Да ли вам је јасно да нема ништа од уласка у ЕУ?

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Вести дана - понедељак, 3. мај 2010. 15:39RSS
piksel.gif




Немачка ће подржати Србију ако промени државну политику


Политика - Пре 35 минута

БЕРЛИН/БЕОГРАД - Немачки политиколог Бодо Вебер оценио је данас да ће Немачка подржати кандидатуру Србије за чланство у ЕУ уколико Београд промени своју државну политику према Косову и изручи Ратка Младића Хашком трибуналу. "Ако Србија промени своју државну политику према Косову и изручи Ратка Младића још ове године Хашком трибуналу, ни Немачка у том случају више неће моћи да кочи Европску унију при давању Србији статуса кандидата", рекао је Вебер за Дојче веле на српском језику уочи посете потпредседника Владе Србије Божидара Ђелића Берлину.


Он је подвукао да главни разлог због којег Немачка неће подржати кандидатуру Србије лежи у немачкој унутрашњој политици. "Ту је јасна линија, поготово са новом Владом од јесени прошле године, да се до даљег неће подржавати проширење Европске уније на Западни Балкан, изузев Хрватске", оценио је Вебер.

Дојче веле оцењује да Немачка неће подржати кандидатуру Србије за ЕУ, али ни ратификацију Споразума о стабилизацији и придруживању из два разлога. Први разлог је тај што Србија не жели да призна независност Косова, а други - недовољна сарадња са Хашким трибуналом.

Дојче веле наводи да ће Ђелић посету Немачкој искористити за лобирање за кандидатуру Србије за чланство у ЕУ, али да то, како тврди тај радио, неће ићи баш лако.


Подсећа се да, према последњој одлуци немачког Уставног суда, сваку нову кандидатуру за чланство у Европској унији неке земље, претходно мора да одобри немачки парламент.


Због тога је, наводи Дојче веле, потпредседнику Владе Србије, од укупно 50 планираних састанака током вишедневне посете службеном Берлину, најважнији онај када ће се обратити члановима парламентарног Одбора за питања Европске уније.


Политиколог Вебер каже да постоји и значајна симболика у томе што у Немачку овога пута не долази министар спољних послова Србије Вук Јеремић. "Не чуди то што у Берлин овог пута није дошао министар спољних послова Србије Вук Јеремић, који је својим националистичким иступима последњих месеци прилично удаљио Србију од Европске уније", оцењује Вебер за Дојче веле.




**********************************************************************


Крајње је време да се наша власт ОКРЕНЕ СРБИЈИ А НЕ ЦЕНТРИМА МОЋИ У ЕУ и САД, крајње је време да схвате ДА НЕМА НИШТА ОД УЛАСКА СРБИЈЕ У ЕУ, крајње је време ДА СЕ ПОВУКУ ОЗБИЉНИ РЕЗОВИ У ОДНОСИМА СА ЕУ и САД.
 
Hehehehe, pa problem je što naša vlast (a i opozicija) ne radi ništa ni za Evropu ni za Srbiju. U tome je problem. Sami ne možemo. Moramo da se privolimo nekom carstvu. Ali nikome nismo potrebni ako smo u haosu, a da ne bismo bili u haosu treba da radimo na sebi. A evo za nedelju dana sam čula dva čoveka iz G17 kako lupetaju i sasvim nesvesni pljuju po sebi. Sramota. Glavna rečenica im je da su za promene potrebne godine. Istina, ne može preko noći, ali koliko godina treba da prođe da bi se nešto počelo? Mislim, ako im nije bilo dovoljno ovoliko za početak, ne znam šta im je još potrebno da pokažu da su nesposobni. Opet, opozicija je potpuno nezrela i koristi se istim metodama kao i oduvek. Dokle? Juče čujem da uvek treba birati manje zlo. Epa ja više neću da tako radim. Neću da biram manje zlo, već hoću da biram dobro. Njega nema za sada i zato mislim da treba uvesti monarhiju, raspustiti parlament i formirati škole za obrazovanje budućih stručnjaka, a onda, nakon hajde i deset godina, vratiti parlament i dovesti sposobne ljude. Ili da se jednostavno predamo nekome, odreknemo se slobode, pošto nismo sposobni da se brinemo o sebi. Predlažem da se predamo Nemcima.
 
KiM ce biti izgubljeni onda , kad Srbija prizna Kosovo .

