Молите се за оне који су на власти!

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Једна лепа црквена заповест тако каже, да народ треба да воли, поштује и да се моли за оне који су на власти. А шта ви радите, свакодневно нападате сиротог Тадића, срам вас било! Какви сте ви Хришћани и Православци? Верујете ли уоште у Бога?
 
Da ali to je važilo kada je bilo kraljeva, koji su sa svojom vojskom išli u ratove i to u prvim redovima.
Za današnje p'ičke tipa Tadić ili Dačić ( Acu Usnu Vučka, da ne spominjem, on je govance ), neka im se mole istomišljenici ali na partijskom sastanku, ne u crkvi, jer su bogohulni

Koji su se kraljevi borili u prvim redovima??? Osim Leonide i Aleksandra Makedonskog, naravno...:D
 
Једна лепа црквена заповест тако каже, да народ треба да воли, поштује и да се моли за оне који су на власти. А шта ви радите, свакодневно нападате сиротог Тадића, срам вас било! Какви сте ви Хришћани и Православци? Верујете ли уоште у Бога?

Gde to u Bibliji pise?
Mislim da je ta zapovest tek kasnije nastala, kako bi ojacala apsolutisticka vlast monarha!
 
Gde to u Bibliji pise?
Mislim da je ta zapovest tek kasnije nastala, kako bi ojacala apsolutisticka vlast monarha!

Зато сам и рекао ЦРКВЕНА а не БОЖИЈА заповест. А ако поштујеш православну цркву, ред је да поштујеш и њене заповести(не знам да ли у другим црквама постоји таква заповест).
 
Зато сам и рекао ЦРКВЕНА а не БОЖИЈА заповест. А ако поштујеш православну цркву, ред је да поштујеш и њене заповести(не знам да ли у другим црквама постоји таква заповест).

Ne postujem crkvu, iako sam vernik...
 
Једна лепа црквена заповест тако каже, да народ треба да воли, поштује и да се моли за оне који су на власти. А шта ви радите, свакодневно нападате сиротог Тадића, срам вас било! Какви сте ви Хришћани и Православци? Верујете ли уоште у Бога?
:hahaha::hahaha: originalno nema sta!
Fali samo ono "ne sudi jer ce ti biti sudjeno" ;)
 
Једна лепа црквена заповест тако каже, да народ треба да воли, поштује и да се моли за оне који су на власти. А шта ви радите, свакодневно нападате сиротог Тадића, срам вас било! Какви сте ви Хришћани и Православци? Верујете ли уоште у Бога?

Kazi do kraja ne prekidaj na pola zapovesti koju je izrekao Nikolaj. Da se mole za vlast jer su oni na vlasti u opasnosti da sebe obogotvore.Ipak mislim da je to vazilo za kralja ovi su smenjivi pa ne postoji opasnost da sebe proglase bozanstvom.
A da pomenes i onu drugu od SV vladike Nikolaja , ne kradi drzavu.
 
"Svaka vlast je od Boga dana za dobrobit mira svakoga čoveka i opsteg dobra. "

Biblija

Ima li neko nesto da ispravi ili doda?

"Neka stoga (vlast) drži Reč Božju u ruci, i budno pazi kako niko ne bi ucio nešto suprotno.

Isto tako, neka vodi od Boga poverene im ljude, po Zakonima utemeljenima na Rečju Božjoj i neka ih drže u podložnosti, poslušnosti i predanju.

Neka provode pravdu sudeći pravedno.

Neka se ne gleda ko je ko i ne prima mito.

Neka štite udovice, sirote i potlačene.

Neka se kažnjavaju i proganjaju kriminalce i varalice.


Jer vlast ne nosi svoga mača uzalud: " Rim 13,4.
 
"Neka stoga (vlast) drži Reč Božju u ruci, i budno pazi kako niko ne bi ucio nešto suprotno.

Isto tako, neka vodi od Boga poverene im ljude, po Zakonima utemeljenima na Rečju Božjoj i neka ih drže u podložnosti, poslušnosti i predanju.

Neka provode pravdu sudeći pravedno.

Neka se ne gleda ko je ko i ne prima mito.

Neka štite udovice, sirote i potlačene.

Neka se kažnjavaju i proganjaju kriminalce i varalice.


Jer vlast ne nosi svoga mača uzalud: " Rim 13,4.


У Библији све лепо речено и написано...
А сад ми покажи део, којег се данашња власт придржава.
 
Једна лепа црквена заповест тако каже, да народ треба да воли, поштује и да се моли за оне који су на власти. А шта ви радите, свакодневно нападате сиротог Тадића, срам вас било! Какви сте ви Хришћани и Православци? Верујете ли уоште у Бога?

:lol: Шта знам , ваљда верујем када пригусти али зато знам у кога и коме не верујем ( јел' потребно да пишем и име институције )?:think::mrgreen:
 
Религиозан сам човек и нека ми опрости Бог због онога што мислим и говорим о власти ДС. Радим како мислим и осећам, другачије не умем, Бог нека прашта ако може и хоће, а ако не спреман сам да сваку казну отрпим...
 
Православно Хришћанство често има веома позитиван утицај на људе.
На мене је деловало тако да у Албанцима, Бошњацима, Хрватима, Словенцима...не гледам искључиво националност, већ да неке од њих појединачно проанализирам са људске стране, уз висок степен толеранције.
Ето, бар се надам да се то на форуму видело.
Утицало је и да будем мање себичан, тј. да више мислим на ближње. Пост нас на неки начин учи и одрицању, умерености...генерално гледано мислим да сам од када сам постао верник, знатно боља личност него пре тога.
 
Једна лепа црквена заповест тако каже, да народ треба да воли, поштује и да се моли за оне који су на власти. А шта ви радите, свакодневно нападате сиротог Тадића, срам вас било! Какви сте ви Хришћани и Православци? Верујете ли уоште у Бога?

pa da, vlast je od boga. tako da, moja braco, srbi - pravoslavci povinujte se bozijoj volji.

ja bas i necu, ne sluzim bezumlju
 
Једна лепа црквена заповест тако каже, да народ треба да воли, поштује и да се моли за оне који су на власти. А шта ви радите, свакодневно нападате сиротог Тадића, срам вас било! Какви сте ви Хришћани и Православци? Верујете ли уоште у Бога?

То је неправилно тумачење те заповести. Држава која ради против свог народа, није власт, него узурпаторска камарила. Она није благословена (није по АКТИВНОЈ вољи Божијој, него по Божијем допуштењу - пасивна воља).

Једно је власт од Бога (царско или краљевско миропомазање од стране православних епископа) а друго је револуционарна постсветскоратовска тиранија и идеолошка олигархија која је убијала те епископе и свештенике.

Иначе Римљани 13 је омиљена погрешно тумачена мантра свих јеретика (нарочито оних из СПЦ и РКЦ), коју већина површних људи уопште не разуме.

Ево Православног тумачења те заповести:

Дужни смо да се повинујемо признатој земаљској власти све дотле док она не захтева од нас оно што Бог забрањује, и док не забрањује оно што Бог заповеда. /Дела Ап. 5, 29/
+Св. Филарет Московски+
 

Back
Top