Da li cemo mi Srbi opstati?

PARMEION

Zainteresovan član
Poruka
115
Ovo pismo koje svaki Srbin procita,,mora da u grudima oseti ogromni bol,,zalost,,tugu,,i
da se zapita,,"Dali se ikada to zaustavilo,,,I dali ce se to ikada zaustaviti??!Ovo pismo mi
je poteralo suze niz moje staro oronulo lice.Vidim ,,Svi odgovori su vec u vama,,A ja nem,,
bez odogovora.Bez daha..Zar ima onih koji mogu verovati hrvatima????u Opste.


Pismo Dr Pribislava Grizogona Stepincu

Pisem vam ovo kao covjek covjeku.kao krscanin krscaninu.Nakanjujem se mjesecima na to,cekajuci hoce li prestati stizati uzasne vijesti iz Hrvatske,kako bi se mogao sabrati i mirnije pisati.

Punih 10 mjeseci kako se po Hrvatskoj na najzvjerskiji nacin Srbi ubijaju i unistavaju se milijarde njihova imetka,a crvenilo stida i gnjeva oblijeva lice svakog postenog Hrvata.

Pokolj Srba poceo je prvih dana jadne Nezavisne Drzave Hrvatske (Gospic, Glina, Gudovac, Bosanska Krajina, itd)i traje bez prekidanja ovih dana.

Nije sva strahota u samom ubijanju. Ona je u ubijanju svega od reda: staraca, zena, djece, i to u ubijanju uz strahovito divljacko mucenje.

Te nevine Srbe su nabijali na kolje, lozili im vatru na golim prsima, pekli ih zive na vatri, spaljivali u kucama i crkvama zive, polijevali kljucalom vodom i tada poliveno mjesto derali i solili, kopali zivim oci, rezali usi, jezik nos, svecenicima rezali nozevima brade i obrve skupa sa kozom i mesom, otsecali im spolovilo i zaticali u usta, vezivali ih odostraga za kamione i onda sa njima jurili, prebijali ljudima noge i ruke, zabijali im u glave eksere,golemim ekserima zakivali ih za pod kroz slijepo oko,bacali zive u bunare i provalije,a odozgo na njih bacali bombe, razbijali im gvozdenim cekicima glave, djecu bacali u vatru, u vrelu vodu, u krecane, rastrzavali djecu za noge, razbijali im glave o zidove, prebijali kicme o kamenje i klade i jos mnoga uzasna mucenja izvrsavali, kakva normalni ljudi ne mogu ni zamisliti.

Hiljade i hiljade Srpskih lesina nosila je Sava, Drava i Dunav, kao i pritoke ovih rijeka. Bilo je lesina sa natpisom:"pravac Beograd, putuj kralju Petru": u jednom camcu koji je uhvacen na Savi bila je hrpa djecjih glava sa jednom zenskom (moze biti glava majke te djece) sa natpisom "Meso za Jovanovu pijacu u Beogradu"!

Strahovit je slucaj Mileve Bozinic iz Stabandze, iz koje su na nozu izvadili dijete. Pa grozni slucaj nadjenih pecenih glava u Bosni.

Nadjene su posuda pune srpske krvi, pa slucajevi prisiljavanja Srba da piju vrucu krv svoje poklane brace. Silovane su nebrojene zene, djevojke i djevojcice, matere pred kcerkama i kceri pred materama,a gomile djevojaka, zena i djevojcica odvodjene su u logore ustasa za bludnice.

Cak su silovanja vrsena i u oltarima pravoslavnih crkava.

U Kotaru Petrinjskom natjeran je sin da siluje rodjenu mater! Pokolj 3000 Srba u glinskoj pravoslavnoj crkvi i ubijanje Srba u oltaru crkve u Kladusi sve gvozdenim cekicima u glavu, stoji bez premca u povijesti. Za sva ova strahovita i necuvena nedjela postoje detaljni i vjerodostojni zapisnici.

Uzas ovih nedjela zaprepastio je Nijemce i Talijane. Oni su fotografirali ogroman broj slucajeva ovih uzasnih pokolja. Nijemci govore da su Hrvati ovo radili i za vrijeme tridesetogodisnjeg rata i da je od toga doba postala u Njemackoj izreka: "Sacuvaj nas,Boze,kuge,gladi i Hrvata".

