Lie to me

Poruka
18.529
lie_to_me.jpg


Pocela u nedelju na Avali i posle prve odgledane epizode,prilicno sam se navukao na seriju i sad evo skidam celu prvu sezonu preko neta(nisam mogao da izdrzim:D).Sta reci,originalno,zanimljivo,duhovito...Tim Roth osvaja svojom hladnokrvnoscu i mislim da je pun pogodak za protagonistu serije.Da li je jos neko bacio pogled na ovu seriju i kakvi su utisci?
 
Serija “Laži me” bazirana je na otkrićima Pola Ekmana, psihologa koji se dugo bavio emocijama i njihovom vezom sa izrazom lica i govorom tela i smatraju ga jednim od 100 najbitnijih psihologa 20. veka.

U centru pažnje serije je doktor Kal Lajtman, vlasnik agencije koju kao pomoć pri istrazi angažuju privatna lica, ali pre svega vladine organizacije. On je bivši policajac, svojevrsni detektor laži u ljudskom obličju, ekspert za tumačenje izraza lica i govora tela koji odaju istinu čak i kod najelokventijih prestupnika. Njegova desna ruka i dobra prijateljica je doktorka Džilijen Foster, klinički psiholog, sa kojom je otvorio agenciju koja nudi mogućnost privatne istrage i gotovo stopostotno rešavanje slučajeva.

Dugogodišnji Lajtmanov rad dao je egzaktne rezultate: prosečna osoba ispriča deset laži tokom desetominutnog razgovora. A on može da detektuje istinu analizirajući lice, telo, boju glasa i govor osobe sa kojom razgovara. Kada neko slegne ramenima, okrene ruku na određen način ili podigne gornju usnu, Lajtman zna da osoba laže. Analizirajući izraze lica on može da “pročita” osećanja – od skrivene ljutnje, preko seksualne privlačnosti do ljubomore. Ali, Kal zna da je njegovo znanje i blagoslov i kletva u privatnom životu, gde rođaci i prijatelji zavaravaju jedni druge baš kao što to rade kriminalci ili potpuni stranci. On je svetski ekspert za otkrivanje obmana, naučnik koji proučava izraze lica i mahinalni govor tela da bi otkrio ne samo da li neko laže, nego i koji su njegovi motivi u zaobilaženju istine.

Kal predvodi tim eksperata koji rade za “Lajtman grupu”, koja pomaže državnim istražnim agencijama ali i lokalnoj policiji u rešavanju najkomplikovanijih slučajeva. Doktorka Džilijen Foster je vrlo talentovana psihološkinja i Lajtmanova poslovna saradnica koja donosi balans u radu jer za razliku od njenog poslovnog partnera koji vlada detaljima, Fosterova je odlična u analizi šire slike i povezivanju dokaza. Njemu je neophodan njen savet, pronicljivost i analiza ponašanja ljudi, bez obzira na to da li je već i sam došao do određenog zaključka. Eli Loker je Lajtmanov glavni istražitelj, kome toliko smeta tendencija ljudi da lažu da je sam odlučio da bude “radikalno iskren”. On uvek priča ono što misli i često plaća visoku cenu zbog toga. Ria Torez je najnoviji član u agenciji i jedna od retkih sa prirodnim darom da prozre prevaru. Ona ima urođeni dar da “čita” ljude.

Semjuel Baum, Brajan Grejzer, Dejvid Nivens I Stiven Madea izvršni su producenti ove inovativne drame u kojoj je glavna uloga poverena Timu Rotu, a pored njega, uloge tumače i Keli Vilijams, Brendan Hajns, Monika Rejmond, Hejli Mekfarland, Meki Fifer, Dženifer Bils i mnogi drugi.

http://www.imdb.com/title/tt1235099/
 
i ja sam pogledala 2-3 epizode online, nije loša

koliko je samo Taj FBI moćan :)
mislim, koga sve ne upošljavaju :)
forenzičare-genije (CSI, Bones i mnoge dr.), medije (Medium), extra-pronicljive-profajlere (Criminal minds), profajlere koji pričaju s duhovima (Ghost whisperer), numerologe (Numb3rs), vanzemaljcologe (The X-files), obmanologe (Lie to me) i mnoge druge :D

* ne mogu da se setim da li u medijumu gdja dubois radi za fbi ili lokalnu policiju
 

Back
Top