Verujete li u korisne lazi?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Dakle, govorim o ozbiljnoj vezi ili braku...

Koliko ste iskreni prema partneru?

Smatrate li da treba sve, apsolutno sve reći pocevsi od proslosti ili je ipak neke stvari mudrije precutati?

Da li kazete partneru i kada vam se neki kolega sa posla udvara ili znate da mu se dopadate?

Ili da vas komsija "gadno" odmerava dok prolazite ulicom ?

Ili da ste cavrljali sa nekim simpaticnim dasom u gradskom autobusu?

Da li postoje KORISNE LAZI i PRECUTKIVANJA u vezi?
 
Pa ne mislim da baš sve treba reći .... neke stvari nisu za priču i nisu za nečiju dušu .....

Mnogo toga zna ... ali postoji onaj mali delić mene koji nikada neće upoznati, koji je samo moj ... i samo ja u njemu uživam.

Da li je korisno lagati? - nije .... ali ne mora se lagati ... neke se stvari jednostvno nikada ne moraju izgovoriti.
 
Mislim da je ovo mnogo siroka tema da bi se dao precizan odgovor
Ne smatram da je precutkivanje isto sto i laz
Niti ocekujem da on meni prizna svaki put kad pomisli da bude s nekom drugom (jer je ovo normalno i znam da se desi sigurno) jer mi to smeta, niti nameravam da mu svaki put kad mi se neko udvara i meni to prija polazem racune (jer to njemu smeta).
Ali to niposto ne znaci da nismo iskreni jedno prema drugom. Prvo, oboje smo se slozili da jedno drugo necemo varati i potpuno smo iskreni u tome, jer je to najveci ubica veze. Oboje smo razumeli da je normalno da ti se dopadne neko drugi izvan veze, ali da to nije dovoljan razlog da unistis sve sto volis.
I na kraju, oboje jesmo verni, ma kako to ovde nekima zvucalo kao nemoguce.
 
Ja sam veliki pristalica prećutkivanja :)
I prećutim sve i svašta... ako dođem do zaključka da dikusija o datoj temi ne bi dala nikakve rezultate, ili ako se radi o nekoj prolaznoj pojavi - prolazna pojava prođe, ali ako se o njoj priča, reči ostaju ... i najčešće imaju posledice... A neke stvari prećutim zato što su samo moje, i mislim da je ok da i moj partner ima deo sebe koji je samo njegov - to je poželjno i zdravo.
 
Ako se radi o ozbiljnoj vezi ili braku tu nista ne precutim i ne prastam da mi se ista krije :ok:

Te primere koje si naveo tipa muva me kolega ili komsija me odmerio moze da znaci i da nisam u pravu pa ne moram da izigravam tuzibabu svom partneru :) .....ako bi se to nastavilo rekla bih mu naravno jer on je moj najbolji prijatelj i jer se taj doticni koji je uporan lako opredeli da to iskoristi u svoju korist tako sto ce mi se osvetiti zbog ignorisanja , dakle imam dva dobra razloga da mu sve kazem :ok:

A i sem toga ako me vec voli znaci da sam za njega najlepsa a kao najlepsa svakako da ce i drugi da me primete osim njega :roll::lol:
..........ovo zadnje tvrdim jer polazim od sebe kada sam zaljubljena ili ako volim svog partnera znaci da ima kvalitete i da kao takav mora da privlaci simpatije u svom okruzenju :heart:
 
Ja sam veliki pristalica prećutkivanja :)
I prećutim sve i svašta... ako dođem do zaključka da dikusija o datoj temi ne bi dala nikakve rezultate, ili ako se radi o nekoj prolaznoj pojavi - prolazna pojava prođe, ali ako se o njoj priča, reči ostaju ... i najčešće imaju posledice... A neke stvari prećutim zato što su samo moje, i mislim da je ok da i moj partner ima deo sebe koji je samo njegov - to je poželjno i zdravo.

Исто. :)
 
Dakle, govorim o ozbiljnoj vezi ili braku...

Koliko ste iskreni prema partneru?

Smatrate li da treba sve, apsolutno sve reći pocevsi od proslosti ili je ipak neke stvari mudrije precutati?

Da li kazete partneru i kada vam se neki kolega sa posla udvara ili znate da mu se dopadate?

Ili da vas komsija "gadno" odmerava dok prolazite ulicom ?

