VIP najskuplja i najgluplja mreža

digi tv

Aktivan član
Poruka
1.390
Definitivno je VIP najskuplji operater u Srbiji a možda i šire.Pre nekoliko dana dobio sam na poklon VIP karticu i aktivirao sam usligu bonus 1000 dinara u mreži,ali nakon nekoliko dana i svega 100 minuta razgovora ostao sam bez bonusa!Tek tada sam shvatio da nisam dobio 1000 minuta za razgovor nego 1000 dinara,pa kad podelimo 1000 sa 10 dinara po minuti dođemo do cifre 100 minuta za razgovor,alo to nije sve nego sam saznao da je cena sms poruke oko 4 dinara,pošto sam bio ostao bez kredita i to u pola razgovora ,odma sam izvadio karticu i više mi ne pada na pamet da je stavljam.I na kraju da ne zaboravim reći da bi dobili bonus od 1000 dinara morate uplatiti 200 dinara i akcija traje samo 7 dana.
 
Definitivno je VIP najskuplji operater u Srbiji a možda i šire.Pre nekoliko dana dobio sam na poklon VIP karticu i aktivirao sam usligu bonus 1000 dinara u mreži,ali nakon nekoliko dana i svega 100 minuta razgovora ostao sam bez bonusa!Tek tada sam shvatio da nisam dobio 1000 minuta za razgovor nego 1000 dinara,pa kad podelimo 1000 sa 10 dinara po minuti dođemo do cifre 100 minuta za razgovor,alo to nije sve nego sam saznao da je cena sms poruke oko 4 dinara,pošto sam bio ostao bez kredita i to u pola razgovora ,odma sam izvadio karticu i više mi ne pada na pamet da je stavljam.I na kraju da ne zaboravim reći da bi dobili bonus od 1000 dinara morate uplatiti 200 dinara i akcija traje samo 7 dana.

И чему је проблем онда? :dontunderstand: ја користим ВИП већ 2 године, немам замерки на рад....

Nemaš zamerke na rad????:neutral:
Telenor je zakon za mobilnu telefoniju u Srbiji! :rtfm:

Pa problem je u tome što su najskupjli:rtfm:

Govori samo u sovje ime korisnik sam VIP-a od pocetka i kao stari clan ili nazovi kako zelis imam vise pogodnosti, ako si od nedavno "clan" onda je sve jasno i sam si kriv jer te niko nije terao da uzmes karticu a sad se bunis. Recimo imam jos uvek duplu dopunu i to mi sasvim odgovara. A to je prvi put u mesecu kad uplatim duplira mi se iznos i stvarno od 500 dinara 250 su moji :).
Pretpostavljam da si pokusaao sa VIP-om da bi pustao kretenske poruke na seksi kanalima, jer su navodno jeftiniji :)
 
Ma kakve seksi poruke poslao sam 1 običnu poruku prijatelju čisto da vidim kolko skida,gledaj sad ovo:u Telenoru za 100 din dobiješ 1000 minuta u mreži koje važe 7 dana a u VIPU 1000 dinara a to nije isto jer 1000 minuta je preko 15h priče a 1000 din je sat ipo priče.Imao sam jea VIP broj još kad se pojavio u Srbiji.
 
Pa više ga i ne koristim,sad koristim MTS i telenor,na MTS imam 2010sms i prema svim mrežama i važi do kraja godine a svaki put kad uplatim 200din dobijem 2010sms ka svim mrežama,tako da je ta akcija sa CD Miligram za sada najbolja što ja MTS ikada ponudio
 
Ja koristim VIP prepaid od kad se pojavio i od skoro VIP postpaid, sasvim su ok. Recimo ja sam trenutno do kraja godine na promociji, uplatis 200 dinara, dobijes 2000 dinara kredita da zoves VIP mrezu, 2000 sms/mms poruka, to traje 7 dana. Cena prvog minuta razgovora je 15 dinara (5,9 uspostava + PDV + PUMT = 7,5 dinara + 5,9 minut + PDV + PUMT = 7,5 dinara), svaki naredni minut je 7,5 dinara, poruka jeste skupa, ali ja koristim samo ka vip mrezi.
Korisnicki servis je za cistu desetku. Nazoves i trazis promociju koju hoces, oni te prebace na ono sto ti se svidja. Sad je tu i ona promocija 1 miliion besplatnih sms u VIP mrezi. I to imam.
Moja devojka je zaboravila da uplati na vreme kredit (posto mora 200 dinara na 30 dana), zakasnila je 3 dana, nije imala vise te besplatne poruke, nazvala, oni joj dali novih milion poruka i rekli da je ok.
U sustini, prepaid je skup ako zoves druge mreze, ako zoves samo VIP onda je dzabe, kao sto je i kod drugh operatera i poziva u njihovim mrezama.
O kvalitetu signala da ne govorim, signal se ne gubi (bar meni) nigde i savrseno cujem sagovornika kao i on mene.
Postpaid je mnoogo povoljniji, njima je to i cilj, da predjes na postpaid i ugovor.
 
