Bezalkoholno pivu uz tablete

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rudjer

Iskusan
Poruka
5.513
Od prije nekoliko mjeseci imam problema sa srcem, tacnije sa preskakanjem srca. Jedno vrijeme sam se osjecao dosta lose, onda otisao doktoru i on mi prepisao presosol. Pijem ga vec mjesec dana i dosta mi je boje, iako imam utisak da jos nisam ozdravio 100%. Posto sam veliki ljubitelj piva, tesko mi je pala doktorova naredba da ne smijem piti alkohol. Pridrzavam se toga, ali mi nekidan pade na pamet da bih mogao piti bezalkoholno pivo. Sta mislite, da li smijem piti to pivo uz ove tablete za srce?
 
Od prije nekoliko mjeseci imam problema sa srcem, tacnije sa preskakanjem srca. Jedno vrijeme sam se osjecao dosta lose, onda otisao doktoru i on mi prepisao presosol. Pijem ga vec mjesec dana i dosta mi je boje, iako imam utisak da jos nisam ozdravio 100%. Posto sam veliki ljubitelj piva, tesko mi je pala doktorova naredba da ne smijem piti alkohol. Pridrzavam se toga, ali mi nekidan pade na pamet da bih mogao piti bezalkoholno pivo. Sta mislite, da li smijem piti to pivo uz ove tablete za srce?
pitaj tvog doktora, kardiologa...ako nema alkohola onda bi moglo:roll:
 
Presolol je selektivni beta blokator i ima funkciju da sprecava "preskoke srca", kao i aritmije koje mogu biti posledica tih preskoka.
Inace osim toga smanjuje pritisak, broj otkucaja srca kao i snagu srcane kontrakcije.
Ne bih ga kombinovala sa alkoholom.
A ta "preskakanja srca" mogu biti posledica i psihičke tenzije.
 
Dobro, ne bih ja sad odmah poceo sa gajbom alkoholnog piva, vec mozda popio ponekad 1-2 mala bezalkoholna piva. Valjda to moze, jer nekad jedem i salatu sa sirectom koje isto ima nekog alkohola. Mislim da i sok od jabuke ima alk, naravno u malim kolicinama.
 
Ja ipak ne bih mesala alkohol i lekove,pogotovo tako ozbiljne lekove koji se daju kod srcanih oboljenja. Imas druge vrste zadovoljstva i setnja je zadovoljstvo i to je mnogo korisnije nego ispijanje piva. ;)

Koliko ja piva popijem od toga bi propala fabrika, a ko voli da se šeta neka izvoli,mene mrzi i do prodavnice da odem, samo sam toliko hteo reći da od jednog piva se ne umire,ako mu je to zadovoljstvo neka popije to,ne do besvesti nego JEDNO pivo,ako mu od toga pozli,budite sigurni da više neće ni omirisati pivo a ne da popije.
 
Poslednja izmena:
23.jpg


Ovo sarajevsko pivo uopšte nema alkohola, možda ima negde kod nas da se kupi.

Ja sam kod nas video ovo bezalkoholno pivo:
a9ab19bf4b.jpg


Na njihovom sajtu piše:Union brezalkoholno pivo je naravna pijača za vse, ki uživajo v okusu piva, vendar ne želijo ali ne smejo uživati alkohola. Znači i za one koji ne smeju.
 
Zbog bolesti pijem lek, P.R.V, a pivo pijem iz zadovoljstva:mrgreen::super:

Šta znači P.R.V.?
Koliko godina imaš?

Sve što sam ti odgovorila svodi se na jedno - ne verujem da u bezalkoholnom pivu nema 0% alkohola. Mislim da je to reklama za odredjene vernike koji bi da budu vernici, ali i da popiju ;).
Kakve simptome imaš?
Na osnovu kojih pregleda i analiza ti je kardiolog prepisao Presolol?

P.S. ne bih da se ovde reklamira bezalkoholno pivo u kombinaciji sa bilo kojim lekom
 
Policitemija Rubra Vera,od 24 godine bolujem od njega,sad imam 43 god,pod temom policitemija sve je napisano,da ne pisem ponovo,nije mi svejedno ali držim se.pre bolesti nisam pio uopšte,ni kafu ni alkohol niti pušim,posle toga sam malo promenio pogled na svet,kad čovek oboli od neizlečive bolesti i pita se zašto baš mene i ne nađe odgovor onda se malo zamisli u sebe i neka zadovoljsva ipak dopusti sebi. Pozdrav.
 
Policitemija Rubra Vera,od 24 godine bolujem od njega,sad imam 43 god,pod temom policitemija sve je napisano,da ne pisem ponovo,nije mi svejedno ali držim se.pre bolesti nisam pio uopšte,ni kafu ni alkohol niti pušim,posle toga sam malo promenio pogled na svet,kad čovek oboli od neizlečive bolesti i pita se zašto baš mene i ne nađe odgovor onda se malo zamisli u sebe i neka zadovoljsva ipak dopusti sebi. Pozdrav.

Zaista mi je žao. Moj dobar prijatelj boluje od iste. U sred leta je u džemperu jer mu je hladno. I on ponekad klone. Sad je u fazi kada puši :(
Slažem se sa Hedonistom da treba da živiš i uživaš u životu, ali ne tako što ćeš sebi nauditi. Posavetuj se sa svojim lekarom jer na forumu nećeš dobiti adekvatan odgovor.
 
opusti se i zivi..koliko znam lekara i svestenika koji propagiraju neka pravila a sami ih znatno krse..svako najbolje zna za samog sebe sta mu prija a sta ne..

..... a boluju od ovakve ili slične po težini bolesti!?
Koje je ono osnovno pravilo u medicini - ne nauditi, čini mi se. Ili smo etiku polagali kod različitih profesora i učili iz različitih udžbenika....
Ovo shvati kao uvod u opomenu.
 
..... a boluju od ovakve ili slične po težini bolesti!?
Koje je ono osnovno pravilo u medicini - ne nauditi, čini mi se. Ili smo etiku polagali kod različitih profesora i učili iz različitih udžbenika....
Ovo shvati kao uvod u opomenu.
Nisi shvaila moj post, nemoj da pocinjes kao svi drugi bivsi moderatori da me nesto opominju, pusti da svako ima svoje misljenje, on covek sada negde pijucka pivo i bas ga briga. Ako sam sebi ne zeli da pomogne ili mu njegov lekar nije rekao nesto o alkoholu i beta blokatorima dzaba mi ovde da drvimo.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nemojte se tuci, nije lijepo.

Znate sta? Ja za 10-ak dana idem na kontrolu kod tog kardiologa i bas cu ga pitati za bezalkoholno i alkoholno pivo. To je najbolje resenje. Kad sam izdrzo mjesec dana bez kapi alkohola, izdrzacu jos 10 dana.

Hvala na komentarima i pozdrav!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top