Ili da ste cavrljali sa nekim simpaticnim dasom u gradskom autobusu?

Da li postoje KORISNE LAZI i PRECUTKIVANJA u vezi?

Najgluplje mi kad se ljudi vezu kao creva ..zivkaju po sto puta dnevno i jedno drugom pricaju kad su kinuli i kakva je bila kifla od dorucka.

Ok. Nekome to prija i necu da generalizujem,ali ja to ne bih mogla da trpim. :)

Mnogo toga ne pricam.Ustvari , smatram da ne treba da se ogolite skroz vec u pocetku i da carolija odmah nestane.

Da bi vam bio zanimljiv ..onaj pored vas mora da bude donekle i enigma.Bez obzira na godine provedene zajedno.
 
Ne verujem u laganje, ali je donekle precutkivanje ok. Zasto da ga zamaram glupostima, ako npr znam da ima probleme na poslu, sad jos krenem sa pricom, danas me sofer u gsp-u odmeravao, da li da se sutra vozim taksijem?:lol: Ali ako bih imala problem, npr sef sa posla me muva ili nesto slicno, verovatno bih mu rekla.
 
Dakle, govorim o ozbiljnoj vezi ili braku...

Koliko ste iskreni prema partneru?

Smatrate li da treba sve, apsolutno sve reći pocevsi od proslosti ili je ipak neke stvari mudrije precutati?

Da li kazete partneru i kada vam se neki kolega sa posla udvara ili znate da mu se dopadate?

Ili da vas komsija "gadno" odmerava dok prolazite ulicom ?

Ili da ste cavrljali sa nekim simpaticnim dasom u gradskom autobusu?

Da li postoje KORISNE LAZI i PRECUTKIVANJA u vezi?

e pa ovako nekako...
ne verujem u apsolutnu iskrenost, nikako, nikako, to mi je nepojmljivo
sto se tice tih proslih stvari smatram da je nesto bolje NE dizati iz mrtvih, mislim, nzm koliko je pametno pricati sa kim sam bila, sta sam radila pre njega, bla bla
vecinu tih sitnica, stvari iz proslih 'ljubavnih zivota' (u mom slucaju je jednina ipak) cuvam za sebe, ali na njegovo insistiranje, mislim, ak' on zeli nesto da zna, reci su mu, sta sad
a kada je rec o tim simpaticnim momcima u prolazu, sasvim mi je normalno da i pored njega prokomentarisem nekog lika, ali posto to radim i kad su u pitanju cure (cesto i zajedno) ne vidim problem nigde
e sad kad bih znala da ce to njega povrediti(tipa, prica-e, startovao me danas taj i taj) onda bih precutala
ali posto smo u liberalnijoj vezi(ipak je ozbiljna, i volim ga jako:heart:) nemam ovakvih cimanja i problema
ponekad i sama zatrazim neku nejgovu 'ljubavno/sexualnu' pricicu iz proslosti jer zelim mnogo toga da znam o njemu,a i mogu mnogo toga da saznam slusajuci o nekom proslom zivotu, o necemu sto je ostavio iza sebe, a ne samo dok gledam na to vreme od kada je sa mnom
kao sto volim da slusam znam nesto vezano za futur
eto, bas tako
 
Poslednja izmena:
naravno da da!a mm je sasvim drugaciji i to moze da bude problem
npr ne vidim nikakvu korist od prosledjene informacije da mi neki bivsi poslao sms u kojem se zanima kako sam,sta radim i sta se desava sa mnom
koj moj to ima da mu pricam
mislim primer sam izmislila
a on posle ako sazna moze da mi napravi citav skandal i nikad nece da razume zasto bih to precutala,jer navodno on bi mi ispricao tako nesto
ili npr sta mislim o nekim ljudima koji su mu dragi,sto bih to pricala?
sto se tice deteta sve pricamo jedno drugom i prezirala sam roditelje koji kriju jedno drugom da je dete napravilo glupost
jednom sam to uradila
laura napravila neko sra,nj;ce koje je meni bilo obicna glupost,a znam da bi on siznuo
i rekla sam joj da necu reci tati ako se popravi smesta
posle sam se osecala glupo,i ne savetujem da se ovo radi
ili sve delite,ili ne pravite decu s covekom koji ne misli isto kao vi
 

Back
Top