A sto se tice ostalog , mogu samo da kayem da je Nemacka zapravo Evropska Unija . Da Unija bey nemacke ne postoji i da se Nemacka jedino u stvari pita. Srbiju nece , al insistiraju da Hrvatska udje sto pre . Jedini koji nam mogu pomoci , ako hoce su Rusi . Na zalost nase vlasti se ponasaju kao najveci neprijatelji Rusije na svetu .
 
Hehehehe, pa problem je što naša vlast (a i opozicija) ne radi ništa ni za Evropu ni za Srbiju. U tome je problem. Sami ne možemo. Moramo da se privolimo nekom carstvu. Ali nikome nismo potrebni ako smo u haosu, a da ne bismo bili u haosu treba da radimo na sebi. A evo za nedelju dana sam čula dva čoveka iz G17 kako lupetaju i sasvim nesvesni pljuju po sebi. Sramota. Glavna rečenica im je da su za promene potrebne godine. Istina, ne može preko noći, ali koliko godina treba da prođe da bi se nešto počelo? Mislim, ako im nije bilo dovoljno ovoliko za početak, ne znam šta im je još potrebno da pokažu da su nesposobni. Opet, opozicija je potpuno nezrela i koristi se istim metodama kao i oduvek. Dokle? Juče čujem da uvek treba birati manje zlo. Epa ja više neću da tako radim. Neću da biram manje zlo, već hoću da biram dobro. Njega nema za sada i zato mislim da treba uvesti monarhiju, raspustiti parlament i formirati škole za obrazovanje budućih stručnjaka, a onda, nakon hajde i deset godina, vratiti parlament i dovesti sposobne ljude. Ili da se jednostavno predamo nekome, odreknemo se slobode, pošto nismo sposobni da se brinemo o sebi. Predlažem da se predamo Nemcima.

Pa mi imamo " braću " Ruse,Grke,Kineze itd. :P
 
Poslednja izmena:
Дојче веле оцењује да Немачка неће подржати кандидатуру Србије за ЕУ, али ни ратификацију Споразума о стабилизацији и придруживању из два разлога. Први разлог је тај што Србија не жели да призна независност Косова, а други - недовољна сарадња са Хашким трибуналом.

Да је само то,урадила би то власт још јуче.
Овако,могу мирно да нас држе у незнању и обећањима.До судњег дана.
 
ни Немачка у том случају више неће моћи да кочи...

Па то испада да наш стратешки партнер из Берлина представља главну кочницу уласку Србије у ЕУ?

Како то? О овоме се не говори у нашим медијима него је морао Хер Бодо да нам отвара очи.
 
srbija treba sama sebe da uredi u organizovanu drzavu ne zbog EU...vec zbog sebe same...ako iko misli da cemo ulaskom u EU da se nakacimo na njihove pristupne fondove tek onako i da evropa voli i ceni parazite---u teskoj smo zabludi...da je evropa ikom ista poklanjala dzabe ne bi bila to sto jeste...velika,lepa i bogata....davanjem para iz fondova ona ocekuje da zaradi visestruko...a kako..??? duga tema---ali i jako poznata...
srbija je postala pasivna drzava koja vecito ceka da je sudbina zadesi umesto da direktno utice na sudbinu .... srbija mora da povrati stare vrednosti koje su je krasile...da stvori elitu zasnovanu na pravim vrednostima a ne kao do sada da je vode politikanti i skorojevici...te grupa tajkuna sa sumnjivim kapitalom...
 
KiM ce biti izgubljeni onda , kad Srbija prizna Kosovo .

A sto se tice ostalog , mogu samo da kayem da je Nemacka zapravo Evropska Unija . Da Unija bey nemacke ne postoji i da se Nemacka jedino u stvari pita. Srbiju nece , al insistiraju da Hrvatska udje sto pre . Jedini koji nam mogu pomoci , ako hoce su Rusi . Na zalost nase vlasti se ponasaju kao najveci neprijatelji Rusije na svetu .

KiM je SAMO na papiru deo Srbije, a kad ih prizna 100 zemalja onda vise nece biti ni na papiru. Jedina steta sto cemo ovakvom politikom da ispusimo i za podelu.

