plavi ekran smrt!!!!!!!!!!!!

L' Imperatore

Primećen član
Banovan
Poruka
507
evo pre neki dan sam istalirao win 7 i kada pokrenem neki program ili kada komp vise radi izbaci cuveni plavi ekran i restartuje se
nznm u cemu je problem ne radi to uvek ponekad

tako je bilo i na xp
nznm u cemu je problem
znam da nije do nijednog programa!!!!!!!!!!!!
do cega moze biti problem zna li neko????
 
Start-Run-cmd:
sfc /scannow

System file cheker će proveriti da neki od sistemskih fajlova nije oštećen.
Podatke o skeniranju će zapisati u:
C:\WINDOWS\LOGS\CBS\CBS.LOG
Ukoliko prijavi probleme napiši nam sadržaj log fajla.

Većina problema vezanih za BSOD uzrokovana je loše instaliranim drajverima. Nije loše instalirati ih sve ispočetka: one za matičnu ploču (chipset, zvuk, lan, usb), grafičku karticu, DX drajvere, te ostale (modem, bluetooth, kamera....).
Takođe prekontrolisati hard disk (chkdsk).
 
Poslednja izmena:
0x00000019: BAD_POOL_HEADER

A pool header issue is a problem with Windows memory allocation. Device driver issues are probably the msot common, but this can have diverse causes including bad sectors or other disk write issues, and problems with some routers. (By theory, RAM problems would be suspect for memory pool issues, but I haven’t been able to confirm this as a cause.)
Пажњу обратити на: меморију, драјвере и бед секторе на диску.
 
Skini Hiren's.BootCD.10.4, nareži ga kao bootabilni cd i pregledaj sa njim Hard Disk. On ima mogućnost repariranja bad sektora, mada je bolje mijenjati Hard Disk ako ima Bad sectora.Neki se ne mogu reparirati.Obrati pažnju i na Smart....Sa njim takođe možeš testirati i Ram memoriju.Ako ti je se to dešavalo i sa drugim Operativnim sistemom ja bi testirao hardverske komponente...
 
Poslednja izmena:
Joj meni se to jedared desilo dok sam igrala Zumu revenge.
Tamo negde na 60.nivou odjedared nestade muzike a zatim plavi ekran i restart uz
upozorenje na ekranu da je došlo do ozbiljne greške u programu.
Ništa mi drugo nije preostalo nego da izbrišem Zumu revenge a bila je odličnaaaa :rida:
i od tada je opet sve bilo ok.
 
Formatuj sve diskove i onda nanovo instaliraj windows. Umije da to radi i po nekoliko puta zaredom jer se desi da se ne instalira dobro, pogotovo ako je ilegalan softver. Znaci, ponavljaj dok ne bude ok :)

Znači da udara po instalaciji do smrti a to mu se dešavalo i sa xp...Misliš li da je to rješenje....Svaki dan nova instalacija...
wet.gif
 
Pa ja sam tako sredio windows. Nekoliko puta i onda je konacno uspio pravilno da se instalira. Doduse, nisam xp vec Vistu i Seven. Vista je iz nekog 3. puta uspjela, a Seven sigurno od 5. ili 6. puta. I od tada mi radi kako treba. :ok:

Novo korišićenje računara... instaliranje dok ne proradi?
Možda je trebalo manje vremena da utvrdiš zašto neće da se instalira?
 
Novo korišićenje računara... instaliranje dok ne proradi?
Možda je trebalo manje vremena da utvrdiš zašto neće da se instalira?

Mislim da ako je greska u instalaciji da ne mozes jesti jagode pa da se nadas da ce od toga proraditi... To je isto kao i da mijenja nesto drugo ako mu nije pravilno instaliran ili ako ima nesto na sistemu sto mu koci instalaciju. Zato i napisah FORMATOVATI prvo :rtfm:
 
Mislim da ako je greska u instalaciji da ne mozes jesti jagode pa da se nadas da ce od toga proraditi... To je isto kao i da mijenja nesto drugo ako mu nije pravilno instaliran ili ako ima nesto na sistemu sto mu koci instalaciju. Zato i napisah FORMATOVATI prvo :rtfm:

Ako dođe do greške prilikom instalacije, onda prvo treba naći uzrok greške a ne instalirati, pa dok ne prođe bez greške jer to može da potraje.
 
