Tom Clancy's Splinter Cell: Conviction

ndjordje91

Ističe se
Poruka
2.675
Tom-Clancy-s-Splinter-Cell-Conviction.jpg


csqIBOfi.jpeg


Splinter Cell Conviction
Year: 2010
Genre: Action & Adventure
Developer & Publisher: Ubisoft Montreal & Ubisoft Entertainment
Developer: Ubisoft Montreal
Publisher: Ubisoft Entertainment
Platform: PC
Language: MULTI9
Language: English/Danish/Dutch/French/German/Italian/
Norwegian/Spanish/Swedish

Game Info
An investigation into his daughter’s death unwittingly leads former agent Sam Fisher
to discover he’s been betrayed by his prior agency, the Third Echelon. Now a renegade,
Fisher finds himself in a race against time to thwart a deadly terrorist plot that
threatens millions.

Uniting revolutionary gameplay enhancements with a high-octane, no-holds-barred
storyline, Tom Clancy’s Splinter Cell Conviction arms you to the teeth with all the
high-tech weaponry and lethal skills of an elite operative and invites
you to enter a dangerous world where justice means making your own rules.

Game Features
•NEW LEVEL OF ACTION FOR SPLINTER CELL A full arsenal of cutting-edge
innovations allow you to outflank foes with the Last Known Position™ system, tag and eliminate
enemies using the Mark and Execute™ feature, and much more.
•BLOCKBUSTER EXPERIENCE A unique storytelling style keeps you on the
edge of your seat as you navigate the explosive world of a renegade agent where trust is
impossible and justice requires you to go above the law.
•JAW DROPPING VISUALS A revolutionary new graphic direction delivers
an utterly seamless gameplay experience that’ll keep you totally engrossed in the story of Sam Fisher.
•EXPLOSIVE ONLINE PLAY Brand-new addictive multiplayer modes amp up
the dramatic intensity like never before.

Minimum System Requirement
[*] Operating System: Windows ® XP (32/64 bit), Windows Vista (32/64 bit), Windows 7 (32/64 bit),
[*] Processor: Intel Core ® 2 Duo 1.8 GHz or AMD Athlon X2 1964 2.4 GHz
[*] RAM: 1.5 GB (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista - Windows 7)
[*] Video Card: 256MB video RAM, DirectX ® 9.0c, NVIDIA Geforce 7800 / ATI X1800
(512 MB video RAM, DirectX 9.0c, NVIDIA 8800 GS / ATI HD4670 recommended)
[*] Free space on hard disk: 10 GB



Ako oce neko Crack za ovu igricu, nek se javi na PM!
 
Hvala "ndjorjde91" na pomoći...nije bila stvar u Cracku, nego me zafrkavao Antivirus (u mom slucaju AVG), jednostavno je prepoznavao "ubiorbitapi_r2.dll" kao potencijalni virus i automatski ga je blokirao. Morao sam u postavkama AVG-a obiljeziti da ne blokira tu datoteku i onda je proradilo: AVG/Tools/Advanced Setings/Exceptions/Add Path (i obiljeziti direktorij u kojem je instalirana igra)...mozda nekome zatreba...
 
Hvala "ndjorjde91" na pomoći...nije bila stvar u Cracku, nego me zafrkavao Antivirus (u mom slucaju AVG), jednostavno je prepoznavao "ubiorbitapi_r2.dll" kao potencijalni virus i automatski ga je blokirao. Morao sam u postavkama AVG-a obiljeziti da ne blokira tu datoteku i onda je proradilo: AVG/Tools/Advanced Setings/Exceptions/Add Path (i obiljeziti direktorij u kojem je instalirana igra)...mozda nekome zatreba...
Avast daje obaveštenje i nudi opciju "report as false positive", to treba uraditi ako neko ima taj antivirus.

Nego, zna li neko gde se kriju sejvovi za ovu igricu? Instalirao sam na bolji komp, i hteo bih da nastavim tamo gde sam stao. Ne mogu više da gnjavim ovaj laptop, mnogo secka.
 
Nego, zna li neko gde se kriju sejvovi za ovu igricu? Instalirao sam na bolji komp, i hteo bih da nastavim tamo gde sam stao. Ne mogu više da gnjavim ovaj laptop, mnogo secka.
Nađoh ovo:

Follow this if you have cracked ur SCC version like me

First select show hidden files from Folder & Search options.
Then go into ur C: drive & open Users folder.
Now in Users go into ur Admin account (e.g ur name).
In Admin account open Aplication data.
In Aplication data select local & go into storage folder.
Now in storage folder open skidrow & then open folder named 2.
In that folder named 2 ur saved game files are located.

Regards
Fatal1ty

Ako sam dobro shvatio ovo je putanja (Windows7):
C:\Users\"Tvoj nalog"\AppData\Local\storage\skidrow\

A kod originala je u ubisoft game launcher folder\storage\ .

Ja sam se razočarao u igru i izbrisao je nakon sat vremena. Ni traga hardcore šunjalici na koju sam navikao u prethodnim dijelovima. Conviction je po meni generični 3rd person shooter koji nema ništa posebno da ponudu. Igra je vrijedna da se odigra, ali za fanove je jedno veliko razočarenje.
 
Hvala. ;)
U međuvremenu sam prešao sve iz početka, tako da mi sad to ne treba, ali hvala u svakom slučaju.

Slažem se da igrica nije dobra za fanove. Dobra je samo za decu, i da se opiči onako bezveze. Stigao sam do pred kraj 8.misije (Third Echelon), tu već igrica malo liči na sebe (izbegavanje kamera, malo više šunjanja, provlačenje kroz laserske snopove), ali preslabo, generalno.
 

Back
Top