Ja koristim VIP prepaid od kad se pojavio i od skoro VIP postpaid, sasvim su ok. Recimo ja sam trenutno do kraja godine na promociji, uplatis 200 dinara, dobijes 2000 dinara kredita da zoves VIP mrezu, 2000 sms/mms poruka, to traje 7 dana. Cena prvog minuta razgovora je 15 dinara (5,9 uspostava + PDV + PUMT = 7,5 dinara + 5,9 minut + PDV + PUMT = 7,5 dinara), svaki naredni minut je 7,5 dinara, poruka jeste skupa, ali ja koristim samo ka vip mrezi.
Korisnicki servis je za cistu desetku. Nazoves i trazis promociju koju hoces, oni te prebace na ono sto ti se svidja. Sad je tu i ona promocija 1 miliion besplatnih sms u VIP mrezi. I to imam.
Moja devojka je zaboravila da uplati na vreme kredit (posto mora 200 dinara na 30 dana), zakasnila je 3 dana, nije imala vise te besplatne poruke, nazvala, oni joj dali novih milion poruka i rekli da je ok.
U sustini, prepaid je skup ako zoves druge mreze, ako zoves samo VIP onda je dzabe, kao sto je i kod drugh operatera i poziva u njihovim mrezama.O kvalitetu signala da ne govorim, signal se ne gubi (bar meni) nigde i savrseno cujem sagovornika kao i on mene.
Postpaid je mnoogo povoljniji, njima je to i cilj, da predjes na postpaid i ugovor.

U ovome je suština problema VIP-a. On kao mali operater (sa manje od 10% učešća na tržištu), ukoliko želi da privuče nove korisnike mora da obezbedi ISTU CIJENU prema svim mrežama....Jer, zašto bi neko uzeo VIP mobile prepaid ili postpaid broj ako nema nikog u toj mreži (sto je sada vrlo verovatno)...
Čak i veliki operateri u Srbiji i regionu sve više idu ka formiranju takvih tarifnih paketa gde će cijena minuta razgovora/SMS/MMS-a biti ista, bez obzira na pozivanu mrežu u okviru iste zemlje.
Ja sam prepaid VIP broj posedovao jer sam mislio da cu imati nize cene roaming-a u Hrvatskoj i Sloveniji, međutim, cijene dolaznih i odlaznih poziva u okviru MAG zemalja su ili iste ili par dinara niže od onih koje Telenor i mt:s propisuju ka tim zemljama. Isto tako, mnogi moji prijatelji su, koristeći usluge makedonskog VIP-a, samom u tranzitu kroz ovu zemlju, za par dolaznih i odlaznih poziva dobijali astronomske račune, za koje nisu mogli da dobiju specifikaciju, pošto "nema tehničkog rešenja" za takvo što..:neutral:
 
Od prvih dana VIP-a u Srbiji koristim njihove postpejd usluge i mogu reci da sam prezadovoljan. Nisam primetio da me "klepecu' za minute [koristim paket 325], nikada mi nije pukla veza sto mi se cesto desava sa MTS-om [imam njihov sluzbeni] no od skora imam jedan problem pa ako ima neko ko moze da pomogne bio bih mu zahvalan do neba :
Imam NOKIA 5610 i do skoro sam preko OPERA-mini se spajao na internet i nije bilo nikakvih problema ali od pre neki dan mi to ne uspeva osim preko onog klaiscnog web pretrazivaca sto ce reci da internet radi i da nije VIP-ova greska. Obnovio sam softver na telefonu tj osvezio posto sam inace imao najnoviju verziju 10.00, dobio sam ponovo podesavanja od VIP-a i opet ista prica. Opera nece da se spoji i kaze da treba da vidim podesavanja mreze ili da se obratim svom dobavljacu usluga. Obratio sam se kor servisu gde su mi ljubazne operaterke rekle da skinem najnoviju verziju opera-mini 5.0 i da ce biti ok. I to sam uradio ali opet isto. Bio sam u poslovnici VIP-a u Nemanjinoj gde mi je zaposleni momak rekao da to nije do njih jer mi na obicnom pretrazivacu radi internet i da ne moze da mi pomogne. Najgore je sto ja znam da sam to koristio dugo vremena i da preko opera-mini mogu sve zivo da otvaram a sad ne moze.

Ako neko moze da pomogne bio bih mu zahvalan, da ne menjam ovako dobar telefon zbog ovoga.

Pozdrav
 
Не знам, нисам приметио...
900 минута
900 порука
900 мб преноса података
= 2500 дин

Смешно.

Hm, ja sam jedna od onih koje zavise od telefona :lol:
Ne postoji postpaid koji nisam imala i paket o kome ne znam sve. Stalno menjam brojeve i mreze prema trenutnim potrebama dal je to sms ili minuti, dal putujem pa zbog roaminga , to naravno na prepaid karticama koje naravno ukljucujem cim se pojavi poneka promocija kao dopuna uz glavni postpaid br. Imam isti ovaj paket vipa i prezadovoljna sam. Signal im je odlican, imaju za tu cifru najvise minuta , ostale mreze za pretplatu u toj vrednosti nude 700 min u Telenoru je to neki prenesi paket, a u mts-u mix, ja mislim :think:
 
Koristim Telenor i nemam zamerki.

