Treba mi zanimljivo i bezbedno letovanje za tinejdzera

Ona Marge

Veoma poznat
Poruka
10.580
On je sesnaestogodisnjak, mi cekamo bebu pa nisam ja u stanju nigde da putujem, a zeleli bi smo da mu priustimo neko lepo letovanje, odmor za ovaj raspust.
Zna li neko nekakav organizovan deciji kamp, organizovan odlazak na more sa nekim ko ce malo voditi racuna o deci ili sl.
Sve smo se nadali da ce skola nesto organizovati, ali nista od toga. Ne zelim nigde da ga saljem samog, bez bilo kakvog nadzora, a opet, ne zelim da ostane kuci. Ici ce, naravno kod dede na selo, ali ja bi da mu pruzim nesto uzbudljivije. :think:
 
Malo ja imam rodjaka...a i svi oni nesto po banjama, jednom ga vodila baka pa je poludeo od dosade, nesto bi gde ima njegovih vrsnjaka, nekada je bilo sa skolama organizovano, pa neki izleti sa izvidjacima... a nista ne nadjoh tome slicno.
U Sloveniji, na primer ima organizovanih kampova za Brake dance, pa neki kao Metalci, pa ko zna sta jos, a kod nas nista
 
Hm, zivimo na Palicu, njegovi prijatelji vecinom nisu ni isli nikada na more...valjda zbog finansija, ovo je seoska sredina po mentalitetu i malo koji roditelj pusta dete i na ekskurzije. Opravdanja su im da je i na Palicu lepo, imaju jezero, bazen, prirodu... sto i jeste u neku ruku tako, zbog toga smo se i mi ovde doselili pre 8 godina i vrlo tesko nam pada kada odemo negde na letovanje i bude nam losije nego kod kuce (sto je sa Bugarskom bio slucaj).
A ja letovanje dozivljavam kao avanturu i to zelim i njemu, hvala na predlogu za izvidjace, to cu se raspitati, ali ako neko ima jos neki predlog...samo izvolite, dobrodosli su.
 
Kod nas imaju razne skole stranih jezika i oni vode u Pariz, London na 10 dana... London je bas skup, negde oko 1000 evra, a Pariz je jeftiniji... Kod mene u odeljenju njih par islo sa tom nastavnicom iz te privatne skole, neki isli kod nje na engleski a neki ne... Iz nase osnovne skole uciteljica vodi na more u Grcku na 10 dana, isto moze da se ide iako nisi iz te skole... Mada je bolje kad bi imao drustvo svoje, pa oni preko neke skole isli na letovanje, moji svi tako rade...
 
On je sesnaestogodisnjak, mi cekamo bebu pa nisam ja u stanju nigde da putujem, a zeleli bi smo da mu priustimo neko lepo letovanje, odmor za ovaj raspust.
Zna li neko nekakav organizovan deciji kamp, organizovan odlazak na more sa nekim ko ce malo voditi racuna o deci ili sl.
Sve smo se nadali da ce skola nesto organizovati, ali nista od toga. Ne zelim nigde da ga saljem samog, bez bilo kakvog nadzora, a opet, ne zelim da ostane kuci. Ici ce, naravno kod dede na selo, ali ja bi da mu pruzim nesto uzbudljivije. :think:

Најбоље би било да се распиташ да ли његови вршњаци иду сами негде на летовање. Не би било лоше да се више њих организују па да негде проведу неколико дана одмора.
Мало је глупо слати га на курсеве, школе у природи итд..планира се одмор, а не школа.
 
Dobro bre ljudi, zar vi nikad u životu niste imali 16 godina?
Koji normalan tinejdžer ima isto vidjenje dobrog letovanja kao njegovi roditelji?
Sve što je za roditelje OK, za malog će garant predstavljati mučenje dosadom.

Uh, kad se setim šta sam radio na letovanju kad sam imao 16 godina... dan danas, posle više od četvrt veka ne smem to majci da ispričam da je ne strefi nešto na nervnoj bazi!

Zaključak - daj detetu onoliko para koliko možeš da izdvojiš i pusti ga nek sam sa društvom organizuje letovanje. Tvoje je samo da pokušaš da utičeš na njega da izabere da ne krene na letovanje sa nekim bolidima, nego s drugarima na koje može da se osloni.
 
Pa sta da vam kazem , i ja sam u to vreme isla na kampovanje sa tri drugarice na Hrvatsko primorje, vozom, nije bilo mobilnih telefona, kamp je bio u sumi i super smo se provodile.
On zaista nije takav tip i to me nervira, nema ni drustvo koje bi takvu ideju podrzalo. Novac za njegovo letovanje nije problem (u granicama razuma) ali stvarno ne znam sta bi. Navikao je da kada idemo zajedno , lutamo po pustim plazama, istrazujemo nove predele, ludujemo po akvaparkovima... i pri tom se oseca sigurno i zasticeno, uopste nema potrebu da rizikuje i oseti adrenalin sam , svojim postupcima.
Zato trazim nesto organizovano da bi se malo odlepio i stekao neku zelju da sam istrazuje i dozivi nesto.
 

Back
Top