HRONIKE CRNE CETE-Glen Kuk

LankasterR33

Zainteresovan član
Poruka
141
Verujem da je bilo vreme da se pokrne jedna tema u kojoj ce se raspravljati o ovom serijalu,(ili drugim serijalima koji nisu na vrhu top liste citanosti)nigde se ne pominje na ovom podforumu,a verujem da ima mnogo onih koji su citali ovaj serijal,pa napravih ovu temu,nadam se sa razlogom....
 
Svidja mi se to sto ne idealizuje,kao i Martin(cak,manje od njega)sto je tako karakteristicno za ovaj zanr.
Oni nisu heroji,oni su placenici.
Ne bore se za onoga ciji je cilj ispravniji,nego za onoga ko vise plati.(u pocetku,naravno)
Nemamo neki cist,prelep svet,vec je ulio neku dozu prljavosti,gotovo,kao da je opisao sadasnjicu.
I ovo je ef knjiga uz koju sam se najvise nasmejala,zaista dobar humor.
Prica-solidna,svet ef knjizevnosti je video i bolje,ali sve gorenavedeno cini knjigu zaista vrednom citanja(:
 
Svidja mi se to sto ne idealizuje,kao i Martin(cak,manje od njega)sto je tako karakteristicno za ovaj zanr.
Oni nisu heroji,oni su placenici.
Ne bore se za onoga ciji je cilj ispravniji,nego za onoga ko vise plati.(u pocetku,naravno)
Nemamo neki cist,prelep svet,vec je ulio neku dozu prljavosti,gotovo,kao da je opisao sadasnjicu.
I ovo je ef knjiga uz koju sam se najvise nasmejala,zaista dobar humor.
Prica-solidna,svet ef knjizevnosti je video i bolje,ali sve gorenavedeno cini knjigu zaista vrednom citanja(:

Pa tako nekako...Kukov stil je specifican, jer dodaje vecu dozu crnog humora,vecu dozu negativnosti likovima,sto knjigu bar sa moje strane,cini interesantniom,vremena nisu jednostavna,ali likovi se prilagodjavaju vremenima i ne biraju nacine za prezivljavanje...(nije klasicna forma epske fantastike)
 
Knjiga me je odusevila!
Stil je specifican, cenim to sto i pozitivci umiru (kao i kod Martina),
a posebno me raduje sto pisac ne razglaba svoju ideju na 1000++ strana,
kao vecina pisaca ef.
Mislim, procitao sam gotovo sve ef naslove koji su prevedeni na srpski,
i cini mi se da nema te knjige koja nije mogla da bude napisana u recimo 200 strana,
a pisac je razvuce u dva dela od po 400.:evil:
 
Svidja mi se to sto ne idealizuje,kao i Martin(cak,manje od njega)sto je tako karakteristicno za ovaj zanr.
Oni nisu heroji,oni su placenici.
Ne bore se za onoga ciji je cilj ispravniji,nego za onoga ko vise plati.(u pocetku,naravno)
Nemamo neki cist,prelep svet,vec je ulio neku dozu prljavosti,gotovo,kao da je opisao sadasnjicu.
I ovo je ef knjiga uz koju sam se najvise nasmejala,zaista dobar humor.
Prica-solidna,svet ef knjizevnosti je video i bolje,ali sve gorenavedeno cini knjigu zaista vrednom citanja(:

Potpuno se slazem sa tobom hator :)
 
Dal moze negde da se kupi izdanje na srpskom.

Neznam za ebook ali ja sam kupila sve tri knjige (na srpskom) na beogradskom sajmu knjiga 2008, i videla sam ih pre par meseci u jednoj knjizari u knez mihajlovoj ali ne mogu da se setim imena knjizare, znam da nije plato. U izdanju su izdavacke kuce MAGNET za koju nisam ranije cula, ali na knjizi ima web-
www.magnetknjige.co.yu
pa probaj to :)
 
Neznam za ebook ali ja sam kupila sve tri knjige (na srpskom) na beogradskom sajmu knjiga 2008, i videla sam ih pre par meseci u jednoj knjizari u knez mihajlovoj ali ne mogu da se setim imena knjizare, znam da nije plato. U izdanju su izdavacke kuce MAGNET za koju nisam ranije cula, ali na knjizi ima web-
www.magnetknjige.co.yu
pa probaj to :)

Kako bre sve 3, ja stigo do sedme?
 
An epic fantasy series about a band of mercenaries known as The Black Company.

Books of the North:
The Black Company (May 1984)
Shadows Linger (October 1984)
The White Rose (April 1985)

Barrowlands:
The Silver Spike (September 1989) (spinof)

Books of the South:
Shadow Games (June 1989)
Dreams of Steel (April 1990)
Books of the Glittering Stone:
Bleak Seasons (April 1996)
She Is the Darkness (September 1997)
Water Sleeps (March 1999)
Soldiers Live (July 2000)

Not Yet Published:
A Pitiless Rain (TBA)[2]
Port of Shadows (TBA)[2]

Lep sajt za trazenje razlicite literature (ako pitas da li nesto ima, najcesce ima):
http://www.***********/
 

Back
Top