Kada te država izda - šta, gde i kuda dalje?

Cosmic26

Zainteresovan član
Poruka
185
O čemu se radi? Završio sam prošle godine Fakultet bezbednosti, smer cu precutati (za sada), sa relativno ok prosekom (7,5), jer sam jedan od onih koji su radili dok su studirali, te mi prosek i nije bio toliko važan. Odslužio sam vojsku iz koje sam odpušten 1.03.2010. godine. Tek što sam malo odmorio, pun elana počeo sam da tražim posao u struci (a struka mi nije usko vezana samo za jednu oblast, što će reći, imao sam koliko-toliko dobru perspektivu koliko se to može u Srbiji), da bi mi bilo rečeno da neću moći da radim nigde što je vezano sa bezbednosnim strukturama drage nam države, jer su mi pojedini članovi porodice izvršili određena krivična dela u mladosti (odnosno, ili pre nego što sam se uopšte i rodio, ili dok sam bio mali, mali).

Ja volim Srbiju. Da je ne volim, ne bih se školovao za šta sam se školovao, zar ne :)? Od malih nogu sam učen da volim svoju zemlju, i da ako ustreba i s oružjem da je branim. Oca sam izgubio u Bosni davne 1995. godine koji je kao pripadnik oružanih snaga RS dao život za Srbiju i opstanak Srpskog naroda u Bosni. Neko će reći, kao što mi je već rečeno, da je poginuo kao pripadnik agresorske vojske te i nije šteta. Ok, kako god, to je sada nebitno. Ono što je bitno je da se neko našao pametan da mi kaže da je žrtva koju je on položio za ovu zemlju ništavna u poređenju sa onim što je uradio kada je imao 17 godina (razbojništvo) i da ja zbog toga treba da ispaštam (a ni u planu tada nisam bio).

Ostaje mi opcija ili da ovde radim kojekakve poslove, ili da svoju sreću potražim negde daleko odavle.

E sad, imam prijateljicu iz Španije koja je voljna da mi pomogne, ali s obzirom da do pre mesec dana o bekstvu odavde nisam ni razmišljao, nemam pojma šta, gde i kako. Šta mi sve treba, koje su mi mogućnosti, kako ona može da mi pomogne?

Ako imate neki pametan savet, molim Vas da mi pomognete, jer ja pametan nisam...

Unapred zahvalan :)
 
Stvarno teska situacija i zato nikako ne moze da se resi na forumu ma koliko ovde kvalitetnih saveta dobio. Prvo da ti kazem da mi je zao sto si izgubio oca tako mlad i jos vise bi mi bilo zao ako su uspeli da te uvere da je poginuo uzalud i na mestu na kojem nije trebao ni biti.
Fakultet koji si zavrsio nudi uzak izbor poslova pa je samim tim i zaposlenje teze naci ali budi strpljiv. Radi nesto drugo a nemoj prestati boriti se za posao koji zelis. I bez ogorcenja. Hladne glave. Ne cekaj da padne sa neba. Trazi vezu, poznanstva, ne ustrucavaj se i ne cekaj da te se ljudi sami sete. IBori se za ono sto zelis, mozda se izboris lakse nego si ocekivao.
 
Stvarno teska situacija i zato nikako ne moze da se resi na forumu ma koliko ovde kvalitetnih saveta dobio. Prvo da ti kazem da mi je zao sto si izgubio oca tako mlad i jos vise bi mi bilo zao ako su uspeli da te uvere da je poginuo uzalud i na mestu na kojem nije trebao ni biti.
Fakultet koji si zavrsio nudi uzak izbor poslova pa je samim tim i zaposlenje teze naci ali budi strpljiv. Radi nesto drugo a nemoj prestati boriti se za posao koji zelis. I bez ogorcenja. Hladne glave. Ne cekaj da padne sa neba. Trazi vezu, poznanstva, ne ustrucavaj se i ne cekaj da te se ljudi sami sete. IBori se za ono sto zelis, mozda se izboris lakse nego si ocekivao.

Neće me u to niko ubediti, ali ova država čini izgleda sve što može da zaboravi na te silne ljude koji su poginuli za nju. Ako već ne može da pomogne, ne treba ni da ponižava te ljude i njihove porodice, zar ne ;)? Ja ovde manje-više tražim savet kako da zapalim odavde od ljudi koji su to već učinili i kako drugarica može da mi pomogne, te bi mi savet nekog ko je već u Španiji dosta pomogao.

Uclani se u neku partiju pa polako, kao i svi koji zavise od sistema.

Drugim rečima, da prodam dušu đavolu, a :P?

