čišćenje klime

zoran4u

Poznat
Poruka
7.410
Kupio sam tečnost za čišćenje klime u marketu piše Aseptsoll 5 %. :whistling: E to je u redu ali kada sam došao kući onda sam se zbunio. Piše na ambalaži kako se dobija rastvor od 5 %, 4%, 2% ... a u nazivu proizvoda piše aseptsoll 5% :sad2: Sada ne znam da li je to već razređeno na 5 % ili tek treba da se razređuje :think: ne znam šta će uputstvo za razređivanje ako je već razređeno. ili to lepe na sva pakovanja ? Cena je bila oko 85 dinara.
Ako neko ima iskustva sa dezinfekcijom klime i ako je koristio ovaj i sličan proizvod neka mi se javi. Mene jedino muči da li ovo već razređeno ili nije :dontunderstand:
 
lepo uzmeš to srestvo i stavi ga na policu
citaj dalje

sad ne znam skim zivis ali u celoj prici je bitno da imas zensko u kuci
napravi se mesavina do 1 litar za sanitarije nista jače, recimo od nekog domestosa, mister proper ili neki drugi proizvodjač koji ima najprijatniji miris(pusti zenu ili majku da to odrade pametnije su)
spremis dve fajtalice merdevine i krpu
u jedno sipas vodu u drugu tu mesavinu
podignes poklopac skines filtere i videces rebraste metalne panele
e po tom rebrastom fajtaj sa tim rastvorom
predjes jedanput
sacekas 5 minuta pa isperes sa vodom iz druge fajtalice
ako u kuci ima pusača ponovi ovo opet
sve sto isprskas mimo klime obrisi sa krpom

sad sa asepsolom mozes da radis dalje po upustvu ali cisto iz iskustva ne postoji dobra stvar a da kosta 85 dinara
ovo sto sam napisao radi dobro , ne kao profesionalne tecnosti ali radi vazno je sam da dobro isperes vodom posle prskanja sa mesavinom


btw taj avatar sam imao jos pre par godina
 
lepo uzmeš to srestvo i stavi ga na policu
citaj dalje

sad ne znam skim zivis ali u celoj prici je bitno da imas zensko u kuci
napravi se mesavina do 1 litar za sanitarije nista jače, recimo od nekog domestosa, mister proper ili neki drugi proizvodjač koji ima najprijatniji miris(pusti zenu ili majku da to odrade pametnije su)
spremis dve fajtalice merdevine i krpu
u jedno sipas vodu u drugu tu mesavinu
podignes poklopac skines filtere i videces rebraste metalne panele
e po tom rebrastom fajtaj sa tim rastvorom
predjes jedanput
sacekas 5 minuta pa isperes sa vodom iz druge fajtalice
ako u kuci ima pusača ponovi ovo opet
sve sto isprskas mimo klime obrisi sa krpom

sad sa asepsolom mozes da radis dalje po upustvu ali cisto iz iskustva ne postoji dobra stvar a da kosta 85 dinara
ovo sto sam napisao radi dobro , ne kao profesionalne tecnosti ali radi vazno je sam da dobro isperes vodom posle prskanja sa mesavinom


btw taj avatar sam imao jos pre par godina


Btw raspisao si se ali nejasno :rtfm: Napisao si da se napravi rastvor domestosa od 1 litre. Kakav rastor, da li čisti domestos ili razblažen? Ako je razblažen koliko vode koliko domestosa? Ovo ostalo mi je jasno. A za asepsol koji sam kupio ništa mi nisi odgovorio. Šta ti misliš da li je to već rastvor od 5 % ili tek treba da se rastvara?
 
Meni bio lik koji ugradjuje klime da mi je i ocisti i dopuni ako treba....1000 dinara ...ocistio klimu,produvao kompresorom filtere,dopunio onaj gas ili sta je vec i 1000 dindzi.


Ja sam tako uradio prošle godine ali iz jednog drugog razloga. Malo mi je slabije hladila klima pa sam smatrao da treba da se dopuni gas, što su serviseri i uradili i uzput očistili klimu malo je isprskali i obrisali. Sada kada freon više ne treba dopunjavati glupo mi da ih plaćam za neki posao od možda ni pola sata vremena. i kupio sam ovu tečnost ali mi je nejasno šta će uputstvo za razblaživanje ako u nazivu stoji 5%. to me je bacilo u dilemu da ne kažem u trilemu :confused:
Inače hteo sam da kupim čist asepsol pa da ga sam razblažujem, ali kada sam bio u supermarketu ugledah ovo pa rekoh što da ne kupim..
 
lepo sam ti napisao da je u celoj prici bitno da imas zensko u kuci
da ti napravi smesu za sanitarije u kolicini od 1 litra
a ako imas vise klima mozes i vise litara
nema potrebe vecu kolicinu da pravis
ova smesa sve radi ČISTI I DEZINFIKUJE
samo je vazno da isperes cistom vodom posle prskanaj sa ovom smesom
asepsol sto se prodaje u pradavnicama baci u kantu ta djubre

ja koristim uglavnom profi hemiju za taj posao al je ona mnogo skuplja od ove varijante
za koju sam ti napisao ,
neke moje kolege nece da bacaju pare pa koriste domestos


druga stvar ako si prosle godine dodao gas otkud znas da ove neces morati da dodas ?
 
Koliko vidim niko nije odgovorio na moje pitanje :( Druga stvar : Prskati po klimi po cevima u unutrašnjoj jedinici sa raznim hemijskim sredstvima tek tako , zbog na primer nagrizanja cevi, nije preporučljivo. Kad mi bude trebalo detaljnije čišćenje klime zvaću majstore da to obave. Znači meni treba higijensko čišćenje klime koje može biti povremeno po potrebi a ne neko kompletno čišćenje. S obzirom da je koristim klimu valjda ja bolje znam da li mi teba dopuna gasa.
Yugo tebi hvala na savetima ali takav pristup kao što je tvoj ne odobravam. Hvala na savetu u svakom slučaju.
 
@ zoran4u
druze ja jesam frigomehaničar i monter i serviser klima
ne pokusavam da te zeznem ili prevarim ili da ti uzmem novac ili da ti upopastim cevi na klimi
lepo sam ti napisao uzmes rastvor( kao sto sam u gore navedenom postu napisao kako se pravi)pa posle isperes sa cistom vodom
ja i sa ovom mojom hemijom koju kupujem (profi američka) za koju nije potrebno ispiranje ja isperem
cistom vodom
ovo sto sam gore sve napisao je da ne samo ti procitas i ustedis neki dinar vec i ostali koji procitaju

izvini ako misliš da sam te uvredio
 
@Yugo45
E drug ti имaš mnogo poverenja u svoju ženu što je pozitivno. A mislio sam da ti znaš koja je to smeša za sanitarije. :whistling: I neka i ostali vide tako i treba :eek: - mislim sa čime da očiste svoju klimu.
Al ja i dalje bez svog odgovora ' bar sa tvoje strane :per:
Nisam te pitao da li da bacim ili sačuvam ovo što sam kupio, nego da li je već rastvoreno ili se tek treba razbažiti.
A daa ... naravno da se ne ljutim ali sam morao da ukažem, pošto nisam baš odskoro na netu, šta mi se sviđa a šta ne. :hvala:
 

Back
Top