AVG Rootkit Tools

freak71

Aktivan član
Poruka
1.571
http://www.brothersoft.com/avg-anti-rootkit-free-60621.html
Dakle vec dugo koristim ovu alatku koja je jedno vreme bila free za upotrebu. Sada dolazi u paketu sa AVG shareware antivirusom. Ja licno koristim KIS 2010 zadnju verziju koja u sebi, navodno, ima rootkit scaner. Problem je u tome sto KIS nikada nije otkrio ni jednu rootkit pretnju na mom kompu. Danas sam rutinski pokrenuo AVG Antirootkit i otkrio 4 virusa od kojih je svaki ostavljao slobodan pristup racunaru preko net-a. Iste sam vrlo jednostavno i lako uklonio. I ovo nije prvi put da se to ponavlja. Dakle kako jedna firma, kao sto je Kaspersky, nemoze da napravi ni priblizno slicnu alatku, dok je to AVG uradio i jedno vreme istu delio besplatno. Nazalost, izgleda da su shvaili sta su napravili, pa je sada deo komercijalnog paketa. Svakom preporucujem da skine ovu alatku i bar jednom sedmicno preskenira komp.
 
Danas sam rutinski pokrenuo AVG Antirootkit i otkrio 4 virusa od kojih je svaki ostavljao slobodan pristup racunaru preko net-a.

Da nije to "malo mnogo" virusa. Imas li izvestaj sta je uklonio AVG?
Legitimni programi koriste rootkite, tako da rootkit po definiciji ne spada u maliciozne programe.
Sa 4 malicioznih rootkita koje je otkrio AVG, tvoj sistem ne bi mogao da funkcionise. Dovoljan je jedan i vec bi imao problem.
 
Evo, nako procitanog posta sam i sam skinuo alatku, instalirao i pokrenuo totalnu pretragu...nista nije pronadjeno.
Koristim licenciran KIS 2010 !

Jako je bino da se prilikom skidanja nekog FILE-a ili bilo cega drugog, slusaju uputstva KIS ili KAV-a i slijede njegove preporuke.
Dakle...kada KIS izbaci tri opcije: PREPORUCENO, PRESKOCITI i NASTAVITI....uvjek biram opciju PREPORUCENO zato sto je to ono sto KIS trazi.
Ako se pak samostalno ignorise ta opcija, sam korisnik otvara vrata pomenutim Trojancima.

Ja se do sada jos nikada nisam i ne mogu pozaliti na Kaspersky !
Skidao sam mnogo drugih alatki i Anti Virus SOFTWARE-a i nikada mi nije nista nasao...niti jedan od njih...

Moja preporuke je: "Slusati i postupati po preporukama Kasperskog".
 
Što se tiče antirootkit alata,svi oni su tu negdje nema neke velike razlike.Ja sam probao F-Secure BlackLight,koji je besplatan,a možete ga skinutiOVDE ,i pronašao mi je nekoliko problema,te ih brzo eliminisao.Mada,skoro sve i jedan AV proizvod danas ima rootkit zaštitu(osim džabnog AVG-a),pa je potreba za ovim specijalizovanim alatima sve manja.
 
Poslednja izmena:
Nisam razumela ovo za aktivni modul, molila bi pojašnjenje pošto imam i Anti Malware i antivirusni program obaška.

Kada se aktivira zaštitni modul onda Malwarebytes Anti Malware radi kao i Antivirus, odnosno,dopunjava se sa AV.Sam se abdejtuje a ima i mogućnost skeniranja sistema u zakazano vrijeme.Kada koristiš Free verziju onda imaš mogućnost samo povremenog skeniranja. Ali da bi aktivirala proaktivnu zaštitu moraš program registrovati, mada ni to nije problem...
 
Kada se aktivira zaštitni modul onda Malwarebytes Anti Malware radi kao i Antivirus, odnosno,dopunjava se sa AV.Sam se abdejtuje a ima i mogućnost skeniranja sistema u zakazano vrijeme.Kada koristiš Free verziju onda imaš mogućnost samo povremenog skeniranja. Ali da bi aktivirala proaktivnu zaštitu moraš program registrovati, mada ni to nije problem...

Ja svaku nedelju ažuriram Anti Malware a zatim skeniram komp.
Dali je to dovoljno ili bi trebala preduzeti još kakvu akciju?

Hvala ti na razjašnjenjima.
 

Back
Top