Da li Srbija treba da udje u BRIK i postane punopravna clanica?

Da li Srbija treba da udje u BRIK i postane punopravna clanica?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

migel59

Poznat
Poruka
8.319
Biti u BRIK, ovom najekskluzivnijem svetskom klubu, znaci biti na vrhu. Posto je Srbija u proslom veku zauvek zaduzila Rusiju i Kinu (a posredno i Indiju) na cemu ove zemlje su postale veciti duznici Srbije, to aplikacija Srbije u clanstvo BRIK nece biti odbijena sto znaci ulazak Srbije u najprestizniju zajednicu drzava na svetu.

Otkako je Goldman Saks oznacio zemlje BRIK Brazil, Kinu, Rusiju i Indiju, kao glavni motor svetske ekonomije, i gde vidimo da G7 gubi lidersku poziciju u suceljavanju sa BRIK zemljama koje uz vodjstvo Kine nezadrzivo koracaju ka vrhu, mnoge zemlje sirom sveta nastoje da udju u ovaj ekskluzivan klub, sto imate na temi: BRIK se povecava! Spominju se nove moguce clanice.

Prema prognozama americkog profesora Fogela, nobelovca, doktora ekonomskih nauka, samo Kina ce za 30 godina ostvarivati 40% svetskog bruto proizvoda. Ako uzmemo u obzir i ostale tri zemlje Brazil, Rusiju i Indiju, BRIK ukupno bi mogao ostvarivati preko 65% svetskog bruto proizvoda odnosno 2/3 bruto proizvoda od ukupnog covecantstva!

Uporedite prognoze istog profesora za Evropsku Uniju, samo 5% pet posto svetskog bruto proizvoda i videcete koliko ce Evropa u svetskim razmerama biti beznacajna u odnosu na BRIK.

Glasanje je vremenski neograniceno, mozete glasati sa Da ili Ne, za trecu opciju nema razloga.
 
nisam posebno upoznat sa datom tematikom...ne znam koji su uslovi za clanstvo....srbija je velika koliko i pojedinacni grad u ovim zemljama....ne znam sta se dobija a sta gubi...ako se potpuno liberalizuju trzista na primer---srbija je propala .... bice preplavljena robama ovih zemalja...mozda je dobro da budu clanice...ali ja ne znam uslove...
 
Ja sam za , samo da li BRIK treba Srbiju ????
Kako ne treba ,pogledaj koje i kakve su tu zemlje Kina,Brazil ,Rusija ,Indija ...iz aviona se vidi da samo Srbija tu nedostaje i da bez nas taj savez nikad nece biti potpun i imati smisla ... kao sto ni Celzi nikad nece osvojiti Ligu Sampiona dok ne dovede bata Caneta iz Kabela u svoje redove :rtfm:.
 
To je neka prilično "labava" organizacija koja ne obavezuje svoje članove ninašta. Više neko udruženje "perspektivnih".
Ako će te zemlje učlanjene u BRIK postati privredna sila za tridesetak godina...Onda mi ako se u međuvremenu nekako ne snađemo - džaba nam članstvo. Dugo je to čekanje.
Mi da bi opstali kao zemlja i narod moramo brzo ići i ići prečicama napred.
 
Да....Србија неизоставно треба да уђе у ту организацију, разуме се,
ако је позову. Чињеница је једна, да ће та организација, бити једина
која ће моћи парирати НАТО пакту. Нато са оружјем, БРИК економијом,
што ће морати довести до било какве равнотеже у свету.
Све у животу, да би напредовало и ишло на боље, мора да има своју супротност.
 
Otkako je Goldman Saks oznacio zemlje BRIK Brazil, Kinu, Rusiju i Indiju, kao glavni motor svetske ekonomije, i gde vidimo da G7 gubi lidersku poziciju u suceljavanju sa BRIK zemljama koje uz vodjstvo Kine nezadrzivo koracaju ka vrhu,


Ma sad ces ti vdis, ***** Goldman Saks, kakav bre Godlman Saks? Sad kad vidis ove neobrazovanu stoku forumasku koji su glasali za "NE" da ti sve objasne sto ti nije bilo jasno u zivotu, i tebi i Goldman Saksu oni ce da objasne jer znaju oni mnogo bolje sve od Goldman Saksa.

Evo original BRIC sa oficijelnog sajta Goldman Saksa:

http://www2.goldmansachs.com/ideas/brics/index.html
 

Back
Top