Partijska knjizica sve opere.

Misliš, ako smo imali ministra policije koji je obijao trafike, možda i ja nađem neki posao u struci?

Znaš kako, serem se ja na takav sistem. Dzaba nama EU i Jevropski zakoni kada ovde i dalje vlada komunizam od pre 70 godina :dash:.

Ja nemam prekršaj za prelazak van pešačkog, a ne nešto ozbiljnije....

Razočaran sam toliko da čekam još jednu situaciju da se završi ( veza) i ako ni od toga ne bude ništa, radije ću da berem masline u Španiji, pa makar i na crno, nego ovde i dan duže da provedem nego što je potrebno.
 
Poslednja izmena:
O čemu se radi? Završio sam prošle godine Fakultet bezbednosti, smer cu precutati (za sada), sa relativno ok prosekom (7,5), jer sam jedan od onih koji su radili dok su studirali, te mi prosek i nije bio toliko važan. Odslužio sam vojsku iz koje sam odpušten 1.03.2010. godine. Tek što sam malo odmorio, pun elana počeo sam da tražim posao u struci (a struka mi nije usko vezana samo za jednu oblast, što će reći, imao sam koliko-toliko dobru perspektivu koliko se to može u Srbiji), da bi mi bilo rečeno da neću moći da radim nigde što je vezano sa bezbednosnim strukturama drage nam države, jer su mi pojedini članovi porodice izvršili određena krivična dela u mladosti (odnosno, ili pre nego što sam se uopšte i rodio, ili dok sam bio mali, mali).

Ja volim Srbiju. Da je ne volim, ne bih se školovao za šta sam se školovao, zar ne :)? Od malih nogu sam učen da volim svoju zemlju, i da ako ustreba i s oružjem da je branim. Oca sam izgubio u Bosni davne 1995. godine koji je kao pripadnik oružanih snaga RS dao život za Srbiju i opstanak Srpskog naroda u Bosni. Neko će reći, kao što mi je već rečeno, da je poginuo kao pripadnik agresorske vojske te i nije šteta. Ok, kako god, to je sada nebitno. Ono što je bitno je da se neko našao pametan da mi kaže da je žrtva koju je on položio za ovu zemlju ništavna u poređenju sa onim što je uradio kada je imao 17 godina (razbojništvo) i da ja zbog toga treba da ispaštam (a ni u planu tada nisam bio).

Ostaje mi opcija ili da ovde radim kojekakve poslove, ili da svoju sreću potražim negde daleko odavle.

E sad, imam prijateljicu iz Španije koja je voljna da mi pomogne, ali s obzirom da do pre mesec dana o bekstvu odavde nisam ni razmišljao, nemam pojma šta, gde i kako. Šta mi sve treba, koje su mi mogućnosti, kako ona može da mi pomogne?

Ako imate neki pametan savet, molim Vas da mi pomognete, jer ja pametan nisam...

Unapred zahvalan :)
Rastuzio si me duso moja ,roditelj sam ,covjek sam ,Pomogla bih ti kad bih mogla , tesko mi je reci idi ako mozes u Spaniju...*Sve ce to narod pozlatiti *Kako bi bilo lijepo da te nije ni jedno slovo ove recenice nije dotaklo a jeste nazalost...Zelim ti da uspijes pronaci svoj put...Sigurna da ces uspjeti toplo te pozdravljam...:heart:
 
Neće me u to niko ubediti, ali ova država čini izgleda sve što može da zaboravi na te silne ljude koji su poginuli za nju. Ako već ne može da pomogne, ne treba ni da ponižava te ljude i njihove porodice, zar ne ;)? Ja ovde manje-više tražim savet kako da zapalim odavde od ljudi koji su to već učinili i kako drugarica može da mi pomogne, te bi mi savet nekog ko je već u Španiji dosta pomogao.



Drugim rečima, da prodam dušu đavolu, a :P?



Misliš, ako smo imali ministra policije koji je obijao trafike, možda i ja nađem neki posao u struci?

Znaš kako, serem se ja na takav sistem. Dzaba nama EU i Jevropski zakoni kada ovde i dalje vlada komunizam od pre 70 godina :dash:.

Ja nemam prekršaj za prelazak van pešačkog, a ne nešto ozbiljnije....

Razočaran sam toliko da čekam još jednu situaciju da se završi ( veza) i ako ni od toga ne bude ništa, radije ću da berem masline u Španiji, pa makar i na crno, nego ovde i dan duže da provedem nego što je potrebno.

