3.5.2010. neobičan karavan automobila kretaće se po Novom Sadu

Heavy Knight

Aktivan član
Poruka
1.409
Trećeg maja od 18 časova navijači Vojvodine će u koloni automobila krenuti u neobičnu vožnju gradom, a sve sa ciljem da se animiraju Novosađani i pozovu da se u sredu petoga maja u što većem broju ( što u ličnoj režiji, što klupskim prevozom autobusima, što vozom u organizaciji navijačke grupe Firma) upute ka Beogradu na istorijsku utakmicu finala kupa koju će FK Vojvodina igrati protiv Crvene Zvezde.Kolona automobila će polako i veoma bučno proći kroz većinu delova grada da bi na kraju završila u sportskom centru " Vujadin Boškov " gde će masa ljudi prisustvovati treningu fudbalera Vojvodine.
Ako kolona bude prolazila eventualno blizu vas, pozdravite je ili zašto da ne i pridružite se, svako je dobrodošao.To su sve vaši sugrađani koji puno vole ovaj naš prelepi Novi Sad.
U sredu branimo i čast i ugled našeg grada takođe, tako da svako ko je u mogućnosti ( pa čak i ženski deo populacije ;) ) neka ode na utakmicu.
 
Niko više ni na koga ne misli, to je nekad bilo... Sad smo postali stoka koja samo svoju bulju gleda! Treba na grb i zastavu staviti ta slova imesto "naša" 4 "S"... Ionako su ljudi i tu u zabludi...

Pa ima i takvih ljudi, ne poričem, ali nije sve tako crno, pa nismo svi isti, ima i svetlih primera.
Eto još jedan razlog više da odemo u sredu u Beograd i da pokažemo koliko se razlikujermo od " onih drugih " koji samo svoj interes gledaju, a još bi i želeli da profitiraju na tuđ račun.
 
Pa ima i takvih ljudi, ne poričem, ali nije sve tako crno, pa nismo svi isti, ima i svetlih primera.
Eto još jedan razlog više da odemo u sredu u Beograd i da pokažemo koliko se razlikujermo od " onih drugih " koji samo svoj interes gledaju, a još bi i želeli da profitiraju na tuđ račun.
Ja bih mozda i otisao, da znam da nece biti tuche na svakom koraku i da ljudi nisu stoka. Panduri ce naravno, reagovati na to. Prosli put kad sam bio, jedva sam se busa docepao. Ovako da izadjem krvav sa utakmice, hvala, ali ne.
 
Sećate se kada smo ceo grad podigli, ovako je bilo pre 3 godine...:

[YOUTUBE]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/Edak-F2T5e0&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/Edak-F2T5e0&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
[/YOUTUBE]

Mi i samo mi, posedujemo taj dar koji nas čini drugačijim od drugih, jedinstvenim na svetu celom. Firmaši, slaninari, vojvodinaši, lale, novosadajni i svi ostali koji nosite Vojvodinu u srcu, bićete 5.5. u 20.30 na stadionu Jna. Interesovanje za finale u gradu je ogromno, hajde da oborimo sve rekorde u brojnosti, da napravimo ludnicu i pozitivnom atmosferom pomognemo momcima da razbiju zvezdu i da osvojimo prvi trofej pobednika Kupa u 96 godina dugoj istoriji. Gladni smo! Sećate se svi kako je bilo dobro pre 3 godine na finalu, samo što smo tada izgubili, a zamislite kako će biti u sredu kada pobedimo? Ceo vek smo u senci Titovih blizanaca, ali ovaj put im ništa neće pomoći, ni njihovi delioci delioci (ne)nepravde, ovaj put mi menjamo stvari! Mi pišemo istoriju! Pao je jedan blizanac, na redu je i drugi! Hoćete li sedeti kući ili biti na stadionu i uživo doživeti delirijum, ne znam ostavljam svakom da razmisli o tome...? Da li ćete učestvovati u pisanju istorije
i pomoći igračima da zajednički osvojimo trofej?

Ja znam gde ću biti u sredu istoriskog 5. maja 2010., južna tribina stadiona jna!

VAŽNO SAOPŠTENJE ZA NAVIJAČE:

Svako ko kupi kartu za istočnu ili zapadnu tribinu (po ceni od 400 dinara) stadiona na kome će se igrati finale Kupa, ima BESPLATAN prevoz na utakmicu.

