ДРУГОВИ!

Победоносцев

Stara legenda
Poruka
83.758
Данас је велики дан, дан нас радника, нас ударника, нас пролетера и прегалаца! Сви ми, другови и другар'це, радимо - и ви, и ја, и Борис Тадић, сви на свој начин учествујемо у великом и трудбеничком братству рада. Неки од нас раде у рудницима, неки у учионицама, неки у жару ливница, неки пред бледим светлом монитора, неки у кухињи, неки у руднику, неки стојећки, неки на леђима - али сви радимо и стварамо боље сутра свима!

У то име и тако даље, ја се дадох врнут међ вас те вам овом приликом честитат 1. Мај, Празник Рада и Радничке Солидарности!

Другови - живели!

dq02.jpg
 
Данас је велики дан, дан нас радника, нас ударника, нас пролетера и прегалаца! Сви ми, другови и другар'це, радимо - и ви, и ја, и Борис Тадић, сви на свој начин учествујемо у великом и трудбеничком братству рада. Неки од нас раде у рудницима, неки у учионицама, неки у жару ливница, неки пред бледим светлом монитора, неки у кухињи, неки у руднику, неки стојећки, неки на леђима - али сви радимо и стварамо боље сутра свима!

У то име и тако даље, ја се дадох врнут међ вас те вам овом приликом честитат 1. Мај, Празник Рада и Радничке Солидарности!

Другови - живели!

dq02.jpg

A gde nadje ove kineze majku mu
 
Данас је велики дан, дан нас радника, нас ударника, нас пролетера и прегалаца! Сви ми, другови и другар'це, радимо - и ви, и ја, и Борис Тадић, сви на свој начин учествујемо у великом и трудбеничком братству рада. Неки од нас раде у рудницима, неки у учионицама, неки у жару ливница, неки пред бледим светлом монитора, неки у кухињи, неки у руднику, неки стојећки, неки на леђима - али сви радимо и стварамо боље сутра свима!

У то име и тако даље, ја се дадох врнут међ вас те вам овом приликом честитат 1. Мај, Празник Рада и Радничке Солидарности!

Другови - живели!

dq02.jpg

:hahaha: Ti si brate legenda ! Samo tako nastavi ! :worth:
 
Данас је велики дан, дан нас радника, нас ударника, нас пролетера и прегалаца! Сви ми, другови и другар'це, радимо - и ви, и ја, и Борис Тадић, сви на свој начин учествујемо у великом и трудбеничком братству рада. Неки од нас раде у рудницима, неки у учионицама, неки у жару ливница, неки пред бледим светлом монитора, неки у кухињи, неки у руднику, неки стојећки, неки на леђима - али сви радимо и стварамо боље сутра свима!

У то име и тако даље, ја се дадох врнут међ вас те вам овом приликом честитат 1. Мај, Празник Рада и Радничке Солидарности!

Другови - живели!

dq02.jpg
1-maj-89508-1-2.jpg
 
Ко је овај са усташком капом и пушком? А јадни радник се сакрио у житу.

Није ми јасна та порука, друже, али смрди ми на контрареволуцију.

http://en.wikipedia.org/wiki/CNT-FAI
The Confederación Nacional del Trabajo (CNT; English: National Confederation of Labour) is a Spanish confederation of anarcho-syndicalist labor unions affiliated with the International Workers Association (IWA; Spanish: AIT - Asociación Internacional de los Trabajadores). When working with the latter group it is also known as CNT-AIT. Historically, the CNT has also been affiliated with the Federación Anarquista Ibérica (Iberian Anarchist Federation - FAI). In this capacity it was referred to as the CNT-FAI. Throughout its history, it has played a major role in the Spanish labor movement.


Founded in 1910 in Barcelona[1] from groups brought together by the trade union Solidaridad Obrera, it significantly expanded the role of anarchism in Spain, which can be traced to the creation of the Federación de Trabajadores de la Región Española, the successor organization to the Spanish chapter of the IWA.

Despite several decades when the organization was illegal in Spain, today the CNT continues to participate in the Spanish worker's movement, focusing its efforts on the principles of workers' self-management, federalism, and mutual aid.
Ili ako ti je lakse evo ti na ruskom

http://ru.wikipedia.org/wiki/Национальная_конфедерация_труда


Национальная конфедерация труда (НКТ; исп.:CNT — Confederación Nacional del Trabajo) — испанская конфедерация анархо-синдикалистских профсоюзов, коллективный член Международной ассоциации трудящихся (МАТ; англ.:IWA — International Workers Association; исп.: AIT — Asociación Internacional de los Trabajadores). Официальное название целиком звучит как НКТ-МАТ (CNT-AIT). Исторически тесно связаны с анархистской организацией Федерация анархистов Иберии.
НКТ была основана в 1910-м году в Барселоне[1] группами, объединенными профсоюзом Solidaridad Obrera, оказав в дальнейшем огромное влияние на развитие испанского анархизма.
Принципы, на которых основывается данная анархо-синдикалистская профсоюзная организация, включают в себя: взаимопомощь, федерализм, рабочее самоуправление, принцип общих собраний — коллективное принятие решений.
 
Neki i kasape pse, neki i vređaju Instituciju, neki i pogađaju trojke protiv Hrvata 0,6 sekundi pre kraja, neki i pomeraju Cupikino gibaničarsko dupence...

Sve su to heroji socijalističkog rada!
 
Djurdejvdan samo Cigani slave, ne zelite valjda da kazete...?:eek:

Ne, ne, to je neka gruba greska, odbijam da verujem u to.:hvala:

drug je ukoliko se ne varam i ciganin, po navijačkom opredeljenju.

međutim, težište je bilo na činjenici da je prvomajski uranak samo nadomešćenje za zanemareni đurđevdanski, neštokao što je božić bio za rimski praznik solus invictus.
 
Poslednja izmena:
drug je ukoliko se ne varam i ciganina, po navijačkom opredeljenju.

međutim, težnja je bila na činjenici da je prvomajski uranak samo nadomešćenje za zanemareni đurđevranski, neštokao što je božić bio za rimski praznik solus invictus.

Pa sad...:think:....mnogo je vremena proslo, i sta cete kad vecinom ovaj praznik slave Romi, Cigani...tako da.....nezgodno je gurati svog prijatelja u isti kos s njima, no nadam se da ga Vi bolje poznajete, mozda i nije takva greska.:D:cao:
 

Back
Top