Pronađena Nojeva barka?

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
|||| - 28.04.2010. - 12:17

Istraživači na planini Ararat pronašli drveni "brod" za koji veruju da je Nojeva barka.
Tim evanđelista istraživača pronašao je "građevinu" za koju "99.9 odsto" veruju da je dokaz biblijske priče o "Potopu", tačnije Nojevu barku, na obroncima planine Ararat u Turskoj.


barka.jpg



OTKRIĆE Evanđelisti - hrišćanski fundamentalisti koji veruju u "doslovnu istinu dobre knjige", krenuli su u potragu za barkom zahvaljujući kojoj je sav živi svet "preživeo božiji gnev". Na obronku planine Ararat, tim od šesnaest istraživača je, ispod naslaga vulkanskog pepela, snega i leda, pronašao drvenu konstrukciju za koju veruje da je Nojeva barka.

"Barka" se sastoji od sedam pregrada napravljenih od drveta. "Nismo sto odsto sigurni da smo pronašli Nojevu barku, ali 99.9 odsto jesmo", rekao je vođa tima Jeung Ving.
Nojeva barka je, po Bibliji, bila dugačka oko 140m, i napravljena u potpunosti od drveta, u periodu ranog Bronzanog doba, sa primitivnim alatkama. Održavan je na okupu pomoću devedeset čeličnih obruča.

http://www.24sata.rs/vesti.php?id=71753
 
Poslednja izmena:
|||| - 28.04.2010. - 12:17

Istraživači na planini Ararat pronašli drveni "brod" za koji veruju da je Nojeva barka.
Tim evanđelista istraživača pronašao je "građevinu" za koju "99.9 odsto" veruju da je dokaz biblijske priče o "Potopu", tačnije Nojevu barku, na obroncima planine Ararat u Turskoj.


barka.jpg



OTKRIĆE Evanđelisti - hrišćanski fundamentalisti koji veruju u "doslovnu istinu dobre knjige", krenuli su u potragu za barkom zahvaljujući kojoj je sav živi svet "preživeo božiji gnev". Na obronku planine Ararat, tim od šesnaest istraživača je, ispod naslaga vulkanskog pepela, snega i leda, pronašao drvenu konstrukciju za koju veruje da je Nojeva barka.

"Barka" se sastoji od sedam pregrada napravljenih od drveta. "Nismo sto odsto sigurni da smo pronašli Nojevu barku, ali 99.9 odsto jesmo", rekao je vođa tima Jeung Ving.
Nojeva barka je, po Bibliji, bila dugačka oko 140m, i napravljena u potpunosti od drveta, u periodu ranog Bronzanog doba, sa primitivnim alatkama. Održavan je na okupu pomoću devedeset čeličnih obruča.

http://www.24sata.rs/vesti.php?id=71753
i sto su radili sa tih 140m duzine? :mrgreen:
 
Haha,super:)
Trebalo bi nasi da objave vest "PRONADJEN ZAVETNI KOVCEG PRILIKOM RADOVA NA
TEMELJU AVALSKOG TORNJA",i da naprave boom reklamu za turiste :)
Bili bi na svim medijima,samo bi o nama pricali,a Pinosava i Beli potok bi postali nova
svetilista i turisticka mesta sa 1 000 000 turista dnevno :)
Kako i sam zivim relativno blizu,nasao bih i ja nacina da zaradim ;)
 
Haha,super:)
Trebalo bi nasi da objave vest "PRONADJEN ZAVETNI KOVCEG PRILIKOM RADOVA NA
TEMELJU AVALSKOG TORNJA
",i da naprave boom reklamu za turiste :)
Bili bi na svim medijima,samo bi o nama pricali,a Pinosava i Beli potok bi postali nova
svetilista i turisticka mesta sa 1 000 000 turista dnevno :)
Kako i sam zivim relativno blizu,nasao bih i ja nacina da zaradim ;)

A kad bi ti pokazali sliku tog kovcega da li bi ti verovao u tu vest? I kakvi dokazi bi ti trebali da bi uopste poverovao?
 