Ministar je ********* a njima se sve oprasta.
Tvoji preci su verovatno bili antikomunisti a to se ovde ne prasta.
Zato si odmah u startu trebao biti upozoren da se okanis te skole jer je ona namenjena za decu udbasa i politicara.
Sine idi ti lepo i beri masline i ne nadaj se da ces se ovde leba najesti.
Mozda ti i daju neki posao, ali ces kad tad da zazalis zbog toga sto si radio za ovu drzavu jer ona sve svoje prave i iskrene borce na rkaju izda ili isporuci u Hag.Zato pamet u glavu i trazi posla van domovine.
 
Ministar je ********* a njima se sve oprasta.
Tvoji preci su verovatno bili antikomunisti a to se ovde ne prasta.
Zato si odmah u startu trebao biti upozoren da se okanis te skole jer je ona namenjena za decu udbasa i politicara.
Sine idi ti lepo i beri masline i ne nadaj se da ces se ovde leba najesti.
Mozda ti i daju neki posao, ali ces kad tad da zazalis zbog toga sto si radio za ovu drzavu jer ona sve svoje prave i iskrene borce na rkaju izda ili isporuci u Hag.Zato pamet u glavu i trazi posla van domovine.

Pitao ja sefa studentske sluzbe pre dve nedelje "pa, sto ste mi dozvolili uopste da upisem i studiram ovaj fakultet?" da bi mi on odgovorio "Mi nismo Kriminalisticka, niti vojna akademija da to proveravamo, mi smo pri Beogradskom univerzitetu i takve provere ne radimo"... Mislim, daj, fakultet se bavi bezbednoscu ove nase drage nam drzave! 80% postdiplomaca su ili policajci, ili oficiri VS.

Ja sam zakljucio da je njima samo vazno da uzmu pare, a sta ces ti posle, to vec nije njihov problem :neutral:
 
sta? naoruzati se do zuba..
gde? pravac narodna skpstina
kuda dalje? vlada ministri premijer predsednik..spisak je pooodugacak

Saljem e-mailove vec dve nedelje i dragom nam predsedniku, i RTS-u, i B92, Blicu, Kuriru, Vecernjim Novostima, Presu i ostalim "relevantnim" medijima...

Mislis li da se neko udostojio da mi napise "glupi klincu, a sta ti hoces?Da ispravljas krivu Drinu?"...ma cak ni to...
 
Vidi, Možeš da pokušaš da odeš u inostranstvo i živiš tamo, ali lično mislim da to nije za tebe i da tamo ne bi bio srećan... Suviše te stvari veže za ovu prokletu zemlju, krv nije voda i to se ne da samo tako gumicom izbrisati.

Nije nitko ko je u inostranstvu,nostalgija je manje više prisutna.Dečko dragi odlazi što pre.
 
O čemu se radi? Završio sam prošle godine Fakultet bezbednosti, smer cu precutati (za sada), sa relativno ok prosekom (7,5), jer sam jedan od onih koji su radili dok su studirali, te mi prosek i nije bio toliko važan. Odslužio sam vojsku iz koje sam odpušten 1.03.2010. godine. Tek što sam malo odmorio, pun elana počeo sam da tražim posao u struci (a struka mi nije usko vezana samo za jednu oblast, što će reći, imao sam koliko-toliko dobru perspektivu koliko se to može u Srbiji), da bi mi bilo rečeno da neću moći da radim nigde što je vezano sa bezbednosnim strukturama drage nam države, jer su mi pojedini članovi porodice izvršili određena krivična dela u mladosti (odnosno, ili pre nego što sam se uopšte i rodio, ili dok sam bio mali, mali).

Ja volim Srbiju. Da je ne volim, ne bih se školovao za šta sam se školovao, zar ne :)? Od malih nogu sam učen da volim svoju zemlju, i da ako ustreba i s oružjem da je branim. Oca sam izgubio u Bosni davne 1995. godine koji je kao pripadnik oružanih snaga RS dao život za Srbiju i opstanak Srpskog naroda u Bosni. Neko će reći, kao što mi je već rečeno, da je poginuo kao pripadnik agresorske vojske te i nije šteta. Ok, kako god, to je sada nebitno. Ono što je bitno je da se neko našao pametan da mi kaže da je žrtva koju je on položio za ovu zemlju ništavna u poređenju sa onim što je uradio kada je imao 17 godina (razbojništvo) i da ja zbog toga treba da ispaštam (a ni u planu tada nisam bio).

Ostaje mi opcija ili da ovde radim kojekakve poslove, ili da svoju sreću potražim negde daleko odavle.

