pametne zene

Niko nije sam sebi dovoljan, ali neki ljudi umeju da ostave utisak kao da su sami sebi dovoljni...Poenta je u tome da oni ne pokazuju neke jace emotivne reakcije i ne prave dramu ni od cega..Sto je samo maska...:hvala:

Jake emotivne reakcije i pravljenje drame nisu skidanje maske nego nedostatak svesnosti.
Kad se dobro razmisli o tome sta je zapravo bitno u zivotu, onda ispoljavanje jakih emocija nestane a nastane mudrost koja ih kanalise tako sto ih pretvara u dobra dela i ostajemo bez ikakve uznemirenosti koju smo pre toga shvatali kao deo pozitivne emocije, a ona je zapravo jedna cela negativna emocija.
 
Jake emotivne reakcije i pravljenje drame nisu skidanje maske nego nedostatak svesnosti.
Kad se dobro razmisli o tome sta je zapravo bitno u zivotu, onda ispoljavanje jakih emocija nestane a nastane mudrost koja ih kanalise tako sto ih pretvara u dobra dela i ostajemo bez ikakve uznemirenosti koju smo pre toga shvatali kao deo pozitivne emocije, a ona je zapravo jedna cela negativna emocija.

:klap::klap:
 
Pametna zena je sama sebi dovoljna i sama sobom zadovoljna.

Niko nije sam sebi dovoljan, ali neki ljudi umeju da ostave utisak kao da su sami sebi dovoljni...Poenta je u tome da oni ne pokazuju neke jace emotivne reakcije i ne prave dramu ni od cega..Sto je samo maska...:hvala:

Biti dovoljan sam sebi ne znaci biti uvek sam nego ne biti usamljen kad si sam i biti u miru sa sobom i kad si sam i kad nisi.
 
Jake emotivne reakcije i pravljenje drame nisu skidanje maske nego nedostatak svesnosti.
Kad se dobro razmisli o tome sta je zapravo bitno u zivotu, onda ispoljavanje jakih emocija nestane a nastane mudrost koja ih kanalise tako sto ih pretvara u dobra dela i ostajemo bez ikakve uznemirenosti koju smo pre toga shvatali kao deo pozitivne emocije, a ona je zapravo jedna cela negativna emocija.

a za zene je ..prati svoju emociju uglavnom kljuc onoga.."biti zena"
 
.... muskarac zeli zenu koju moze da kontrolise, da je zlostavlja, vara, da sa njom manipulise....glupa ili pametna njima je svejedo dok mogu tako da se ponasaju...mislim da se pored ovih pametnih pretvaraju u prave psihopate - sa njima vode rat do istrebljenja :D
 
.... muskarac zeli zenu koju moze da kontrolise, da je zlostavlja, vara, da sa njom manipulise....glupa ili pametna njima je svejedo dok mogu tako da se ponasaju...mislim da se pored ovih pametnih pretvaraju u prave psihopate - sa njima vode rat do istrebljenja :D
..hmm...pa zar bi bila onda pametna, ako je nashla budalu i psihopatu iz tvog primera ?

to je luda zena ili je toliki baksuz da nabasa na 3% totalnih debila...a neshto sumnjam i u tu prichu...jer ponekad je neko prema jednoj osobi debil, a od druge jede iz ruke...ako dobije dozvolu da progovori...tako da...
 
..hmm...pa zar bi bila onda pametna, ako je nashla budalu i psihopatu iz tvog primera ?

to je luda zena ili je toliki baksuz da nabasa na 3% totalnih debila...a neshto sumnjam i u tu prichu...jer ponekad je neko prema jednoj osobi debil, a od druge jede iz ruke...ako dobije dozvolu da progovori...tako da...

...ovo se na nesreću nekih često dešava...zašto je to tako...
...verovatno iz razloga što neke žene, rade svašta da bi ugodile svom partneru,
ne razmišljaju da će on to zloupotrebiti i od njih napraviti sve što one ni sanjale
da će biti...sluškinju, svog roba..kojim manipulišu kako hoće...
....ako iz nekog razloga odu iz takve veze, što je opet retkost..jer zašto bi kad
im je tu sasvim dobro...u većini slučajeva naleću na skroz suprotno od onoga
što su imali kod kuće..i onda su manji od makovog zrna...
...neke žene umeju da razvoje emociju i racio...da povuku preciznu liniju dokle
može taj neko..bez obzira što su ga one same birale...a odakle ni u snu neće
moći...kad to shvate, oni se ili strogo paze da tu crtnu ne pređu ili beže tamo
gde će moći šta hoće i kako hoće.....
...sve je izgleda u životu jedna velika igra..pa ko ima snage da se igra tih
igrica...verovatno uspeva i da pobeđuje..ko ne ume sipada....:think::mrgreen:
 
..hmm...pa zar bi bila onda pametna, ako je nashla budalu i psihopatu iz tvog primera ?

to je luda zena ili je toliki baksuz da nabasa na 3% totalnih debila...a neshto sumnjam i u tu prichu...jer ponekad je neko prema jednoj osobi debil, a od druge jede iz ruke...ako dobije dozvolu da progovori...tako da...