A sto se Rusa tice:

Десет Пријатељa Русије:

Белорусија - 47%;
Казахстан - 33%;
Кина - 24%;
Немачка - 22%;
Индија - 15%;
Јерменија - 14%;
Бугарска - 10%;
Украјина - 10%;
Француска - 8%;
Италија - 7%.

http://www.vz.ru/politics/2006/6/6/36394.html

Kako bre nas nema??? :think: :roll:
Ma ovo je greska, anketa sigurno glasi "Deset najvecih prijatelja Rusije, POSLE Srba." :lol:
 
Ne. Krajnje je vreme da se izruci Mladic, da Jeremic prestane na nacionalistickim ispadima, i da se stavi EU ispred Kosova, jer je Kosovo poodavno izgubljeno.

Kosovo nije izgubljeno nego silom oteto. Ako mislis da je nepovratno oteto, onda OK, ali znamo na cemu smo, srednjovekovno varvarstvo zapada preobuceno za treci milenijum izigrava rasadnik blagostanja i visokih civilizacijskih dometa.
 
jel moze konkretan odgovor na ovo pitanje koleginice?

Da imam uvid u poslove i stvarno stanje stvari u državi imala bih i konkretnije ideje, ali bih onda bila u vlasti. Ne bih vrtela palčeve na forumu i uz kafu rešavala goruća pitanja. Pošto nemam, ono što sam napisala je sasvim dovoljno i da neko iz vlasti tako razmišlja ili ovo pročita, znao bi šta da uradi da stvari budu URAĐENE.
 
Па то испада да наш стратешки партнер из Берлина представља главну кочницу уласку Србије у ЕУ?

Како то? О овоме се не говори у нашим медијима него је морао Хер Бодо да нам отвара очи.

dobro si to primetio.
tmurne vesti se u rezimskim medijima predstavljaju kao optimisticke. boris ljuba tadic i buranija su mesecima kokodakali kako priznanje kosova nije uslov. ovo bi doslo kao hladan tus, mozda bi u nekoj zdravoj sredini vlada pala, predsednik se pozvao na odgovornost.
al mediji sve obrnu. ne zato sto su umesni, nego zato sto im publika to dozvoljava.
 
Vi stvarno ne znate da je nasa vlast nacionalisticki opredeljena. Evo recimo oni oce da povrate Kosovo I Metohiju time sto ce nam standard spustiti duplo ispod standarda Kosova. Onda ce veliki broj ljudi iseliti zbog veznih olaksica sa Kosovom ,i uskoro ce Srbi postati vecina na Kosovu. Albanci ce se asimilirarti uz postojeca 3 miliona Srba i Albanija ce uskoro proglasiti ulazak u srpsko carstvo jer je Skenderbeg bio Srbin
 
srbija treba sama sebe da uredi u organizovanu drzavu ne zbog EU...vec zbog sebe same...ako iko misli da cemo ulaskom u EU da se nakacimo na njihove pristupne fondove tek onako i da evropa voli i ceni parazite---u teskoj smo zabludi...da je evropa ikom ista poklanjala dzabe ne bi bila to sto jeste...velika,lepa i bogata....davanjem para iz fondova ona ocekuje da zaradi visestruko...a kako..??? duga tema---ali i jako poznata...
srbija je postala pasivna drzava koja vecito ceka da je sudbina zadesi umesto da direktno utice na sudbinu .... srbija mora da povrati stare vrednosti koje su je krasile...da stvori elitu zasnovanu na pravim vrednostima a ne kao do sada da je vode politikanti i skorojevici...te grupa tajkuna sa sumnjivim kapitalom...

Evo još jednog načina da se kaže ono što sam napisala. To su odgovori. Sami sebe da sredimo i biće nam dobro.
 
Da imam uvid u poslove i stvarno stanje stvari u državi imala bih i konkretnije ideje, ali bih onda bila u vlasti. Ne bih vrtela palčeve na forumu i uz kafu rešavala goruća pitanja. Pošto nemam, ono što sam napisala je sasvim dovoljno i da neko iz vlasti tako razmišlja ili ovo pročita, znao bi šta da uradi da stvari budu URAĐENE.
drugim recima - nemas pojma
 
Па то испада да наш стратешки партнер из Берлина представља главну кочницу уласку Србије у ЕУ?

Како то? О овоме се не говори у нашим медијима него је морао Хер Бодо да нам отвара очи.

Лажу,колега.Зли језици из патриотског блока.Другосрбијаши.
Њемачка је вел'ки пријатељ грађанске србије.
 

Back
Top