Autobusi, koje Klub organizuje, kreću 5.5. u 17h, sa parkinga ispred južne tribine našeg “Karađorđa“.

Karte se (za Istok i Zapad), osim na blagajni stadiona, mogu kupiti i u PAKOM-SHOPU na sledećim adresama:
Jevrejska 27, Bulevar Oslobođenja 102, Stražilovska 31 i Sutjeska 2 (SPENS).

Za južnu tribinu (cena karte 200 dinara), gde će biti smeštene najvatrenije pristalice ponosa Novoga Sada, karte se mogu kupiti u FIRMINOM šopu na severnoj tribini “Karađorđa“. Tamo ćete dobiti i sve informacije (može i preko telefona na broj: 065/555-1989) u vezi puta u Beograd, koji organizuje sama grupa.
FIRMIN SHOP danas radi od 12-20h.

Na dan utamice karte će se prodavati u Novom Sadu od 11-15 na blagajni kod velikog juga, a posle kada stignemo u Beograd na blagajni juga JNA!




Fotke sa treninga:

displayimage.php


http://www.napredvosa.com/gallery/thumbnails.php?album=142

1%7E37.jpg


4%7E34.jpg


5%7E31.jpg


http://www.firma1989.com/galerija/displayimage.php?album=163&pos=3






Vidimo se u sredu!!!
 
Ja bih mozda i otisao, da znam da nece biti tuche na svakom koraku i da ljudi nisu stoka. Panduri ce naravno, reagovati na to. Prosli put kad sam bio, jedva sam se busa docepao. Ovako da izadjem krvav sa utakmice, hvala, ali ne.

E baš si ga preterao.Tuča na svakom koraku?
Pa nije ovo ratna zona.
Sigurno je da su se na raznim utakmicama u prošlosti dešavali incidenti, ali nešto se ne sećam baš da je skoro bila utakmica gde je bilo tuča na svakom koraku.
I ako se pogledaju ti opasni incidenti, uglavnom su ih kretenasti pojedinci pravili, dok je od strane mase najdalje išlo do paljenja i bacanja stolica.Naravno, sve to nikako ne valja i ne bi smelo uopšte da se dešava.
Ali za ovu utakmicu u sredu, mogu da tvrdim da neće biti nijednog jedinog incidenta, barem ne onog o čemu ti pričaš.
I ako pogledamo navijače Vojvodine, jasno je da postoji velika razlika između njih i " onih drugih " , čemu idu u prilog mnoge stvari.
Ali generalno, biće preduzete mnoge mere obezbeđenja, i navijači su svesni da moraju da se koncentrišu samo na navijanje, tako da će biti praznik fudbala gde je trenutno bitno da bude što više Novosađana i Vojvođana da podrže svoj grad i tim da osvoji konačno taj željeno čekani trofej kupa.
Moramo se jednom svi probuditi.Na našem stadionu takođe možete kupiti karte za istočnu i zapadnu mirniju tribinu, a klub je obezbedio besplatan prevoz i organizaciju smeštaja na tribini.
 
Poslednja izmena:
Odma' da kažem da iako sam navijač vojvodine, neću ići u BG, jer mi je slava ipak "malo" veća svetinja i čast... A i naše pametnice opet organizuju utakmice oko crvenog slova... Već smo jednom protestovali što je trebalo da se igra na Veliku subotu...
Ali, moja puna podrška iz NS-a neće izostati...

Poštujem.
Inače utakmicu organizuje FSS, a ko tamo sedi ništa me ne čudi.Bilo je još gorih primera.
 
Poštujem.
Inače utakmicu organizuje FSS, a ko tamo sedi ništa me ne čudi.Bilo je još gorih primera.
Hvala na razumevanju... Šta ću vam ja;ionako pobeđujemo a nešto sam "down" ovije dana...
pa 5. nije nikakva slava ,al ko hoce i kome je klub u srcu ici ce , ko nece ne mora da se pravda i to je to ...

Slava se slavi tri dana: dan pre, dan slave i dan posle.
To je ostalo od pamtiveka običaj, dok se još konjima dolazilo, da se putnici namernici ne bi ispalili dolaskom ranije ili kasnije... Ako već hoćeš da probaš da me spustiš sa tim i nije neka slava... Đurđevdan je, velika je slava, puno ljudi... Treba sve spremiti kako i dolikuje domaćinu koji drži do časti i ponosa... Žao mi je što to ne znaš...
 
Poslednja izmena:

Back
Top