Homeopatija

@bojna:
Zasto se dzabe raspitujes kad vec u statu imas negativan stav i ne zelis da pokusas da razumes tudje postove. Ako je u zemljama u Evropi homeopatija priznata kao sastavni deo tradicionalne medicine, zasto bi ti to uporedjivala sa bajanjima i vracarama.
Ja sam inace odlazila kod jednog homeopate, ona je lekar specijalista, jako fina i ljubazna zena, uzimala sam neke lekice, popravio mi se imunitet i evo kuc,kuc nemam nikakvih problema vec duze od godinu dana.
 
paz sad ovo bojna
po otem tvom stavu ono što nemoš d svatiš i objasniš to nemož d fercera i nepostoji.ondak su zgrešili oni štoj su ti objasnili o bakcilima i kako boles nastaje jel da nisu ti se nebi ni razbolela hipotetički
po toj logiki ispane daj onaj što niš nezna najpametniji.nekaki zen budizam šta li je
eto mene filozofiram a tema na zdravlju.lepo oni reče d nevalja štoj ovdi prebacita
 
Ta logika je danas vrlo "ispravna" tj. stvarno bi bilo bolje da nešto do pola priučeno nije ni čuto....

Kad vidim kako se komadaju aspirini i antibiotici, pa da se leži i odleži do kraja , pa neka su na svoju ruku, iako mogu da naprave dar mar....ali moja tetka je očiti primer kako se prave novi sojevi rezistentnih organizama, večito puna virusa i bakterija, u drakstoru, i večito na antibioticima...ne sećam se da sam je u zadnjih 20 godina video bez da uzima antibiotike....
 
Moram da kažem i sledeće, iako se vama čini da je bojna nešto neobično učinila, 99% ljudi je istog stava kao i ona, što će reći svoju logiku i svoja očekivanja stavljaju na prvo mesto , a ne mogućnosti , kombinatoriku , isključivanje, razmišljanje.

Da ne bude zablude, ovakav pristup možemo nazvati glupošću, ali onda su svi glupi.
Moćemo zvati ograničenošću, e tu već neću preterano da se bunim , jer ograničenost postoji i može samo da se smanjuje....ne i da se ukine....mada je najbolji put nikada ne zatvarati vrata novim prostorima i idejama (što se kao čini da je normalno , ali kod 99% ljudi nije slučaj. Znači ne 97% nego baš 99% i više.)

Bez obzira i uz ovakvo ograničenje dolazi do znatnog napretka i otkrića, a tek kako bi uz tim ovakvih bića....Medjutim obično su takvi ljudi na ziceru , jer ili prednjače ili su nerazumljivi ili nisu razvili socijalne veštine i hijararhijsko nadmetanje.....
 
Limette:
@bojna:
Zasto se dzabe raspitujes kad vec u statu imas negativan stav i ne zelis da pokusas da razumes tudje postove. Ako je u zemljama u Evropi homeopatija priznata kao sastavni deo tradicionalne medicine, zasto bi ti to uporedjivala sa bajanjima i vracarama.
Ja sam inace odlazila kod jednog homeopate, ona je lekar specijalista, jako fina i ljubazna zena, uzimala sam neke lekice, popravio mi se imunitet i evo kuc,kuc nemam nikakvih problema vec duze od godinu dana.


razumem tudje postove. za evropu me boli k. kad ja nemam mogucnosti ni da stignem do tamo. verujem da ti je taj homeopata pomogao. preformulisala sam pitanje. sad je vajda malo jasnije sta me interesuje
 
gurbet:
paz sad ovo bojna
po otem tvom stavu ono što nemoš d svatiš i objasniš to nemož d fercera i nepostoji.ondak su zgrešili oni štoj su ti objasnili o bakcilima i kako boles nastaje jel da nisu ti se nebi ni razbolela hipotetički
po toj logiki ispane daj onaj što niš nezna najpametniji.nekaki zen budizam šta li je
eto mene filozofiram a tema na zdravlju.lepo oni reče d nevalja štoj ovdi prebacita


pa da moguce je i to da nepostoji. al interesuje me ucenje na ljudskoj patnji...pogledaj temu
taj tvoj jezik ja jako tesko razumevam, ajd posalji neki svoj klon.
 
Tuzni_patak:
Ta logika je danas vrlo "ispravna" tj. stvarno bi bilo bolje da nešto do pola priučeno nije ni čuto....

Kad vidim kako se komadaju aspirini i antibiotici, pa da se leži i odleži do kraja , pa neka su na svoju ruku, iako mogu da naprave dar mar....ali moja tetka je očiti primer kako se prave novi sojevi rezistentnih organizama, večito puna virusa i bakterija, u drakstoru, i večito na antibioticima...ne sećam se da sam je u zadnjih 20 godina video bez da uzima antibiotike....

ti si valda naucio al bas sve do kraja. pa ja sam bas i zato poslala pitanje da ne budem do pola priucena, a vidim da se tebi vec znanje presipa.
zena verovatno nije ni cula za lecenje homeopatijom, pa bi mogao ti malo da joj objasnis ovo sto si ovde rekao ili mislis da je najbolje da ona sama to shvati(pod pretpostavkom da ti je stalo do nje a cini mi se da nije.
 
