ahmadinežad pozvao irance da imaju više dece

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
ahmadinežad pozvao irance da imaju više dece
Politika - Pre sat i 9 minuta
TEHERAN - Iranski predsednik Mahmud Ahmadinežad danas je, treći put u samo nedelju dana, ponovio da se protivi politici kontrole rađanja u skladu sa kojom svaka porodica treba da ima samo dva deteta.

"To znači da za 40 godina neće ostati ništa od iranskog naroda... Vidimo opasnost u tome i upozoravamo na starenje stanovništva", rekao je Ahmadinežad, javila je iranska novinska agencija Isna.

Iranski predsednik je, takođe, uputio kritiku na račun onih koji oponašaju politiku Zapada koji je pre 40 godina zagovarao kontrolu nataliteta misleći da će s manjim brojem dece imati bolji život, a sada, zbog starosti stanovništva, podstiče porodice na rađanje nudeći im finansijsku podršku, prenele su agencije.

Protivnici ovog Ahmadinežadovog stava smatraju, međutim, da Iran, u ekonomskoj pogledu, nije u stanju da izdrži dalji porast populacije.

Stopa rađanja u Iranu, koji ima 74 miliona stanovnika, danas je 1,6 odsto, a nakon Islamske revolucije 1979. godine, kada je broj stanovnika bio dvostruko manji, stopa rađanja je bila dvostruko veća.

Danas je 70 odsto Iranaca mlađe od 35 godina, pa je zbog toga vlada u Teheranu 1993. godine počela da ohrabruje bračne parove da imaju samo dva deteta.
 
Islam ne odobrava abortuse radi planiranja porodice i to je veoma dobra stvar jer sada se vec zna da Iran zeli da ima veci natalitet.Izgleda da je Iranu planiranje porodice nesto sto nema racuna jer Irancima je potrijebno radjanje vise djece i da bi ta djeca sutra bili buduci vojnici.Nema nekih pouzdanih detalja iz Muhammedovog a.s. zivota da je on preporucivao vise djece.Samo je zabranjeno u Islamu cedomorstvo a to je abortus i Iranci imaju tumacenje Islama da je masturbacija zabranjena za muskarce i da je onaj koji to cini nevaljao i nije blizak Allahu.Tome se narocito pridaje paznja da se djeca od malehna vaspitavaju da ne masturbiraju nego da se zene u skorijem roku a to je kad su mladi.
Suniti na primjer imaju tolerancije prema masturbaciji i oni dozvoljavaju mastrurbaciju kao nacin da se ostane cedan od bluda.
 
Zeio bih da se izvinm sto sam slikovito objasnio kako Iranci ne smiju masturbirati.To je tacno i to je po Serijatu da se ne smije masturbirati a ima i doktorsko objasnjenje zbog cega ne valja masturbirati.Oni ce sada malo vise da radjaju zelim im srecu i Bog im podario sve najbolje.
 
Poslednja izmena:
ahmadinežad pozvao irance da imaju više dece
Politika - Pre sat i 9 minuta
TEHERAN - Iranski predsednik Mahmud Ahmadinežad danas je, treći put u samo nedelju dana, ponovio da se protivi politici kontrole rađanja u skladu sa kojom svaka porodica treba da ima samo dva deteta.

"To znači da za 40 godina neće ostati ništa od iranskog naroda... Vidimo opasnost u tome i upozoravamo na starenje stanovništva", rekao je Ahmadinežad, javila je iranska novinska agencija Isna.

Iranski predsednik je, takođe, uputio kritiku na račun onih koji oponašaju politiku Zapada koji je pre 40 godina zagovarao kontrolu nataliteta misleći da će s manjim brojem dece imati bolji život, a sada, zbog starosti stanovništva, podstiče porodice na rađanje nudeći im finansijsku podršku, prenele su agencije.

Protivnici ovog Ahmadinežadovog stava smatraju, međutim, da Iran, u ekonomskoj pogledu, nije u stanju da izdrži dalji porast populacije.

Stopa rađanja u Iranu, koji ima 74 miliona stanovnika, danas je 1,6 odsto, a nakon Islamske revolucije 1979. godine, kada je broj stanovnika bio dvostruko manji, stopa rađanja je bila dvostruko veća.

Danas je 70 odsto Iranaca mlađe od 35 godina, pa je zbog toga vlada u Teheranu 1993. godine počela da ohrabruje bračne parove da imaju samo dva deteta.

Ma glupi su Iranci da su se uledali malo na albance jos ranijih 70tih ihhhh
 
Jedino Kina ima poseban plan o porodici jer cuo sam da on imaju prava da rode samo jedno dijete kako bi se Kina uravnotezila sa brojcanoscu.Kineza je mnogo i zato mislim da oni to rade da bi ih bilo nesto manje nego sto je sad.Iranci i muslimani moraju ici na tu formulu da imaju dosta djece kako bi mogli imati stanovnistva za drzave koje naseljavaju.Muslimana je u poredjenju sa rasirenoscu islamskih drzava veoma malo i zato trebaju da se radjaju novi muslimani a pogotovu u Iranu.

Molim Allaha da mi oprosti malo sale koje ponekad proturim kao sto je bilo u proslom postu kad sam rekao da Iranac "istovara teret"'.Malo sale nije naodmet. Inace veliki sam vjernik i odan sam Allahu i pazim na moral.
 

Back
Top