E sad, imam prijateljicu iz Španije koja je voljna da mi pomogne, ali s obzirom da do pre mesec dana o bekstvu odavde nisam ni razmišljao, nemam pojma šta, gde i kako. Šta mi sve treba, koje su mi mogućnosti, kako ona može da mi pomogne?

Ako imate neki pametan savet, molim Vas da mi pomognete, jer ja pametan nisam...

Unapred zahvalan :)

Pali bre ako možeš ovo je ludara jedna najobičnija.Čemu se ti još nadaš?!:roll:
 
O čemu se radi? Završio sam prošle godine Fakultet bezbednosti, smer cu precutati (za sada), sa relativno ok prosekom (7,5), jer sam jedan od onih koji su radili dok su studirali, te mi prosek i nije bio toliko važan. Odslužio sam vojsku iz koje sam odpušten 1.03.2010. godine. Tek što sam malo odmorio, pun elana počeo sam da tražim posao u struci (a struka mi nije usko vezana samo za jednu oblast, što će reći, imao sam koliko-toliko dobru perspektivu koliko se to može u Srbiji), da bi mi bilo rečeno da neću moći da radim nigde što je vezano sa bezbednosnim strukturama drage nam države, jer su mi pojedini članovi porodice izvršili određena krivična dela u mladosti (odnosno, ili pre nego što sam se uopšte i rodio, ili dok sam bio mali, mali).

Ja volim Srbiju. Da je ne volim, ne bih se školovao za šta sam se školovao, zar ne :)? Od malih nogu sam učen da volim svoju zemlju, i da ako ustreba i s oružjem da je branim. Oca sam izgubio u Bosni davne 1995. godine koji je kao pripadnik oružanih snaga RS dao život za Srbiju i opstanak Srpskog naroda u Bosni. Neko će reći, kao što mi je već rečeno, da je poginuo kao pripadnik agresorske vojske te i nije šteta. Ok, kako god, to je sada nebitno. Ono što je bitno je da se neko našao pametan da mi kaže da je žrtva koju je on položio za ovu zemlju ništavna u poređenju sa onim što je uradio kada je imao 17 godina (razbojništvo) i da ja zbog toga treba da ispaštam (a ni u planu tada nisam bio).

Ostaje mi opcija ili da ovde radim kojekakve poslove, ili da svoju sreću potražim negde daleko odavle.

E sad, imam prijateljicu iz Španije koja je voljna da mi pomogne, ali s obzirom da do pre mesec dana o bekstvu odavde nisam ni razmišljao, nemam pojma šta, gde i kako. Šta mi sve treba, koje su mi mogućnosti, kako ona može da mi pomogne?

Ako imate neki pametan savet, molim Vas da mi pomognete, jer ja pametan nisam...

Unapred zahvalan :)
Srbija je,nazalost,uvek bila maceha svojoj najboljoj deci,svojim najboljim sinovima,porodicama onih koji su ostali bez svojih najvoljenijih samo zato sto nisu zalili zivot kad je u pitanju srpstvo i Srbija.Razumem tvoju ogorcenost,ali ovde se tesko zivi,a nepravde ima koliko hoces.Tesko je i kada ce biti bolje,to realno receno,niko ne zna.U slucaju da odlucis da odes,gledaj da to bude neka od skandinavskih zemalja,a ako ikako mozes jos bi bilo bolje Kanada ili Australija,gde je socijalan sistem skoro doveden do perfekcije.Ne bih ti nikako savetovao Spaniju,jer je ona na redu posle Grcke i Portugala.Kad vec odlazis,otidji barem tamo gde nije,,oblacno".
Uvek u nama,koji smo se borili pod crven-plavo-belim postoji dilema biti duhovno ili biti materijalno.Znaci,nemoj da si zbunjen tim svojim mislima,to su teska zivotna pitanja.
 
bilo rečeno da neću moći da radim nigde što je vezano sa bezbednosnim strukturama drage nam države, jer su mi pojedini članovi porodice izvršili određena krivična dela u mladosti.

Jesi li ti siguran za ovo? Pre nego sto dignes ruke, sto je najlakse uraditi i oterati sve u onu stvar, raspitaj se kod nekog pravnika, ovo mi se cini previse ekstremnim cak i za dragu nam nenormalnu drzavu.

Ja volim Srbiju.

Lepo je to. Meni je od drzave trebao samo pasos i pola godine treba nadleznim organima da mi ga izdaju.


Ostaje mi opcija ili da ovde radim kojekakve poslove, ili da svoju sreću potražim negde daleko odavle.

