Sta covek da uradi kad vidi da je pogresio?

Slobodance:
Zamoli za oproštaj onog-onu kome si zgrešio ali iskreno iz srca,pokaj se u Gospodu Isusu Hristu !

A Alah ne postoji? Dokle bre ovo favorizovanje jedne "strane" i to na Filozofiji??? Lepo se izviniš onom kog si uvredio i tačka, a da li će to biti prihvaćeno zavisi koliko je ta osoba sujetna... I što je ovo pomerneo nama Muškarcima? Opet nam žensko podvaljuje?
Pomeren :arrow: muškarac, kako da ne...


a sad ti spokoj od sveg srca želim...
 
Hektor:
Ljudski je gresiti,nema savrsenih.Ali,nisu sve greske iste prirode.Najgore je kad izgubis poverenje onoga do koga ti je stalo,koga veoma cenis.Dakle,greska je ucinjena,STA sad?


Prvo izvinjenje, najiskrenije moguće, koje obuhvata i objašnjenje, najiskrenije moguće-uradio sam to zato i zato, tada mi se činilo tako i tako, posle sam shvatio da sam pogrešio, zbog toga i toga i sve bih dao da mogu da vratim vreme i da tada imam ovo saznanje koje imam sada...
U traženju oproštaja mislim da je najvažnija iskrenost... I ne biti teško reći IZVINI!!!
 
sanja:
prekrstiti se.
priznati sebi gresku.
priznati gresku onome kome je ucinjena.
zajedno potraziti najbolje resenje.
dopunila bih , uz saglasnost autorke , koja naravno , zadrzava sva autorska prava:
1. ISKRENO , zapitaj se da li je to bila greska
2. Iskreno , pokaj se ..
3. I bice ti oprosteno ..

Mislim, mozda malo potraje , ali ako je izvinjenje od srca ...
SRECNO! ( bice ti potrebno..) :roll:
 
Hektor:
Ljudski je gresiti,nema savrsenih.Ali,nisu sve greske iste prirode.Najgore je kad izgubis poverenje onoga do koga ti je stalo,koga veoma cenis.Dakle,greska je ucinjena,STA sad?

Meni se skoro tako nesto desilo. Priznao sam gresku, izvinio se. Sagledao gresku i promenio se. Sve je leglo na svoje. Uglavnom, bio sam spreman i da mi se ne oprosti. Najbitnije je da si svestan sta si uradio.
Ljudski je gresiti, a ljudski je i oprostiti...
 
shx:
Meni se skoro tako nesto desilo. Priznao sam gresku, izvinio se. Sagledao gresku i promenio se. Sve je leglo na svoje. Uglavnom, bio sam spreman i da mi se ne oprosti. Najbitnije je da si svestan sta si uradio.
Ljudski je gresiti, a ljudski je i oprostiti...

To ti pričam... Priznavanje greške nas čini iskusnijim i boljim! A sad гласови разума....
 
Hektor:
Ljudski je gresiti,nema savrsenih.Ali,nisu sve greske iste prirode.Najgore je kad izgubis poverenje onoga do koga ti je stalo,koga veoma cenis.Dakle,greska je ucinjena,STA sad?
Moram ovde da umesam malo religije bez obzira kojoj veri pripadas,,,U pravoslavlju je osnovno na primer prastati...mislim da je to jako dobra poruka onima koji su ljuti jer srdzba ne dovodi ni doceg dobrog...bila sam i sama mali milion puta izneverena povredjena i na ivici da razorim neka prijateljstva ne zeleci da oprostim gresku...Mnogo sam se lakse osecala kad sam oprostila veruj mi...ako jos ta osoba ume da se izvine i zamoli za oprostaj jos bolje...ali kazem u dubini duse ti joj oprosti biceti mnogo mnogo bolje... :wink:
 

Back
Top