1. maj, slavite ga ili ne?

Zato tako i prolazimo... Covece, taj praznik rada je samo jos jedan izgovor da se NE RADI!!! To je izmisljeno da ljudi ne bi radili!! Sta koji moj da slavimo, bre, kad je haos!? Iskreno, nema goreg nego kad vidis da svi danas jedu i piju, a sutra hleba nemaju!!! Sramota!

..ne bih bas rekao sramota ali glupost i manjak realnog u svesti sasvim sigurno.
 
  • Podržavam
Reactions: DD
:roll: А ти сад к'о открио јАмерику...шта ?:dash:

Иди бре организуј се...ради...штрајкуј, одвоји гу.зицу од монитора , најлакше је давати савете и критиковати и престаните више завиривати у тањире овом напаћеном народу :evil:

Шта тебе и све такве заболе бре , шта ко има у тањиру и да ли ће се данас најести...даБогд'о да сваки дан може овако :worth:

п.с. одох да носим своју малу гицу да се испече па уранак...дабоме, као и сав радни напаћени народ Србије :ok::super:

Ne možeš da braniš relikt komunizma. I briga mene šta ćeš ti da jedeš danas ali ti kao ni većina naroda ne shvata generalnu suštinu prvomajskje sramote Srbije. Uključi TV pa gledaj kako radnici obeležavaju (ne proslavljaju) 1. maj u svetu. I to radnici koji imaju mnogo bolji položaj od radnika iz Srbije. Problem je u tome što mali (minimalan) broj radnika u Srbiji protestuje za 1. maj a veći broj pije pivo, vrti prase i ladi jajca na livadi. Problem je u tome što se radnici u Srbiji ne bore za svoja radnička prava, makar za 1. maj.

Lepa tema koja pre svega najviše govori o našoj svesti.
Ne, mi ništa nemoramo da uradimo, sve će neko drugi uraditi za nas?
Ma samo što nisu.
U zemlji koja ima teške ekonomske muke, nezaposlenost, socijalnu bedu, mobing, nesigurnost....mi okrećemo prasiće.
Sindikalnim liderima dve najveće centrale sasvim je nevažno šta se sa članovima događa, a i zašto bi brinuli?Svoj život su sasvim lepo sredili.
Večiti vođa Branislav Čanak nikako da se odredi kom delu društva pripada, sindikatima ili poslodavcima.Kako neko ko ima vlasnički udeo u medijima može da bude sindikalac?
Pa sve da je i sindikalac, briga ga za radnike.Plata u "Nezavisnosti", nadoknade za socijalno-ekonomski savet, Nacionalnu službu zapošljavanja i ko zna zašta još mirišu na stravičnu brigu o budućnosti sindikalnog pokreta.
Ljudi, pa to mi plaćamo!
Drugi sindikalac pravi Tržni centar na Banjici cc-a 1300 kvadrata.Godinama nije ni privirio u preduzeće koje ga je delegiralo na visoku funkciju u sindikatu.Pa odakle bre pare?
Onoliko loše privatizovanih preduzeća, hiljade ljudi bez posla, hiljade porodica bez budućnosti, a sindikati drže Okrule stolove i panel diskusije.Njih to ne boli.
Obe ćerke velikog vođe sindikata na školovanju u Americi.
Gde su naša deca?
E moji ljudi, motke izgleda služe samo za potpalu vatrice nad kojom se viori rumeno prase.

:klap:

:hahaha:


INTERVJU... BRANISLAV ČANAK, PREDSEDNIK UJEDINJENIH GRANSKIH SINDIKATA „NEZAVISNOST"

Branislav Čanak: Radnici mi traže pare za proteste!


Praznik rada ni ove godine neće biti obeležen masovnim radničkim protestima u Srbiji, kao što je to slučaj u velikim svetskim gradovima, zato što sindikalci ne žele da izađu na ulice bez honorara, kaže u intervjuu za Press Branislav Čanak, predsednik Ujedinjenih granskih sindikata „Nezavisnost"


On ističe da dobija komplekse kada vidi kako se ovaj praznik obeležava u drugim evropskim zemljama koje imaju građansku kulturu protesta.

Na koji način će „Nezavisnost" obeležiti 1. maj?