Ja imam neki problem i mislim da je do harda, samo sto ne dobijem plavi ekran vec mi blokira ceo komp, restartujem ga a kada treba da se digne, nece. Posto sam u prvom mahu mislio da je pao sistem, ubacio sam install disk i znate sta pisalo? Nema instaliranog harda xD Okej, ugasim komp i odem da gledam tv, vratim se posle 2 sata na komp da opet probam, upalim ga i radi normalno. Znaci ne kontam, jel se zagreje komp pa nece da prepozna hard ili nesto drugo?
 
Ma pregledaj ram memoriju , ubaci novi BIOS ili samo resetuj pomocu onog swica , kod baterije na ploci . Ali prvo se informisi po netu i na sajtu proizvodjaca.To se meni desilo na novom kompu mislio sam da je hard ali kad sam ubacio potpuno novi disk video sam da je Bios los i samo sam ubacio novi. Mada moze da se desi da se zaprlja Ram(ukoliko kuciste nikad nije cisceno) pa u tom slucaju samo gumicom za papir ocisti leziste i samu memoriju , takodje nebi bilo lose isti postupak ponoviti sa grafickom karticom
 
evo pre neki dan sam istalirao win 7 i kada pokrenem neki program ili kada komp vise radi izbaci cuveni plavi ekran i restartuje se
nznm u cemu je problem ne radi to uvek ponekad

tako je bilo i na xp
nznm u cemu je problem
znam da nije do nijednog programa!!!!!!!!!!!!
do cega moze biti problem zna li neko????

Ima šanse da su ti samo slotovi nakupili prašinu... :think:
Pokušaj da ih očistiš usisivačem...
Ili ti možda cooler ne leži ravno na čip (GPU)...
Probaj da gurneš malo cooler :rtfm:
E, ako ti se i posle pojavljuje taj ekran smrti onda proveri Bios i uradi test memorije...
I skini program koji se zove ‚‚Speed Fan"...:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:
I ako ti se posle plana B pojavljuje ekran smrti,
onda ja :dontunderstand: u čemu je onda problem:sad2::sad2:
:amen:
 
Ima šanse da su ti samo slotovi nakupili prašinu... :think:
Pokušaj da ih očistiš usisivačem...
Ili ti možda cooler ne leži ravno na čip (GPU)...
Probaj da gurneš malo cooler :rtfm:
E, ako ti se i posle pojavljuje taj ekran smrti onda proveri Bios i uradi test memorije...
I skini program koji se zove ‚‚Speed Fan"...:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:
I ako ti se posle plana B pojavljuje ekran smrti,
onda ja :dontunderstand: u čemu je onda problem:sad2::sad2:
:amen:

Hajde, malo pogledaj datume, ne kad je post postavljen nego datum zadnjeg odgovora koji je neko prije tebe dao...:dash::dash::dash:
 
Ja imam neki problem i mislim da je do harda, samo sto ne dobijem plavi ekran vec mi blokira ceo komp, restartujem ga a kada treba da se digne, nece. Posto sam u prvom mahu mislio da je pao sistem, ubacio sam install disk i znate sta pisalo? Nema instaliranog harda xD Okej, ugasim komp i odem da gledam tv, vratim se posle 2 sata na komp da opet probam, upalim ga i radi normalno. Znaci ne kontam, jel se zagreje komp pa nece da prepozna hard ili nesto drugo?
Ha, evo mog slučaja. Ako isključiš zvukove nekad se može čuti kako se HDD "otkači" pa se opet pokušava "zakačiti" i tačno se čuje kako ne uspijeva. Znači smrzne sve živo i samo reset taster na kućištu fercera. U mene je Disk Drive ST31000333AS ATA Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II), interesuje me koji je hard disk kod tebe. Ajde molim te javi. Testirao sam ga 1000 na n puta s programom HDtune, sea tools for windows, tune up utilities i CHKDSK ali ništa ne pokazuje da disku išta fali. Dobro on radi, kod mene računar radi 24/7 već 2 godine, Gasim ga rijetko i vrlo brzo ga upalim, rekord mi je bio da mi računar nije gašen, samo 2 puta resetovan u 2 mjeseca. Dobio je 15 min pauze pa sam ga opet udarao 2 mjeseca sa nešto više resetovanja. Pored HDDa glavni osumnjičeni mi je i PSU.
 

Back
Top