Republichko takmichenje

mincche

Početnik
Poruka
1
Moje pitanje je jednostavno: da li prva tri mesta na republichkom takmichenju i dalje znache da je uchenik oslobodjen od polaganja tog dela prijemnog?
Ja sam osvojila 2. mesto, a niko josh uvek ne mozhe sa sigurnoshcu da mi kazhe da li se zakon menjao ili nije.. :dontunderstand: Ako bilo shta znate, pishite, ovo je neizdrzhivoo! :dash:
P.S. Filoloshki fakultet je u pitanju, kao i takmichenje iz engleskog jezika.. :)
Hvala vam unapred!! :bye:
 
Zavisi od faxa, to moras videti na sajtu fakulteta koji zelis da upises, uglavnom i dalje vazi pravilo da ako osvojis prvo, drugo ili trece mesto na republickom takmicenju( pa cak i na medjunarodnom) koje organizuje ministarstvo prosvete, oslobodjena si polaganja tog predmeta za prijemni i dobijas maximalan broj bodova, ali nisam sigurna da li je za sve fakultete tako...
 
Umete li vi ljudi da čitate, da se služite internetom, da pogledate povremeno sajt fakulteta koji upisujete....

mlađe generacije su sve tupavije i tupavije :neutral:

Кандидат који је као ученик трећег или четвртог разреда средње школе показао изузетан успех на републичком такмичењу из српског или страног језика, које организује Министарство просвете и спорта у сарадњи с Друштвом за српски језик или Друштвом за стране језике и књижевности, односно на међународном такмичењу, не полаже испит за проверу склоности и способности из одговарајућег наставног предмета. Одлуку о вредновању награде доноси комисија коју именује декан факултета. Комисија својом одлуком кандидата оцењује са максималним бројем поена из српског односно страног језика.

http://www.fil.bg.ac.rs/ssluzba/upis2010/Filoloski_fakultet_KONKURS_2010_za WWW.pdf
 

Back
Top