Problem sa zubima, posle vojske

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
Imam jedan problem, pa resih da pitam prvo preko neta.
Od kada sam dosao iz vojske , imam problem sa zubima. Da li je zbog vakcine ili sto sam morao da jedem vrelu hranu na brzinu pa kasnije da pijem ledenu vodu ili nesto trece...
U svakom slucaju zubi su mi postali osetljiviji narocito na slatko. Znaci kada jedem boli me cela vilica , i gornja i donja i levo i desno , svuda. Kao da imam kvarne zube svuda.
Da li je moguce da su postali osetljiviji, i da li ima neki lek za ovu vrstu problema?? Ili da li je neko imao slicna iskustva?
 
Ja nikad nisam imao nijednu intervenciju zubara ali se secam nekog osetljivog perioda a bio je problem unos namirnica tako da malo to promeni i posle svakog obroka peri zube dobrom pastom i boljom cetkicom..jabuke jedi i mentol bombone..zvaci zilaviju hranu i manje secera
 
Imam jedan problem, pa resih da pitam prvo preko neta.
Od kada sam dosao iz vojske , imam problem sa zubima. Da li je zbog vakcine ili sto sam morao da jedem vrelu hranu na brzinu pa kasnije da pijem ledenu vodu ili nesto trece...
U svakom slucaju zubi su mi postali osetljiviji narocito na slatko. Znaci kada jedem boli me cela vilica , i gornja i donja i levo i desno , svuda. Kao da imam kvarne zube svuda.
Da li je moguce da su postali osetljiviji, i da li ima neki lek za ovu vrstu problema?? Ili da li je neko imao slicna iskustva?

A da odeš kod stomatologa :)
Do tada meka četkica i prvilno pranje zuba - kiša pada - trava raste, odozgo pa na dole ;)
 
Ma ja idem samo kod studentskog, koji je trenutno oko 40 km od mene. Pa sam hteo da cujem samo necije iskustvo. Inace bio sam ranije i zalio se, i na pregledu zubar je rekao da je sve ok. Svi zubi zakrpljeni dobro. Ali nisam coveku napomenuo uzroke, mozda bi se setio da mi da bolji savet.
Inace cuo sam od nekih kolega vojnika, da im se zbog vakcine pocelo naglo da se kvare zubi. E sad mozda je zbog jake vakcine a mozda i zbog ono toplo hladno gde moras za 2-3 min da zavrsis sa jelom.
U svakom slucaju probacu vase savete, pa cu videti sta dalje. Tnx
 

Back
Top