Zašto bi morala da istrune čak i da je od drveta?
Pa lepo sam rekao,zato što bi i gvožđe raspalo za tih 4000 godina a ne drvo.
Da drvo duže traje kola bi pravili od drveta.

"Jasno je da se drvo u potpunosti raspada za samo nekoliko decenija, bilo da se nalazi u okeanskim uslovima a viri iz vode, ili je delimicno zatrpano sedimentom. "
http://www.cps.org.rs/Cks2/cks206f.html
 
Ne odgovori mi ti na pitanje kakvi dokazi bi tebi trebali da bi poverovao u nesto?

U šta da poverujem, prvo mi moraš precizirati ?
Silno grešiš ako misliš da je ijedan zemaljski predmet
dokaz postojanja nekakvog inteligentnog demijurga.
Sve i da iskopaju brod na Araratu ili nađu neki pehar
u brdima Škotske - misliš li ti da su to valjani dokazi
postojanja Boga?
Ili slepo veruješ u sve što se servira u Bibliji ili na kablovskoj:hahaha:?
 
U šta da poverujem, prvo mi moraš precizirati ?
Silno grešiš ako misliš da je ijedan zemaljski predmet
dokaz postojanja nekakvog inteligentnog demijurga.
Sve i da iskopaju brod na Araratu ili nađu neki pehar
u brdima Škotske - misliš li ti da su to valjani dokazi
postojanja Boga?
Ili slepo veruješ u sve što se servira u Bibliji ili na kablovskoj:hahaha:?

Ne moram da ti preciziram, npr covek je bio u nlo-u, slikao je sve sto je video, cak je poneo i neke predmete koji mogu biti samo vanzemaljskog porekla, onda te predmete pokaze nekim strucnjacima, oni provere autenticnost i sloze se da je to to, dal bi ti poverovao?
A ko je uopste pa pominjao Boga? Kada bi dokazali postojanje Boga ne bi bilo potrebe da se veruje da on postoji. Bibliju nisam ni procitao... I sto pocetno slovo reci Bog pises velikim slovom ako ne verujes? Jel to da ne bi nekog vernika uvredio? :think:
A jel ti verujes uciteljici? Vidis, ljudi su nekad verovali da je Zemlja ravna ploca, pa se pojavio Djordano Bruno i Kopernik koji su rekli da nije... Poenta je da vecina ljudi veruje u ono sto im neki pojedinci kazu a ne misle svojom glavom, uopste ne proveravaju te tvrdnje... I onda cim se pojavi nesto sto bi izmenilo sadasnji poredak stvari i istoriju odmah se pojave ljudi koji to ismevaju i zbog toga nema napretka covecanstva...

P.S. Zaboravio sam da stavim smajli...
A, evo ga i to tri: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Vidis... jedni pojedinci kazu jedno, drugi pojedinci kazu drugo :)... Poveruje se u ono sto vise odgovara coveku... Nije tu taj pojedinac, koji je nesto rekao bitan... Eto i ti ne verujes pojedincima koji kazu da vanzemaljci sigurno ne postoje, nego pojedincima koji kazu da postoje... Da nije tih pojedinaca koji veruju u vanzemaljce, tebi nesto takvo ne bi ni palo na pamet...

Covek veruje u ono sto mu vise odgovara... Meni odgovara da ljudi misle da "vanzemaljci" ne postoje :P
 
Vidis... jedni pojedinci kazu jedno, drugi pojedinci kazu drugo :)... Poveruje se u ono sto vise odgovara coveku... Nije tu taj pojedinac, koji je nesto rekao bitan... Eto i ti ne verujes pojedincima koji kazu da vanzemaljci sigurno ne postoje, nego pojedincima koji kazu da postoje... Da nije tih pojedinaca koji veruju u vanzemaljce, tebi nesto takvo ne bi ni palo na pamet...

Covek veruje u ono sto mu vise odgovara... Meni odgovara da ljudi misle da "vanzemaljci" ne postoje :P

Ja ne verujem ni jednima ni drugima ali mi je vise logicno da u beskonacnom svemiru van Zemlje postoji neki oblik zivota... Makar i najprostiji, a ako postoji i najprostiji postoje i slozeniji...
 

Back
Top