Да ли је сива економија једини одговор на данашњу кризу?

Да ли сте за развој сиве (државно безуградне) еконимије?

  • Да, једини начин да се ротосиљамо бирократских пијавица је да им не плаћамо намете!

    glasova: 10 100,0%
  • Не, то би уништило ову државну, која је гарант развоја и заштитиник интереса сиротиње!

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    10
  • Anketa je zatvorena .

Владан ИПХ

Veoma poznat
Poruka
13.429
Сведоци смо масовног осиромашења 95% грађана Србије.

Дуплиране, триплиране ТАКСЕ НА СВЕ И СВАШТА (углавном на маглу), порези који премашују преко 60% од свега зарађеног, акцизе, глобе (порези на порезе) ЗАХТЕВАЈУ ХИТАН ОДГОВОР.

Да ли је гашење фирми (да би се избегла глоба) и прелазак на купопродају без посредника (тј. државе) одговор на ову пљачку Србије?

Да чујем... начини, опције, за-против, контрааргументи!
 
bojkot drzave bi bio neki odgovor, otpor meshetarima.

ne verujem da ce se to desiti organizovano, sa namerom da se osakati rezim, vec po moranju, s obzrirom da je sve otezano, komplikovano i skupo u srbiji posto drzava hoce da se uglavi i u sam gradjanski snosaj :)

bice neke sive, trzisne ekonomije koja ce na zalost da ima tuzan ishod po dzep, ali jos tuzniji po rezim.

vredi li da se plati ta cena? ne znam
 
Глад и беспарица куцају на врата, тако да је под морање, резање трошкова. Почнимо од највећих ставки (државних).

Држава узима новац, а никакве услуге не даје. Једино добијеш неке папире (дозволе) и то је све.

Плаћамо маглу, а хране нас ваздухом (мада су и на то Ал Горови ''еко зелени'' порезници и активисти увели намет).
 
Негде сам чуо да је сива економија за државу оно што је тумор за човека...

То си чуо од Динкића. Сива економија је много мање штетна од корумпиране државне бирократије чији је једини посао да повећава порезе (тј. себи плату, ал на туђ рачун).

Моје поента је избацивање посредника из купопродајног ланца, јер ће произвођачи онда имати више новца да обнављају производњу, плус ће бити јефтинији производи и услуге.
 
Негде сам чуо да је сива економија за државу оно што је тумор за човека...

nisi lepo cuo, ili su ti lepo servirali sta da mislis, korupcija je najgora bolest, siva se leci, a korupcija nikako.......od korupcije nastaje siva...
 
Poslednja izmena:
Kad bi država uzimala ''desetak'' kao turci pa da im daš,al' ovako kad oće da ti ostave ''desetak'' a sebi uzmu ostalo.....ne znam šta reći.Od tih para oni sebi uzimaju kolko im treba pa kupuju kuće,stanove,vile,jahte i mercedese...idu u Dubai na god.odmor ili na grčka ostrva...prati ih čopor telohranitelja gde god krenu,leče se u inostranstvu a mi čekamo milost na šalterima-oće li ti sestra primiti knjižicu ili neće...
Zar smo toliko blesav narod???Našim se parama plaćaju prostitutke koje šetaju po skupštini,bahanalisanje i orgijanje ''drugova'' koji se bore da mi uđemo u Evropu...i propadnemo načisto....
Državu predstavlja skup trutova koje treba izbaciti iz košnice!!
 
Svajcarci Drzavu dozivljavaju kao svteinju i sve placaju na vreme ,ali Drzava ih stiti u svakom pogledu.Njima je nepoznat termin "neplatisa" . Zna se ko sta radi gde idu pare pa imaju vojsku i zdravstvo i puteve do svake njive . Kod nas placas ali ostaje "udarna rupa"( udarna rupa?) na putu pa na sve to ides na vanredni tehniocki pregled vozila i onda kazna jer ti je pukla opruga na amortizeru. Primer2. ljudi prodaju toalet papir i salvete na tezgi i kupili za 20 god 2 stana za kesh sta da pricamo dalje?
 
.....tako država ubija dve muve jednim udarcem :hahaha:...em,ne troši pare na popravku puta,em te odere za kaznu pa na tome zaradi...pa ti plaćaj....Registruješ vozilo,sve si poplaćao i predao(posle dugog čekanja u redu) a kad dođeš po saobraćajnu i tablicu dobiješ odgovor:tablica trenutno nemamo,dođite za par dana :dontunderstand:...Jel' to mene neko za**bava??Bez tablice da vozim ne smem jer ću opet biti kažnjen i to baš od strane onih koji treba da mi daju tablicu!!!:eek:
Jel' to država kojoj treba nešto plaćati?????
 
Сведоци смо масовног осиромашења 95% грађана Србије.

Дуплиране, триплиране ТАКСЕ НА СВЕ И СВАШТА (углавном на маглу), порези који премашују преко 60% од свега зарађеног, акцизе, глобе (порези на порезе) ЗАХТЕВАЈУ ХИТАН ОДГОВОР.

Да ли је гашење фирми (да би се избегла глоба) и прелазак на купопродају без посредника (тј. државе) одговор на ову пљачку Србије?

Да чујем... начини, опције, за-против, контрааргументи!

Ovde si nešto žestoko pobrkao naime siva ekonomija je u našoj državi
zapravo glavna ekonomija polazeći od količine prodane robe i uslugana na koje nije obračunat i
naplaćen porez pa do radnika koji rade na crno.
To u ovoj zemlji nikoga ne brine i namesto da se to sredi i sve dovede u legalne
tokove naša ministarka finansija je akcenat dala na akcize i poreze.

Naša ministarka finansija stimuliše sivu ekonomiju namesto da je satire
i zbog toga je nesposoban ministar.
Nastavili se tako preti nam slom finansijskog sustava identičan Grčkoj.
Ja ne mogu da se načudim zašto MMF to uopšte ne pominje kao da
je i njemu stalo da što pre finansijski kveknemo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top