Srbi, kakav smo mi to narod?

Kakav smo narod?

  • dobar

  • loš


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Truman

Elita
Poruka
22.709
Dakle, pitanje je samo za pripadnike srpske nacionalnosti. Da čujemo stav forumske javnosti o svom narodu. Temu otvaram bez predubeđenja i želje da lično izrazim svoj stav ( tj. izraziću ga samo glasanjem ) i zanimaju me rezultati.
 
Poslednja izmena:
Dobar i pomosan narod,ali na vjetrometini puteva,civilizacija,religija i cega sve ne.Malo nas je sta zaobislo i licno mislim da bi mnogi drugi narodi nestali u slicnoj situaciji,a mi se eto drzimo,pa bar ce nas ostati za pod jednu sljivu.
 
Dakle, pitanje je samo za pripadnike srpske nacionalnosti. Da čujemo stav forumske javnosti o svom narodu. Tem otvaram bez predubeđenja i želje da lično izrazim svoj stav ( tj. izraziću ga samo glasanjem ) i zanimaju me rezultati.

Ne valja anketa. Nijedan narod nije samo dobar ili samo loš i ne može da se ide na tu stranu. Prvo postoji više uglova posmatranja. Šta znači dobar? Ne počinjemo ratove ili sposobni smo da funkcionišemo ili dobri smo domaćini strancima ili pomažemo drugima u nevolji...? Pa, prema svemu tome reklo bi se da smo kao i svi drugi, ponekad dobri ponekad loši. U nekim slučajevima za sebe dobri a druge loši, a ponekad sebi loši a drugima dobri. Užasna klasifikacija i neprecizno pitanje. Tema je idealna za rasprave i besmisleno kuckanje.
 
Evo da nesto besmisleno otkucam. nadam se da nece zatvoriti tenu dok ja ovo napisem.
Mislim da Srbe nemogu da uvrstim ni u dobre ni u lose. Kad pogledas istoriju, posebno srednjevekovnu i prvi svetski rat cini ti se kao da citas o junacima iz bajke.... kad vidis ove idiote od politicara i zemlju koju vodi mafija dodje ti da povracas.
Toliko...
 
Evo da nesto besmisleno otkucam. nadam se da nece zatvoriti tenu dok ja ovo napisem.
Mislim da Srbe nemogu da uvrstim ni u dobre ni u lose. Kad pogledas istoriju, posebno srednjevekovnu i prvi svetski rat cini ti se kao da citas o junacima iz bajke.... kad vidis ove idiote od politicara i zemlju koju vodi mafija dodje ti da povracas.
Toliko...

to je zato sto zivis sada,povraco bi i 1914. ,posebno do Krfa.
 
Evo da nesto besmisleno otkucam. nadam se da nece zatvoriti tenu dok ja ovo napisem.
Mislim da Srbe nemogu da uvrstim ni u dobre ni u lose. Kad pogledas istoriju, posebno srednjevekovnu i prvi svetski rat cini ti se kao da citas o junacima iz bajke.... kad vidis ove idiote od politicara i zemlju koju vodi mafija dodje ti da povracas.
Toliko...

Odlican odgovor kada se uzme u obzir pitanje!
 
Nocas sam razmisljala o tome...prilicno...shvatila sam da sam veoma ponosna na sve nase uspesne ljude, da sa postovanjem govorim odakle sam i da mi nedostaje kuca kada sam daleko ali cim zakoracim na nasu teritoriju sokira me masa stvari...nocas pauk "krstas" precnika 5 cm se spusta sa zida aerodroma na ljude, taxista trazi 3000 dinara do centra na "crno", aerodromski bus ne radi, autobuska stanica smrdi, bus jos vise, ljudi pljuju, psuju, vicu, devojke polugole u avionu, sevaju stikle, helanke, dekoltei, sve iskvarcano, prenasnikano, puno nakita...tako se ne moze jednostavno...stvar kulture ponasanja i odevanja, nazalost ona prva upada u oci...

Objektivno mi smo prljav narod koji mora da povede pod hitno racuna o higijeni zuba, vazi narocito za starije ljude. Muskarci moraju se obrijaju, osisaju, umiju. Mi smo narod koji je glasan i svadljiv,narod koji dosta psuje. Nasi muskarci previse prigovaraju, nisu otvoreni, stidljivost koja deluje kao nedodirljivost.

Mi smo narod koji vole da ga vole, sve cemo uciniti ako osetimo da nas neko voli. Iskren mahom. Narod koji voli da ugosti i da ucini. Radan ako je dobro stimulisan. Nadman kada se radi o odnosu prema drugima. Ili se previse podcenjujemo ili se precenjujemo. Sklon korupciji. Sa druge strane verujem u kvalitet nasih lekara, mehanicara, inzinjera, gradjevinaca i bice mi zao kada stasa nova generacija losih profesionalaca...

Morali bi da smanjimo impulsivnost i aktivirano vijugice, da vise mislimo nego govorimo. Da uvedemo dress code, da postrozimo antimonopolski zakon i smanjimo korupciju, da zaboravimo na politiku "dodjem ti - dodjes mi", da se okupamo i pritegnemo, da uvedemo red i disciplinu i mogli bi da budemo sjajni jer imamo masu kvaliteta...kvaliteti nam pretezu nad nekvalitetima ali je nevolja sto se nekvalitet prvi vidi jer je najglasniji...
 

Back
Top