- Sindikatima u našoj zemlji treba zabraniti da izlaze na ulice za 1. maj jer nisu to ni zaslužili. Ipak, mi ćemo napraviti protest u Kruševcu 1. maja, i održaćemo konvenciju pod nazivom 'Svečano obeležavanje 20. godišnjice krize'. To je takođe jedna vrsta našeg protesta protiv sistematskog zamagljivanja stvarnosti u Srbiji. Jer pozivanje na svetsku krizu za ovo što nam se sada dešava je više nego naivno.

Zašto niste organizovali protest na ulicama Beograda, na ulicama cele Srbije?

- Zato što mi ne možemo ni približno da izađemo u onom broju kako se izlazi u zemljama poput Grčke, Španije, Italije, Francuske...
Zbog čega?
- Zbog toga što ljudi traže honorar da dođu na protest i zbog toga što naš čovek delegira mene da se bunim u njegovo ime.

Kakav honorar, pa valjda se ljudi bore za svoja prava?
- Mi nekoliko godina nismo imali proteste jer nam sindikalci traže dnevnice. To je nezamislivo u Italiji i Francuskoj. Tamo sindikati ne plaćaju čak ni putne troškove. Ljudi jednostavno izlaze na ulice zato što hoće. Imaju građansku kulturu protesta. A kod nas kad ih pozovemo, oni prvo pitaju koliko će novca dobiti.

Koliko novca treba za organizaciju protesta?
- Jedan mali protest košta najmanje 200.000 evra. Mi taj novac nemamo. Dnevnice su samo deo novca koji je potreban. Jer da bismo doveli ljude u Beograd treba nam bar 100 autobusa. Samo za to nam je potrebno 12.000 evra.

Srbija ima sve više siromašnih, ljudi svaki dan ostaju bez posla, a sindikati ćute. Da li je to normalno?
- Nije normalno. Ali naši ljudi imaju drugačiju svest. Svi čekaju da neko drugi završi njihov posao. To je zato što smo 50 godina imali Centralni komitet koji je to radio. Ljudi sad po toj inerciji čekaju neki drugi CK. A meni ne pada na pamet da vučem za rukav ljude.

Koliko članova ima vaš sindikat?
- Oko 160.000.

Zašto se ne isključe ako neće da protestuju?
- Taman posla. Treba im advokat ako dobiju otkaz, suspenziju, a to je jako skupo.

Kada su poslednji put održani veliki protesti u Srbiji za 1. maj?
- Poslednji put je to bilo za vreme Slobodana Miloševića. Tada je samo u Beogradu bilo 30.000 ljudi za 1. maj. Onda se dogodio 5. oktobar, posle koga su svi mislili da mogu da idu kući mirno da spavaju, umesto da su tek tada krenuli protesti.


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...anak:+Radnici+mi+traže+pare+za+proteste!.html

Znači, nemam reči. Stvarno sramota ! :dash:

Zato tako i prolazimo... Covece, taj praznik rada je samo jos jedan izgovor da se NE RADI!!! To je izmisljeno da ljudi ne bi radili!! Sta koji moj da slavimo, bre, kad je haos!? Iskreno, nema goreg nego kad vidis da svi danas jedu i piju, a sutra hleba nemaju!!! Sramota!

Upravo. Ali mnogi očigledno ne vide suštinu ovog problema. Ili jednostavno ne žele da je vide. Lakše im da piju 'ladno pivce i obrću prase.
 
moje misljenje,nacin na koji sam dosao do njega je bolan,je da bi a mozda je to i cilj ovih go**ra Srbiju trebalo privatizovati i to u bukvalnom smislu je prodati nekom strancu pa da je on vodi,jer drugog nacina nece biti da se narod probudi i progleda od mazanja ociju kojekakvim glupostima.Prodali smo Svetu zemlj prodajemo ravnicu ostaje nam pasaluk,a mi smo ponosni Srbi pa nam prasici lako padaju na srce.Dobicemo kredite i za ovaj 1 maj,nekazem da se netreba slavit ali ja stvarno nevidim RAZLOG TOME,ili slavimo i mi Bljesak ako je tako treba da se odreknemo Boga i predjemo u katolike.
 
Ma radnici nemaju razloga da proslavljaju bilo šta. Radnici u svetu što su u mnogo boljem položaju od srpskih radnika su ceo dan protestovali i borili se za radnička prava (što smo videli na TV-u) a naši radnici kuliraju. U znak protesta protvih zlih poslodavaca i kapitalista su pojeli ko zna koliko praseta.
 
