Ešerihija u trudnoći????

Afroo

Zaslužan član
Poruka
111.111
Molila bi da mi neko ko je stvarno upućen u temu odgovori..kao se leči, koliko je
opasnau prvim mesecima trudnoće..šta sme da se koristi, a šta ne...rezultate
urino-kulture ćemo imati sutra...baš sam zabrinuta, a nisam se susretala sa
tim do sada..
...unapred hvala....
 
kako znas da je eserihija ako jos nije gotova urino kultura? Ukoliko imas eserihiju to ne bi trebalo da ima neki uticaj na plod a sto se tice lecenja terapija traje jedan ili tri dana a lekovi zavise od osetljivosti bakterije sto bi trebalo da utvrde iz urinokulture. Obicno se daje nitrofurantoin ili amoksicilin.
 
Affro, sad tek videh tvoje pitanje.
Ja sam je imala u obe trudnoće, pila sam antibiotike i nije bilo nikakvih problema. Bitno je da se izleči do porođaja, a čak i tada samo mora da se prati. Znam dve žene koje su je imale i u vreme porođaja i sve je bilo ok sa bebama.
Poneka novorođenčad imaju povišen CRP zbog majčinih bakterija, ali to se prati, tretira još u porodilištu i to je to.
Nemoj da brineš, na žalost ovo je veoma čest slučaj, ali nema posledica.
 
Affro, sad tek videh tvoje pitanje.
Ja sam je imala u obe trudnoće, pila sam antibiotike i nije bilo nikakvih problema. Bitno je da se izleči do porođaja, a čak i tada samo mora da se prati. Znam dve žene koje su je imale i u vreme porođaja i sve je bilo ok sa bebama.
Poneka novorođenčad imaju povišen CRP zbog majčinih bakterija, ali to se prati, tretira još u porodilištu i to je to.
Nemoj da brineš, na žalost ovo je veoma čest slučaj, ali nema posledica.

...hvala :heart:
 
......ne 1x500mg na 6h.....
po meni je to subdozirano..pije se 1g na 12h ili..500mg na 6h je kolicinski ista doza, ali onda deluje manje baktericidno a vise protivupalno..
Ovo je na specijalistickom ispitu rekao jedan profesor iz Klinickog, da ga ne imenujem..
Uz Palitrex treba piti i sto vise vode, za izmokravanje..po meni za Echerihiu je bolji Cedax, noviji je i bolji...a racunaj na to da ce posle morati da leci i vuvlvo-vaginalnu kandidijazu posle upotrebe antibiotika..
 
po meni je to subdozirano..pije se 1g na 12h ili..500mg na 6h je kolicinski ista doza, ali onda deluje manje baktericidno a vise protivupalno..
Ovo je na specijalistickom ispitu rekao jedan profesor iz Klinickog, da ga ne imenujem..
Uz Palitrex treba piti i sto vise vode, za izmokravanje..po meni za Echerihiu je bolji Cedax, noviji je i bolji...a racunaj na to da ce posle morati da leci i vuvlvo-vaginalnu kandidijazu posle upotrebe antibiotika..

...u pitanju je mala trudnoća...pa lekari kažu da je to malo problematično..inače
koristi uz palitex i neke vaginalete ali ja ne znam tačno koje....kontrola je uskoro
pa videće se dalje kako se dovija situacija....
 

Back
Top