Pomoc nova sam u ovome...

lassie

Primećen član
Poruka
599
Ovako prije 3 ili 4 dana maca mi se omacila
Mene interesuje puno pitanja za to
nova sam u ovome,Pa nadam se da ima neko da mi odgovori na sljedeca pitanja da ne zamaram veterinara svakog dana :D
mene interesuje kada ce macici progledati?
Kako mamu macu treba hraniti?
Da li davati samo kupovnu hranu,ili nesto da joj spremamo ili samo mlijeko?
Kada su macici spremni za novi dom?
Ja cu da ostavim sebi jedno mace pa me zanima kako dalje kada ga odvojim od mame ali to nece biti sada vec za jedno mesec i po.Maca znate nije bas moja njena vlasnica nece da je drzi i macu koja je trebala za nepuna 2 sata da se omaci i sigurno je imala neke bolove izbacila je sa paketom na ulici i to bas pred mojom kucom jer zna ko voli male cica mace.Ja sam macu smestila na podkrovlju u velikom paketu od Televizora.Naravno ima i prostirku za mace.Ja nemogu zadrzati mamu macu i ostale macice jer pored njih bi imala i 2 psa i 1 ljubomornu macu a ispred kuce naravno da mogu da budu kao sto su i ostale macke tu kojih ima bar 20 :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: ja vam roman napislaa:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Mama macu normalno hraniš, ništa posebno, a mačići progledaju, tako barem kažu, posle sedam dana.
Mislim da je mesec i po dana malo prerano za odvajanje od majke. Ipak bi trebalo da još malo sisaju radi imuniteta.
Ja sam dobila mačice tek sa dva i po meseca kad su baš ojačali i bili sposobni za samostalni život.
 
Kao što su ti rekli, macu normalno hraniš ali malo jačom hranom i češće, jer ima bebice. Sada joj treba i mnogo mleka i vode.
Oni će otvoriti oči za 7-10 dana, ali će im vid još biti slab. I da, imaće plave okice :flert:, ali to će se kasnije promeniti, osim ako su neke posebne rase.
Maleni počinju da jedu sa oko 3 nedelje (možda i ranije ako maca nema dosta mleka za sve). Najpre jedu mlekce, griz, piletinu, sve mekano i sitno (kao i sve bebe :)).
Sa oko 3 nedelje majka će pokušati da ih preseli. To je normalno, jer tada postaju nemirni i izlaze iz gnezda, pa će mama pokušati da im obezbedi smeštaj koji im više odgovara.
Pogledaj malo po temama, ima dosta o nezi i ishrani malih mačića.
Ne mogu da verujem da ima takvih skotova :poludeo: koji izbace macu pred sam porođaj. Čujem da će Beograd najzad dobiti policiju za životinje pa će valjda i za ove nesrećnike biti malo pravde na svetu.
Šta god bude problem sa mladom mamom i bebama, samo napiši, uvek će se neko odazvati.
 
jaoj a ja jedva cekam da macicii progledaju,,,,,,,,,Pa znate nije mi zao sto sam uzela macice jer sada imam o cemu da se brinem primijetila sam da nijedna od macaka koje su bile od one zene (vlasnice) ne idu kkoood nje,,,samo kad cujem nedje da ih je maltretirala ..JAOJ.......
 
da i htela bih da pitam to kada mama maca premesti macice da li ih ona premesti u blizini?
I da li je bolje da maci kuvam neko povrce ? Znam da ne mora da jede nesto posebno ali ja za nju i macice zelim sve najbolje....
 
Ej ljudi da vas pitam nesto u vezi mog psa vet je otisao na bolovanje a nema vise u nasem gradu pa ovako pas je mrsav rasa skotski ovcar lesi ...ciscen od parazita prije 1 mesec..Kakav jelovnik da uvodim u njegovu ishranu trenutno mu dva obroka kuvam a jedan su granule one Chappi
 
S obzirom da bebice nosi u zubima maca ih ne može premestiti baš kilometar dalje, ali 100-200 metara može. Ne znamo da li je već imala mačiće pa ume sa njima, ali ako nije - biće cirkusa. Neiskusne mame umeju da vukljaju mačiće okolo dok se sasvim ne zbune pa ni same ne znaju ni koliko beba imaju ni gde su koje ostavile.
Ako želiš idealnu hranu za macu najbolje je da u pet šopu objasniš situaciju pa joj kupiš pravu veterinarsku hranu namenjenu baš za dojilje. Ta hrana jeste skupa, ali sadrži zaista sve i to bez kojekakvih veštačkih primesa. Trebalo bi da bude u formi granula i u konzervama. Sve zavisi od proizvođača.
Mislim da nema potrebe da maci kuvaš povrće, mace su mesožderi. Povremeno pojedu malo, ali mnogo manje nego psi. Macama treba MESO i RIBA (bez kostiju tj. fileti, ili sveže girice ako voli).
Za kucu zaista ne znam da ti kažem, ali imaš podforum o njima pa pitaj.
Ustvari, imaš i onaj "pomoć, savet, nega", tamo imamo i jednog veterinara koji ti može više reći.
 