Ma radnici nemaju razloga da proslavljaju bilo šta. Radnici u svetu što su u mnogo boljem položaju od srpskih radnika su ceo dan protestovali i borili se za radnička prava (što smo videli na TV-u) a naši radnici kuliraju. U znak protesta protvih zlih poslodavaca i kapitalista su pojeli ko zna koliko praseta.

pa to je dobar znak, čim se jedu prasići znači da su zdravi i da im je dobro...:ok:
 
Ebem te gde prd**...:mrgreen:

A ja tebe gde te svako j**e ! :mrgreen:

a ti baš voliš niš, tako i treba uvek se voli ono što je nedostupno...:heart:

Ne budi DOStupan ! :lol:



Kriza u Srbiji je dotakla dno ! Ali više ne postoji dno, postoje samo pregrade. Radnici u Srbiji propadaju sve dublje i dublje. U sve su gorem ekonomskom i materijalnom položaju. Hiljade ljudi ostaje bez posla a mnogi koji rade platu nisu videli mesecima a poslodavci im ne uplaćuju zdravstvenmo i penziono osiguranje. Realna vrednost plata konstantno opada a sve što zarade pojedu im razna poskupljenja i nameti. Radnici su shvatili da je došlo krajnje vreme za organizovane proteste a kao kec na desetku za te proteste im je došao 1. maj-Međunarodni praznik rada.

U znak protesta protiv alavih poslodavaca i nepravedne države srpski radnici su organizovanom i sistemski isplaniranom akcijom masovno zaposeli Košutnjak, Avalu i druga beogradska brda, šume, livade i proplanke. U inat halapljivim poslodavcima radnici su počeli da obrću jagnjiće i prasiće na ražnju i da peku roštilj i nabadaju kobasice po livadama. U znak sindikalnog nezadovoljstva radnici su uzeli da piju 'ladno pivce za živce prethodno ohlađeno u obližnjem potoku. U znak protesta protiv nezajažljive države i okrutnih kapitalističkih poslodavaca koji im svaki dan vade dušu na poslu, radnici su masovno izašli na livade, šume, brda i doline i zaigrali tabliće, "Ne ljuti se, čoveče", šah i fuZbal na zelenoj travi. U inat Vladi Srbije, nezadovoljni srspski radnici su celog 1. maja organizovano sedeli, čučali i ležali na travi po celoj Srbiji. Vrhunac protesta pokradenih i nezadovoljnih radnika je bio kada su ispekli ono prase koje se već satima vrtelo na ražnju i pojeli ga od glave do repa u paketu sa 'ladnim pivcem, kobajama, belom vešalicom, ražnjićima i po kojim ćevapom. Neki radnici su toliko bili ljuti na Vladu i Instituciju zbog loše ekonomske politike da su čak i zaspali na onim pašnjacima gde ni lude krave više ne pasu travu !

Ovako masovni i dobro organizovani radnički i sindikalni protesti su imali za rezultat da je Vlada Srbije već 2. maja podnela neopozivu ostavku a Institucija je već 3. maja napustila Andrićev venac i pobegla čak u daleku Norvešku. :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Ae malo da se podsetimo ove teme pred 1. maj. I ove godine će se srpski radnici na Međunarodni praznik rada, za svoja radnička prava i interese i za bolji materijalni i društveni položaj radnika boriti okretanjem vola i prasića na ražnju, izležavanjem na livadama i proplancima i pijuckanjem 'ladnog piva. I šta nas boli uvo za krizu i bedu dok imamo 'ladno pivo! :dash:
 
Mislim da treba ukinuti sve prazlike koji immaju bilo kakvu vezu sa levicccarskim snagama u Srbiji . I to naravno , samo kod nas u Srbiji .
Svuda drugde treba da se odrzavaju manifestacije , radnici treba da rade za taj 1 maj sta god ocee svuda u svetu . Tamo gde protestvuju , tamo treba da protestvuhu . Samo ovde kod nas , obavezno treba zabraniti radnicima da se angazuju na bilo koji nacin , sem za svojim radnim mestima .
Ono sto u ostalim zemljama ima smisla i moze da bude korisno , kod nas je neverovatno stetno .
 

Back
Top