Da li ste....???

Da li si uclanjen / a u neku NVO ?

  • Ne , ali bih voleo / la

    glasova: 4 13,8%
  • Da

    glasova: 2 6,9%
  • Nisam, niti cu !!!

    glasova: 17 58,6%
  • Necu da ti kazem celavi :P

    glasova: 6 20,7%
  • Ne , ali bih voleo / la

    glasova: 4 13,8%
  • Da

    glasova: 2 6,9%
  • Nisam, niti cu !!!

    glasova: 17 58,6%
  • Necu da ti kazem celavi :P

    glasova: 6 20,7%

  • Ukupno glasova
    29
  • Anketa je zatvorena .
Код нас се под НВО не мисли на црвени крст, Крсманац или шта већ него на разне наказ-бабе које лупају маљавом песњајом о сто и грме против српског великошовинизма и фашоклерикализма итд итд

Зато се свако иоле нормалан стресе кад чује 'НВО', мада је значење у крштеним земљама неко сасвим друго
 
Sta kaze wikipedia


Невладина организација
Из Википедије, слободне енциклопедије
Скочи на: навигација, претрага

Невладине организације су специфична форма организовања грађана. Термин се масовно користи у задње две деценије и уско је повезан са појмом цивилног друштва. Без схватања појма цивилног друштва није могуће у потпуности схватити овај појам. Поред термина "невладина организација" користи се и термин "удружење грађана".

Једна корисна дефиниција цивилног друштва је да је оно “Сфера институција, организација и појединаца лоцирана између породице, државе и тржишта у којој људи учествују волонтерски да унапреде заједничке интересе.”

Област преклапања представља место где се снаге државе (законодавна, судска и извршна власт), бизниса и грађана обједињује да би се креирао нормативни простор за демократију, друштвену одговорност и заштиту јавних интереса.

Цивилно друштво за које се невладине организације залажу је:

* Простор за мобилизацију и артикулацију интереса појединаца и група
* Институционално средство за медијацију (посредовање) између конфликтних интереса и конфликтних социјалних вредности
* Могућност за исказивање и практиковање друштвених, религиозних и културних веровања и активности
* Могућност за ограничавање инхерентне тенденције државе да прошири своју контролу
* Могућност да се ограничи потенцијал бизниса да буде без контроле.

Појам заједнички интерес у дефиницији може да буде разнолик. Он може, али и не мора, да буде прихватљив за све који раде са, и у, организацијама цивилног друштва. Оно што је битно је да су слобода говора и слобода удруживања битни елементи у демократским друштвима који дозвољавају грађанима да се удружују и да искажу различите интересе који не морају бити атрактивни увек за све. Значајна одлика цивилног друштва је да постоји подстицајни амбијент у коме су различити погледи дозвољени и пожељни и где је организацијама или асоцијацијама различите врсте дозвољено да постоје.

Институције једног подстицајног амбијента за развој цивилног друштва су:

* Извршна власт
* Судска власт
* Законодавна власт
* Медији
* Локална власт
* Независне одговорне (ревизорске) организације као што су:
o Изборна комисија
o Комисија за људска права
o Комисија за борбу против корупције
o Канцеларија главног ревизора
o Канцеларија Врховног тужиоца
o Омбудсман (јавни адвокат)
* Удружења грађана
* Берза
* Универзитет

Као што се види простор за сарадњу и за унапређење заједничких интереса је веома широк. Основна подела удружења грађана је на организације за узајамну помоћ (које формирају грађани и чији су они чланови и на бази тога остварују одређене користи), организације од општег (јавног) интереса (које формирају грађани у намери да помогну другим групама грађана који нису нужно њихови чланови), и претендери (претварачи).
 
Код нас се под НВО не мисли на црвени крст, Крсманац или шта већ него на разне наказ-бабе које лупају маљавом песњајом о сто и грме против српског великошовинизма и фашоклерикализма итд итд

Зато се свако иоле нормалан стресе кад чује 'НВО', мада је значење у крштеним земљама неко сасвим друго
Posrednik između države i građanina X...Ima tu svega mislim da mnoge ne bi trebalo da postoje jer promovišu loše stvari...Opet osim finansijske koja je retka ne postojo kontrola nevladinog sektora.U slobino vreme se kontrola zvala ZABRANA a ovi sad potpisuju sve zahteve za osnivanje i aminuju bog te pita šta:cool:
 
Па има овде стално запослених у НВО-има.
Ја не радим код/за њих, али гледам стално да се укључим у њихове програме прања новца и отмем им део.. :lol:
 
Па има овде стално запослених у НВО-има.
Ја не радим код/за њих, али гледам стално да се укључим у њихове програме прања новца и отмем им део.. :lol:

Може, брате, само научи да верглаш фојербахове тезе к'о мали Почеста.

Вечерас, рецимо, утврди градиво по питању потребе укидања СПЦ.
 
To:)
Inače ih ima toliko i toliko su različite po ciljevima i načinima rada i ostalog da ne bih ni zaj ednu stavio ruku u vatru...Mislim da je nevladin sektor u Srbiji postao sam sebi cilj...Ima jake mentore poput 92,Pinka,Studia B i RTS-a i može da uradi bilo šta sa dobrim marketingom:cool:

Da da...evo nasao sam neku listu na http://www.proconcept.rs/upitnik/index.php?tip=&s=9&p=
Mislio sam da su sve NVO povezane sa politikom,ali evo nekih koje nisu
.....
Civilno udruženje za promociju sporta, Kraljevo
Ferujalni savez Beograda, beograd Srbija
Gljivarsko drustvo Valjevo, Valjevo :lol:
Grupa Hajde da", Beograd
GRUPA MOST, BEOGRAD
Udruženje građana "Rocky Balboa", Žitište

itd
 
Може, брате, само научи да верглаш фојербахове тезе к'о мали Почеста.

Вечерас, рецимо, утврди градиво по питању потребе укидања СПЦ.


Ахаха... :lol: ниси упућен, тренутно је у граду акција потписивања петиције против екуменизма.Један од пропратних памфлета је говор Патријарха из Варнаве 1932.

Што се тиче НВО-а, више од њих волим да отмем донације ЕУ државним органима.
Шта ћеш, таки сам, гадан ми посао, а њима прелива..
 

Back
Top