imam jos jedno pitanje citala sam na nekim temama da malim macama ciste oci fizioloskim rastvorom zasto to? I ako treba to da radim koji procenat treba da koristim imam neki 9% fizioloski rastvor plavim slovima ispisano providna boca veca..,,..mace su sada stare 5 dana.....
 
imam jos jedno pitanje citala sam na nekim temama da malim macama ciste oci fizioloskim rastvorom zasto to? I ako treba to da radim koji procenat treba da koristim imam neki 9% fizioloski rastvor plavim slovima ispisano providna boca veca..,,..mace su sada stare 5 dana.....

Nema potrebe, s obzirom da im je mama tu, da im ti čistiš oči ako nemaju infekciju a i da imaju infekciju, efikasnija je borna kiselina od 3%.

Jedno pitanje Kako mogu znati da mama maca nema mlijeka?

Ako su mačići gladni, oni bauljaju po kutiji i plaču.

Kako inače hraniš psa, čime? Psima smetaju mahunarke i sve ostalo što nadima, a većina ih je alergična i na gluten iz pšeničnog brašna i laktozu iz slatkog mleka, i ne mogu da svare krompir. Ni Čapi nisu neke kvalitetne granule, spadaju u komercijalnu kategoriju, možda bi čak bolje bilo da pređeš na Frendy (ako imaš neku prodavnicu stočne hrane u okolini, verovatno njih imaju, proizvodi ih Gebi iz Čantavira). Čime si očistila psa od glista i koliko je star? Ako je pitanju mlađi pas, do godinu dana, čišćenje je trebalo ponoviti posle dve-tri nedelje, što je veterinar trebalo da ti naglasi.
 
Dobro ace trenutno nisu progledale i nemaju neku infekciju jos,Hvala

Psu kuvam dva obroka dzigericu povrce i jos nesto dodajem a treci obrok kao sto kazem su Capi granule,nazalost ovdje nemaju druge hrane osim capi jedino sam vidjala za male kucice neke druge hrane...svakog dana ga izvodim u setnju po dva puta ima veliki box,Ciscen je nekim tabletama za parazite to mi je vet dao,a pas je star 1.5 godinu,znas ovdje kod nas glavni veterinar samo sefuje a ostali su samo tehnicari koji su isli na obuku,nije to nista,Prije nekoliko godina kada je mog psa udarilo auto moja mama ga je sila posto je ona doktorka a ovi nisu znali...
 
Ima li neko da je iskusan u online kupovini za ljubimce,ja nisam u srbiji vec u crnoj gori pa me zanima ako naprimer iz neke prodavnice online porucim neki proizvod da li vazi i da li ce stici u crnoj gori,kakav je proces online kupovine,ako ovo uspijeva onda vas molim da mi kazete neke sajtove za online kupovinu za ljubimce
 
Ja bar nisam naišla na slučaj da se hrana za ljubimce prodaje online, možda samo poneka igračka, što i nije najvažnije.
Zar ti nije jednostavnije da odeš do nekog većeg grada u Crnoj Gori i pazariš u pet šopu? Hrana za mačke ima duži rok upotrebe, nakupuješ malo više i mirna si. Kakve imaš veterinare u blizini, možda će ti zatrebati ako nešto krene po zlu? Pa i psa bi trebao da pogleda...
 
Moram ti prvo reci svaka cast na lepom delu... :super:
Sto se tice hrane, potpuno se slazem sa Kajom... Lakse ti je da odes do nekog veceg grada nego da kupujes online... Ili ako imas nekog u nekom vecem gradu zamoli ga da ti posalje busom hranu....
Za mace su ti sve objasnili, pa ne bi imao nista da dodam... :D
 
da dogovorila sam se da idem sa drugaricom autom u podogirici u subotu,pa cu kupiti vecu kolicinu.da veterinar samo daje tablete za parazite i ne pric nista odnosno tehnicari da imam neko vece auto odvela bih ja psa u drugi grad na pregled,,,ali neznam kako to da izvedem ovde nema pet taxi moram ovo sama rijestiti mada cu u subotu pitati nekog veta u pg dako bude mogao da mi odgovori bez psa....a hvala ti milos-mimi znam da cinim dobro delo i izgleda da ce svi macici a i mama macka ostati kod mene ako ne nadjem dobre udomitelje..I jedna lijepa vest jedno mace je malo progledalo oko joj je malo otvoreno juppiiiiii
 
Da bas mi je nezgodno,znam cula sam da uHN ima dobrih veterinara ali kako da dodjem do njih u malom autu sa velikim psom,,U velikom sam problemu mada znam da cu to rijesiti pitacu veterinare u Pg da mi daju neke vitamine ,tablete za parazite a i da mi kazu koju hranu da kupim mislim to sve za psa....Hvala
 

Back
Top