...primetila sam da ove pametne mnogo gore prolaze od glupih ali ne zato sto su izabrale psihopatu nego zato sto se muskarac koji zbog njihove pameti ne moze da ih kontrolise pretvara u psihopatu...sve zavisi od toga kako ko dozivljava vezu, kao tim ili kao takmicenje i koliko je spreman na kompromise
 
...ovo se na nesreću nekih često dešava...zašto je to tako...
...verovatno iz razloga što neke žene, rade svašta da bi ugodile svom partneru,
ne razmišljaju da će on to zloupotrebiti i od njih napraviti sve što one ni sanjale
da će biti...sluškinju, svog roba..kojim manipulišu kako hoće...
....ako iz nekog razloga odu iz takve veze, što je opet retkost..jer zašto bi kad
im je tu sasvim dobro...u većini slučajeva naleću na skroz suprotno od onoga
što su imali kod kuće..i onda su manji od makovog zrna...
...neke žene umeju da razvoje emociju i racio...da povuku preciznu liniju dokle
može taj neko..bez obzira što su ga one same birale...a odakle ni u snu neće
moći...kad to shvate, oni se ili strogo paze da tu crtnu ne pređu ili beže tamo
gde će moći šta hoće i kako hoće.....
...sve je izgleda u životu jedna velika igra..pa ko ima snage da se igra tih
igrica...verovatno uspeva i da pobeđuje..ko ne ume sipada....

:ok:

...primetila sam da ove pametne mnogo gore prolaze od glupih ali ne zato sto su izabrale psihopatu nego zato sto se muskarac koji zbog njihove pameti ne moze da ih kontrolise pretvara u psihopatu...sve zavisi od toga kako ko dozivljava vezu, kao tim ili kao takmicenje i koliko je spreman na kompromise

koja pamet , koja kontrola ?shta je to pamet u stvari u svemu tome i u celoj prichi ?
ako neko ima imalo pameti, valjda treba da zivi normalno, ili bar podnoshljivo dobro...kako god , u kakvom god agregatnom stanju...psihopata je teshka rech i po meni daleko je od bilo kakve vrste pameti

no, nisam kompetentna da pricham o svemu tome, jer sama sam najjacha, najracionalnija i mogu da rushim, da gazim, da lomim sve shto mi smeta...i to je najbolje za mene i moj zivot...ali po nekim dosadashnjim iskustvima ili sa ovo malo mozga koliko vidim zive ljude oko sebe...mozda sam i senilna pa pozaboravljala stvari...iako imam primera veoma, veoma upechatljivo psihopatskih u blizoj ili daljoj okolini i secanjima...ipak ne mogu da stavljam pripadnike iste, ljudske vrste u jedan folder i ako je sve to tako kao shto pricha kaze...neko takmichenje pameti, sile akcije, rekcije i nametanje kontrole i tako to...za koji k uopshte ta petljavima izmedju muzjaka i zenki...mnogo lakshe je pariti se i kao divljach, zavrshish posao i idesh svojim putem, ako ce ceo zivot glava da te boli od drkanja sa psihopatama ?
ne kapiram ja to..iako znam da je komplikovano...ipak, ostaje mi nada da pametni ljudi muzjaci i zenke zele neki normalan zivot i normalnu komunikaciju i odnose da bi im bilo bolje nego shto su kad su sami...ako to ne ide onda nema potrebe da postoji...ili u stvari u choveku postoji mazohistichka crta da umesto jednostavnog zivota sam trazi djavola da se muchi, psihopatira i za'ebava sa zivotom, svojim, tudjim i plodovima svega toga ?

ajde onda da se ukinu medjuodnosi ? chemu muchenje ?

sa pametnom zenom da postupa kao psihopata , zato shto ne moze da je kontrolishe ?

au, daleko su od pameti i jedno i drugo u toj prichi ...to je mozda neshto drugo u pitanju...

a psihopatama daleko lepa kuca...samo krug od hiljadu milja u prechniku odstojanje :) i dalje mislim da ih ima 3% na palenti...a ako jesu ZASHTO OSTATI SA NJIMA ?
 
