike budu slozne i posusne i ukazuju pravi primer pastvi (ljudima), dotle ce i Crkva biti kakva je uvek i bila, bez podela i dostojna kao i uvek.:):ok:


eto..a ja ocekujem tvoju analizu svega ovoga...

Onda si tako trebao da napises, a ne da mi ostali dzabe pisemo po temi.

Uzgred, ti ocekujes da cujes ono sto ZELIS da cujes, sta da ti kazem, zalim te.
 
Poslednja izmena:
Sorosevci Ekumenisti i Tadicevci su pobedili .

Srpska Pravoslavna Crkva definitivno gubi svoju glavnu ulogu , i postaje ovim cinom instrument u politickom delovanju aktuelnih vlastodrzaca i stranih centara moci

Srbi se lagano posle ovog poteza uvode u ekumenizam i pokatolicavaju na mala vrata

Vladika Artemije je odstreljen za nauk drugim ,ekumenistickoj vecini neposlusnim vladikama.

SPC uskoro postaje "SPC" i sledi primer grka rumuna i drugih nekada pravoslavnih crkava koje su stupile u ekumensko jedinstvo sa jereticima zvanim katolici i priznali primat pape nad svojom crkvom i verom.
 
СПЦ је институција стара око 800 година(основана 1217. године), она нас је одржала кроз најтеже периоде наше историје и захваљујући њој ми данас живимо као хришћани, а не као муслимани. У поделе у цркви сумњам и мислим да то није истина.

Mladicu !
Kad bi narod klonuo, crkva bi ga tjesila !
Ne cini li ti se da sad klonula vlast "tjesi "crkvu ?:sad2::sad2::sad2:
 

Back
Top