Srijemski Nijemci preziru nas radi toga i postupaju sa Srbima covjecno. Talijani su fotografirali posudu od 3,5 kilograma srpskih ociju, te jednog Hrvata okicenog s ogrlicom, od nanizanih srpskih ociju i jednoga koji je dosao u Dubrovnik opasan sa dva djerdana srpskih jezika.

Strahote logora u kojima su pobijene hiljade Srba ili su pustene da pomru od zlostavljnja, gladi i izme, uzasne su. Nijemci pripovjedaju o jednom logoru u Lici, u kom je bilo na hiljade Srba, ali kad su dosli tamo nasli su ga prazna, natopljena krvlju i krvavim krpama rublja i odjece. Tu je, kazu, izgubio glavu i jedan srpski vladika.

U jasenovackom logoru i danas se muce i propadaju hiljade Srba koji su tamo po ovoj strasnoj zimi smesteni u poderane ciganske barake bez dovoljno slame i pokrivaca, dobijajuci dnevno za hranu po dva krompira.

U povijesti Evrope nije bilo ovakvih slucajeva.

Mora se poci u Aziju u doba Tamerlana i Dzingis kana ili u Afriku, u crnacke drzave njihovih krvolocnih vlada, da se naidje na slicne slucajeve. Sa ovim je hrvatsko ime osramoceno na vjekove. Nista nas ne moze potpuno oprati. Ni posljednjem Ciganinu na Balkanu necemo smjeti spomenuti nasu hiljadugodisnju kulturu hrvatsku, jer niti Cigani nisu ovakvih zvjerstava radili.

Zasto ja ovo pisem vama,kada niste politicka licnost i ne mozete za ovo snositi odgovornost? Evo zasto: u svima ovim besprimjernom divljackim zlocinstvima koji su vise no bezbozni,sudjelovala je i nasa katolicka crkva. Veliki broj svecenika, klerika, fratara i organizovane katolicke mladezi sudjelovali su u svemu ovome: katolicki svecenici postali su logornici i tabronici ustaski, te su kao takovi naredjivali i odobravali ta strasna mucenja i klanja krstenog svijeta.

Cak je i jedan katolicki svecenik zaklao jednog pravoslavnog svecenika. Oni to nisu smjeli ciniti bez dozvole svojih biskupa, a ako su cinili bez nje, onda su morali gubiti sluzbu i doci pred sud. Buduci da se to nije dogodilo, znaci da su biskupi dali svoju dozvolu.

Drugo, katolicka crkva je upotrebila sve ovo da pokatolici prezivjele Srbe. Dik se zemlja jos pusila od nevine krvi mucenika, dok su jecaji razdirali grudi prezivjelih nesrecnika, svecenici, fratri, casne sestre, nosili su im u jednoj ruci ustaski bodez, a u drugoj molitvenik i krunicu.

Sav je Srijem preplavljen lecima biskupa Aksamovica tiskanim u njegovoj tiskarnici u Djakovu u kojima se pozivaju Srbi da spasu zivote i imetke prelazenjem u katolicku vjeru.

Nasa crkva kao da je htjela pokazati da zna ubijati duse, a ustaska vlast tijela. A na katolicku crkvu pada jos veca sumnja zato sto su u isto vrijeme srusene mnogobrojne pravoslavne crkve, druge preobracene u katolicke, oteti svi pravoslavni samostani,razvucena sva imovina i upropascene velike povijesne vrijednosti, pa cak nije ostavljena na miru ni patrijarsijska crkva u Srijemskim Karlovcima. Sva ova nasilja na savjesti i dusi nanijela su jos vecu sramotu hrvatskom imenu.

I ako se mi Hrvati necemo moci sasvim oprati od sramote koju smo na se navukli ovim zlocinstvima, ipak mozemo svoju odgovornost smanjiti pred svijetom i svojom savjesti, ako dignemo svoj glas protiv svega gore navedenog.

Poslednji je cas da to ucinimo. Poslije sviju velikih zlocinstava u povijesti covjecanstva i velike kazne. Sta ce biti od nas Hrvata ako se dobije utisak da smo bas do kraja u ovim zlocinstvima ustrajali?