E sad, imam prijateljicu iz Španije koja je voljna da mi pomogne, ali s obzirom da do pre mesec dana o bekstvu odavde nisam ni razmišljao, nemam pojma šta, gde i kako. Šta mi sve treba, koje su mi mogućnosti, kako ona može da mi pomogne?

Ako imate neki pametan savet, molim Vas da mi pomognete, jer ja pametan nisam...

Unapred zahvalan :)

Prijateljicu mozes da ozenis - tako se najlakse dobijaju papiri. ;)
 
Ha, pa znaš kako, u Španiji je teško i sa papirima. Moj prijatelj, industrijski dizajner, stručnjak u svom poslu i sa iskustvom, radi u struci u Španiji pa opet se baš nešto ne ubija od para. Jedino što živi na lepom mestu i ima kvalitetan život. A do Australije i Kanade treba doći, nije ovo 18. i 19. vek, teško je i onima koji imaju šta da ponude u smislu stručnosti i znanja. Ali to je samo moje mišljenje... Možda da pokuša da igra green card lottery, možda ga i ubode :)
 
Zaposli se u policiji kao obični policajac, oni su im uvek potrebni i nisu isključivi sve da si i ti vršio razbojništva u mladosti, pa se nakon par godina 'seti' da imaš diplomu i zatraži da ti je priznaju i na osnovu nje dodele čin i odgovarajuće radno mesto. Barem tako rade mnogi, doduše uglavnom se prvo zaposle a potom završavaju neku visokoškolsku ustanovu. Stranačko angažovanje ti takođe može pomoći, mada tu treba ubosti koja opcija ulazi u vladu nakon sledećih izbora a nema previše kadrova koji već čekaju na uhlebljenje. Možeš da probaš i kao profi vojnik, Vojna Policija, počneš kao prašinar pa nakon više godina možda ti i priznaju fax (nije nemoguće, mada je u MUPu daleko izglednije). Ovo sve ako ti je baš stalo do stvoje struke, meni su to predstavili kao opcije kad već ne nalazim posla sa ovim što sam ja završio (koje i nema baš veze sa bezbednosnim strukturama, ali koga briga).
 
Druze sad kad citam tebe, kao da gledam sebe pre nekoliko godina. Istina, ja nisam otisao iz toliko brutalnih razloga, ali takodje mi se smucilo sve vezano za posao i kvalitet zivota u toj meri da nisam mogao vise da cutim i pravim se lud, nego sam skupio petlju i krenuo pa sta mi Bog da. na moju srecu sve se zavrsilo dobro, vodim jedan miran i kvalitetan zivot, i nikada se necu pokajati sto sam doneo tu odluku. Preporucujem ti samo da slusas svoj razum sta ce ti reci da je najbolje za tebe, jel saveti ce doci svakakvi, a ti sam najbolje znas sta je dobro za tebe, i koja varijanta ce manje da te boli.
 
Zaposli se u policiji kao obični policajac, oni su im uvek potrebni i nisu isključivi sve da si i ti vršio razbojništva u mladosti, pa se nakon par godina 'seti' da imaš diplomu i zatraži da ti je priznaju i na osnovu nje dodele čin i odgovarajuće radno mesto. Barem tako rade mnogi, doduše uglavnom se prvo zaposle a potom završavaju neku visokoškolsku ustanovu. Stranačko angažovanje ti takođe može pomoći, mada tu treba ubosti koja opcija ulazi u vladu nakon sledećih izbora a nema previše kadrova koji već čekaju na uhlebljenje. Možeš da probaš i kao profi vojnik, Vojna Policija, počneš kao prašinar pa nakon više godina možda ti i priznaju fax (nije nemoguće, mada je u MUPu daleko izglednije). Ovo sve ako ti je baš stalo do stvoje struke, meni su to predstavili kao opcije kad već ne nalazim posla sa ovim što sam ja završio (koje i nema baš veze sa bezbednosnim strukturama, ali koga briga).

Sve sto ima veze sa bezbednosnim sluzbama otpada, sto ce reci, policija, vojska, vatrogasci, sektor za vanredne situacije..

Jedino sto mi preostaje je privatni sektor, ali sam vec toliko ogorcen da ne verujem da cu ostati u Srbiji jedan minut duze nego sto treba ako se ispostavi da nema nista od posla u navedenim oblastima.

Sto se tice pravnog osnova, raspitao sam se i kod advokata u vezi ovoga. Sve sto mi je receno stoji, jer idu po logici ako mi je neko u porodici bio kriminalac, predodredjen sam da to postanem i ja, nesto kao istorija bolesti :roll:

***, kakva nam je drzava, takvi su nam zakoni...valjda...
 

Back
Top