Poslednja izmena:
...ne kazem da su svi takvi ali mnogo je parova koji prave budale jedni od drugih i koji ne shvataju da ako su vec odlucili da zive zajedno treba da se podrzavaju a ne da se takmice

apsolutno se slazem s tobom !

ali samo sam bila zapela oko one rechenice ne mogu da ih kontrolishu zbog pameti i pretvaraju se u psihopate...eto, jer smatram da to nema veze sa pamecu...a zivot sa pamecu bez dushe je pakao...pametan chovek se kloni psihopate i zeli da zivi normalno...ili bar nadje nachina da od choveka ili zene koja s njim deli zivot svojim postupcima ne napravi psihopatu...igre i igrice su mnogo mocne...ali zivot je jedan i vrlo osetljiv na spoljashnju klimu i unutrashnju oseku i plimu

koji nam je odgovor sada...ako parovi zive da se takmiche, muche i ebu u zdrav mozak, zashto su uopshte parovi ? zashto postoje uopshte i traju ?
da li je choveku zivot dosadan pa trazi problem i njega se drzi...eto...mnogo pitanja...ko bi znao...
 
apsolutno se slazem s tobom !

ali samo sam bila zapela oko one rechenice ne mogu da ih kontrolishu zbog pameti i pretvaraju se u psihopate...eto, jer smatram da to nema veze sa pamecu...a zivot sa pamecu bez dushe je pakao...pametan chovek se kloni psihopate i zeli da zivi normalno...ili bar nadje nachina da od choveka ili zene koja s njim deli zivot svojim postupcima ne napravi psihopatu...igre i igrice su mnogo mocne...ali zivot je jedan i vrlo osetljiv na spoljashnju klimu i unutrashnju oseku i plimu

koji nam je odgovor sada...ako parovi zive da se takmiche, muche i ebu u zdrav mozak, zashto su uopshte parovi ? zashto postoje uopshte i traju ?
da li je choveku zivot dosadan pa trazi problem i njega se drzi...eto...mnogo pitanja...ko bi znao...
...pa trebalo bi da se podrzavaju a ako ne mogu da se preispitaju zasto su u toj vezi ali nije uvek tako i onda se desava to sto sam napisala
 
u zargonu i ono sto je opsteprihvaceno vidjenje pojma "pametna zena" znaci - ume da iz svake situacije i iz svakog muskarca izvuce najvecu mogucu materijalnu i drugu korist i ne trosi emocije na njega...Sto je opet jedna neistina jer da bi zena od muskarca izvukla maksimum u svakom smislu treba da se ispuni jedan jedini uslov: da mu je ona jako vazna...Pamet nema veze sa tim, nego sreca..
 
citajuci zene po forumu prosto da ne poverujes da je svaka treca zena zrtva nasilja u srbiji..a evo bas ide kampanja za izgradnju jos jedne sigurne kuce..
neko ovde nekog ozbiljna pokusava da zahebava:think:
 
Pametne zene su muskarcima uglavnom erotski neatraktivne.

Nevjerojatno! Kako autoritativno iznosiš takvo mišljenje, kao da si 'probao' sve žene ovoga svijeta, ikao da nemaš štogod pametnoga reći. Erotska privlačnost jednako je, kako kažeš, glupost. pamet je, kako ti kažeš, jednaka erotskoj neatraktivnosti. Bože nas sačuvaj!
 
Cesto cujem u prolazu kad razgovaraju zene ili devojke o nekoj trecoj zeni i kazu ''Ma pusti to, ona je PAMETNA ZENA''.
Ili '' ne brinem se ja za nju, dovesce ona njega u red,pametna je''.
Sta je po vama pametna zena?
Sta mora ona da radi, kako da se ponasa da bi bila Pametna?
Da li vi sebe smatrate pametnim zenama? ;)

Pametna je ona, koja drži do sebe i do svog "ja", ona koja ima kvalitete u smislu obrazovanja, ponašanja i vaspitanja, ona koja zna šta hoće i šta može. Niko nikoga ne treba da dovodi u red, već svako treba da zna granicu i meru.NIko nikome nije mama pa da ga vaspitava ili dovodi u red, nije ovo vrtić a taj neko nije vaspitačica. :hahaha:
Ona treba samo da se ponaša, autentično, to jest da bude što jeste - prirodna i normalna, pažljiva i obrazovana, lepih manira i neko ko ume da voli. Ne treba ništa da radi, već samo da bude što jeste - žena i dama.
Bez lažne skromnosti, da, ubrajam sebe u takve žene.:heart:
 

Back
Top