U prvom redu duzna je crkva da digne svoj glas,prije svega zato sto je crkva Isusova. A poslije toga zato sto je ona mocna. U Njemackoj su veliki katolicki biskupi imali smjelosti da dignu svoj glas u korist progonjenih Zidova, akod nas nijedan biskup nije digao svoj glas u korist progonjenih krscana koji su strasnije progonjeni nego Zidovi u Njemackoj.

I zato ce na glave katolicke crkve pasti najveca odgovornost za kaznu Boziju i ljudsku koja mora snaci hrvatski narod ako se na vreme ne pokaje za ovaj strasni i neoprostivi svoj grijeh.

Napisao sam Vam ovo pismo da spasim svoju dusu,a Vama ostavljam da trazite i nadjete puta za spasenje svoje duse.

Jedan od mnogih koji je prvo covjek i krscanin, a onda i dobar Hrvat.

U Zemunu,8.2.1942.
Dr Pribislav GRIZOGONO
 
Znate sta,,dali vi u opste znate sta je Srbin..i koje su njegove vrline i njegove tradicije,,ja licno
znam da sam Srbin...ali znam da dolazim iz sredine koja se zove""selo""seljanin sam..secam se
jos od malena sam cuvao ovce sa mam i muzakoze i krave jos u pelenama..Sto hocu reci..kada
sam sitigao za neke potrebe poput vojske..markirali su me kao Srbina.
 
Znate sta,,dali vi u opste znate sta je Srbin..i koje su njegove vrline i njegove tradicije,,ja licno
znam da sam Srbin...ali znam da dolazim iz sredine koja se zove""selo""seljanin sam..secam se
jos od malena sam cuvao ovce sa mam i muzakoze i krave jos u pelenama..Sto hocu reci..kada
sam sitigao za neke potrebe poput vojske..markirali su me kao Srbina.

Kako su te markirali kad si zensko?
 
Kako su te markirali kad si zensko?

Znas,,care,,do podne sam zensko,,a po podne musko,,pa mogu kako hoces,,ali
tema nije ta..vec je tema..Dali ce mo opstati,,dali ce mo se osvestiti,,dali ce mo jedne
druge voleti,,dali cemo se brinuti o svojoj tradiciji i o svijima..Znam ja ko su Alani,Sarmati
Tatari,,Makedonci,,Iliri,,Ali znam i to da su hrvati izmisljena nacija..narod..da su
tvorevina Vatikana.
 
funny-pictures-cloning-results-may-vary.jpg

:lol::lol::lol:
 
Nikako mi nije jasno...neznam da pisem..neznam Srpski..pa cemu se smejete..Ja vam
ljudi kazem,,Ja sam sa sela,,sto posto sa sela,,cuvao ovce koze,,krave,,konje i volove,
svirao u frulu i pevao pesmu sa bradA"mala moja sidji dolje do vrbaka da pravimo
kraljevica marka""Ali to sam pevao posle podne.

Ovo sad ozbiljno kazem.
Ako ce nas ista spasiti to ce biti selo.
Od beogradskih kvaziintelektualaca nema nista.
 
Znas,,care,,do podne sam zensko,,a po podne musko,,pa mogu kako hoces,,ali
tema nije ta..vec je tema..Dali ce mo opstati,,dali ce mo se osvestiti,,dali ce mo jedne
druge voleti,,dali cemo se brinuti o svojoj tradiciji i o svijima..Znam ja ko su Alani,Sarmati
Tatari,,Makedonci,,Iliri,,Ali znam i to da su hrvati izmisljena nacija..narod..da su
tvorevina Vatikana.

gay-kissing-6.jpg



:mrgreen:
 
Ovo sad ozbiljno kazem.
Ako ce nas ista spasiti to ce biti selo.
Od beogradskih kvaziintelektualaca nema nista.

Znas?

Poznata francuska pevacica Mirije Matije,,vozeci se brtovitoj Sumadiji,,cula je
kako na brdu coban peva...otisla gore ostavsi svog sofera..Vratila se posle dva sata
dolje ka soferu koji je bio zabrinut..za nju..
Mirije..je posle ovog susreta sa cobaninom..napustila pevanje i odvela cobanina u
Francusku..
 

Back
Top