Tuzni_patak:
Moram da kažem i sledeće, iako se vama čini da je bojna nešto neobično učinila, 99% ljudi je istog stava kao i ona, što će reći svoju logiku i svoja očekivanja stavljaju na prvo mesto , a ne mogućnosti , kombinatoriku , isključivanje, razmišljanje.
Da ne bude zablude, ovakav pristup možemo nazvati glupošću, ali onda su svi glupi.
Moćemo zvati ograničenošću, e tu već neću preterano da se bunim , jer ograničenost postoji i može samo da se smanjuje....ne i da se ukine....mada je najbolji put nikada ne zatvarati vrata novim prostorima i idejama (što se kao čini da je normalno , ali kod 99% ljudi nije slučaj. Znači ne 97% nego baš 99% i više.)
Bez obzira i uz ovakvo ograničenje dolazi do znatnog napretka i otkrića, a tek kako bi uz tim ovakvih bića....Medjutim obično su takvi ljudi na ziceru , jer ili prednjače ili su nerazumljivi ili nisu razvili socijalne veštine i hijararhijsko nadmetanje.....


ja ne znam sta tu i kome moze da bude tako neuobicno,sto mi ne kazes konkretno, koji pristup, jel onaj u temi. pa ljudi na sve strane tako pricaju, i ja ih razumem sta misle, obicno razumem i sta ih interesuje,a uz to ih ne zajebavam nikakvom logikom.
e posto si me uzeo za primer ja necu reci da ovo nije tacno, jer bas i ne razumem sasvim, svoje ocekivanje,pa sta, sta u tome ima tako cudno, ograniceno i glupo i stresno
normalno je da svoje zelje stavis na prvo mesto i da tako delujes, a s neba moze pasti al svasta. jel si ti vidovit. e ja nisam. mogucnosti, kombinatorika, iskljucivanje, pre nego sto nesto uradim 6x razmislim i to sve me je dosta puta izneverilo i gotovo uvek me prevari. pogotovo bas razmisljanje. sto se tice gluposti zezaj ti tako svoje ortake, al znaj da zenska pamet nije isto sto i muska
 
P.s. Mislim da se homeopatijom ne mogu leciti dusevne bolesti (to je moj stav). Takodje, ne verujem u vec pomenuto 'ucenje patnjom' - to je sadisticko zlostavljanje koje ne vodi i ne moze da vodi nicemu dobrom, kreira emotivne idiote i invalide i nema nikakvog opravdanja u 'tretmanu' mentalnih (ili emotivnih) stanja. Pozdrav
 
Ja sam homeopatijom, malo je reći, oduševljena. Ceo princip dejstva mi je prilično teško prihvatljiv i objašnjiv, u kategoriji 'zvuči šašavo', ali definitivno - deluje. Ličnih iskustava, za sada, imam od bronhitisa, preko neuporedivo ređih i podnošljivijih migrena, do generalnog poboljšanja zdravlja i mentalnog stanja (za homeopatski staž od nepunih godinu dana). U najkonkretniji uspeh svrstavam izlečenje streptokokne upale grla kod svog sina (potkrepljen brisom grla pre i posle). Njegov specifični problem sa ADHD dijagnozom je drastično manji, ali ga moj muž pripisuje odrastanju i sazrevanju, pa neka to ostane 'otvoreno'.
 
Kao i apunktura i homeopatija zauzima važno mesto u lečenju. Engleska kraljevska porodica se leči kod homeopata.
Zbog nedostataka vremena ne mogu da više pišem o tome. Ali, nastavak sledi uskoro :)
 
Pozdravljam izbor teme :) Drago mi je da homeopatija zauzima sve važnije mjesto u načinu liječenja budući da sam i ja koristila neke od homeopatskih lekova i zaista su mi pomogli.
Budući da nisam ništa koristila već par godina,na ljeto ću ponovno da odem kod svog homeopate jer vjerujem da više nisam onaj element iz periodičnog sistema koji sam bila da bih vidjela koji sam sada.
 
Kao i apunktura i homeopatija zauzima važno mesto u lečenju. Engleska kraljevska porodica se leči kod homeopata.
Zbog nedostataka vremena ne mogu da više pišem o tome. Ali, nastavak sledi uskoro :)

Ne samo Engleska kraljevska, nego i sve ostale porodice sa tradicijom vode računa o svom nasledju. Običnom narodu plasiraju hemiju a izabrani su daleko od toga.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top