Btw:
300 minuta van telenor mreže
1000 minuta u telenor mreži (ovde su stavili malu caku)
1000 SMS-ova
1 GB podataka
mesečno (što ne potrošiš, prenosi se naredna 3 meseca)=

1500 + pdv = 1900
Vip je povoljniji u svakom slučaju. 325 min za sve mreže, 1000 min u svojoj mreži, 325 sms-mms (nebitno) i isto interneta kao i Telenor sa tim što sve to košta mnogo manje tj 1.180 din sa svim porezima. O kvalitetu mreže nebih komentarisao jer njihovu mrežu koristim toliko dugo da sam i zaboravio od kad. Da ne valja odavno bih odjavio. Vip je ubedljivo povoljniji. Pozdrav !
 
Poslednja izmena:
...i isto interneta kao i Telenor...

Netačno. Telenor nudi svakog meseca po 1 GB interneta koji se može preneti u naredna 3 meseca, a VIP nudi 325 MB koji vaze samo u tekućem mesecu. Sav preostali saobraćaj, izuzev ovih 1000 minuta u Telenor mreži se takodje prenosi u naredna 3 meseca, što za tu cenu pretplate (1490 dinara + porezi) pruža mnogo veću fleksibilnost u trošenju saobraćaja iz meseca u mesec, kako se navike menjaju.

Uz sve to, Telenor nudi i neograničen broj besplatnih WEB2SMS (slanje SMS poruka preko web portala Moj Telenor) poruka u okviru mreže svakog meseca, ukoliko se korisnik odluči da svoje mesečne račune prima na e-mail adresu, bez papirne verzije računa.

VIP koristi Telenor mrežu kao nacionalnog roaming partnera na širem području Srbije, tako da je stepen kvaliteta signala, dok god si korisnici u Telenor mreži, na visokom nivou.
 
Poslednja izmena:
300 minuta van telenor mreže
VIP nudi 325 minuta van VIP mreze
1000 minuta u telenor mreži (ovde su stavili malu caku)
1000 minuta u VIP mrezi - ista stvar
1000 sms-mms [ovde smo bolji]
VIP nudi 325 MB - ovde je VIP u minusu
mesečno (što ne potrošiš, prenosi se naredna 3 meseca)
Klasicna navlaka. Ako hoces da stedis onda uzmes manji paket. Kao, sledeceg meseca planiras da razvezes po prici pa da ti se nadju proslomesecni minuti :hahaha:
1500 + pdv = 1900
900 din + pdv = 1180 din - :eek: ZAMALO PA DUPLO SKUPLJE i da nije interneta VIP bi bio duplo povoljniji da ne ponavljam za minute[Telenor 300- Vip 325].




Obrni-okreni, ako je neko imao makar dvojku iz matematike videce sta je povoljnije




.
 
VIP nudi 325 minuta van VIP mreze1000 minuta u VIP mrezi - ista stvar1000 sms-mms [ovde smo bolji]VIP nudi 325 MB - ovde je VIP u minusuKlasicna navlaka. Ako hoces da stedis onda uzmes manji paket. Kao, sledeceg meseca planiras da razvezes po prici pa da ti se nadju proslomesecni minuti :hahaha:900 din + pdv = 1180 din - :eek: ZAMALO PA DUPLO SKUPLJE i da nije interneta VIP bi bio duplo povoljniji da ne ponavljam za minute[Telenor 300- Vip 325].




Obrni-okreni, ako je neko imao makar dvojku iz matematike videce sta je povoljnije




.

cijena je od 1500 sa porezima, Jerotije...:neutral:
 
Netačno. Telenor nudi svakog meseca po 1 GB interneta koji se može preneti u naredna 3 meseca, a VIP nudi 325 MB koji vaze samo u tekućem mesecu. Sav preostali saobraćaj, izuzev ovih 1000 minuta u Telenor mreži se takodje prenosi u naredna 3 meseca, što za tu cenu pretplate (1490 dinara + porezi) pruža mnogo veću fleksibilnost u trošenju saobraćaja iz meseca u mesec, kako se navike menjaju.

Uz sve to, Telenor nudi i neograničen broj besplatnih WEB2SMS (slanje SMS poruka preko web portala Moj Telenor) poruka u okviru mreže svakog meseca, ukoliko se korisnik odluči da svoje mesečne račune prima na e-mail adresu, bez papirne verzije računa.

VIP koristi Telenor mrežu kao nacionalnog roaming partnera na širem području Srbije, tako da je stepen kvaliteta signala, dok god si korisnici u Telenor mreži, na visokom nivou.

Kada sam ja imao VIP karticu (među prvima) VIP je koristio mts kao nacionalni roaming, pa ih je mts šutnuo....Zašto ne otkažete vip-u roaming, pa im konačno pokupite korisnike i ugasite tu mrežu? :think:
 

Back
Top